10 Aşamalı Su Arıtma Cihazı Nasıl Oluyor?

10 Aşamalı Su Arıtma Cihazı Nasıl Oluyor?

10 aşamalı su arıtma cihazı firmamız tarafından en iyi şekilde sunulan ve oldukça geniş özelliklere sahip bir üründür. 10 aşamalı su arıtma cihazı fiyatları bakımından da en uygun fiyatlarda temin edilebiliyor. Bu cihazın kişilere sağlayacağı faydalar oldukça fazladır. Yüksek bir performansı bulunan bu cihazın oldukça mineralli bir suyu vardır.

Aynı zaman da cihaz hijyen açısından da en iyi düzeydedir. Bu cihazı güvenli bir firmadan almak en önemli konulardan biridir. Bu yüksek kalitede üretilmiş cihazı firmamızda özellikle bulundurmaktayız. Bu cihaz hakkında bilgi almak istediğiniz takdirde firmamızla iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

10 Aşamalı Su Arıtma Cihazının Özellikleri

10 aşamalı su arıtma cihazı

Cihazla arıtılan su oldukça faydalı ve görüntüsü itibariyle şeffaf sulardandır. Su arıtma cihazından su arıtılırken 4’lü mineral sistemi en aktif şekilde kullanılmaktadır. Düzenek tezgâhların altına yapılabilmektedir. Genel itibari ile bu düzeneğin kapladığı alan oldukça küçüktür.

10 aşamalı su arıtma sistemi sayesinde günlük 300 litre su ihtiyacınızı giderebilmektesiniz. 10 aşamalı su arıtma cihazının NSF, Ce gibi waterquality belgesi de bulunmaktadır. Buda cihazın onaylı bir şekilde ve olması gereken gibi bir su ortaya koyduğunu göstermektedir. Bu cihazda NSF onaylı krom muslukta bulunmaktadır. Cihaz son teknolojinin ürünlerinden biridir.

10 Aşamalı Su Arıtma Cihazı Su Arıtması

10 inch kartuş filtre sistemi bulunan 10 aşamalı su arıtma cihazı aynı zaman da 10 housing sistemini 10 aşamalı ve 7 filtreli ve 4 mineralli bir şekilde suyun arıtılmasını sağlar. 75 GPD membran filtresi bulunan ve 4 farklı renkte hortum bağlantısı olan bu ürün 4 ayrı filtrasyon sistemi ile suyu arıtmaktadır. 10 aşamalı su arıtma cihazında toplamda 10 filtrasyon işlemi gerçekleşir.

Ancak bu işlem 7 filtre ile tamamlanır. Yani son filtrede 4 filtrasyon daha geçirilir. 7 yıl garantili gerekli belgeleri tam ve bazı renkleri bulunan ürün su arıtma aşamasını tamamladığında ortaya oldukça mineralli bir su çıkmaktadır. Bu su miktarı günlük 300 litredir. Buda demek oluyor ki suyunuz sürekli kullanıldıkça yenilenmektedir.

10 Aşamalı Cihazının Tortu Temizliği

Bu temizlik aşaması 1 mikron seviyelerine kadar indirilebilmektedir. Suda ki çamur, pas ve kum gibi maddelerin sudan temizlenmesi sağlanmaktadır. 10 aşamalı su arıtma sisteminde aynı zaman da blok karbon filtreleme işlemi de bulunmaktadır.

Bu işlem sayesinde klor ve organik dışı olan zararlı kimyasallar sudan arındırılır. Aynı zaman da 10 aşamalı su arıtma sisteminin diğer bir özelliği de oldukça temiz bir su ortaya koymaktadır.

10 Aşamalı Cihazının Ters Ozmoz Sistemi

10 aşamalı su arıtma cihazı

Su arıtma işlemi yapılırken ters ozmoz sayesinde suyun sertliği ayarlanmaktadır. Bu membran suyunuzda bulunan kurşun, baryum, krom, cıva, sodyum, florür ve nitrit gibi zararlı maddelerin arındırılmasını sağlar. Bu konuda dikkat etmeniz gereken cihazınızın bu işlemi tam olarak yapıp yapmadığını kontrol etmenizdir.

Eğer cihazınızın bu işlemi tam olarak yapmadığını fark ederseniz ki bu durum su arıtma cihazı markaları nedeni ile kaynaklanıyor olabilir. Bu konuda firmamızdan söz konusu problem için bir yardım talep edebilirsiniz. Çünkü bu zararlı maddelerin arındırılmaması durumu sizin suyunuzun arıtılmadığını gösterir.

10 Aşamalı Cihazda Carbon Filtre

Suda bulunan klor ve farklı renk, gazlar, atıklar ve kimyasal maddeler suyunuzun kokusunu değiştirerek kötü bir kokuya sebep olur. Bu maddelerin sudan arındırılması önemlidir. 10 aşamalı su arıtma sisteminde bulunan post carbon sayesinde bulunan bu kötü maddelerin arıtılması yapılır. Bunun yanında bu sistem suyun içerisinde ki böcekleri, ilaçları ve suyun tadını etkileyecek olan kimyasalları eriyik gazlarını da arındırmaktadır.

Bu işlem sayesinde suyunuzun tadı oldukça yerinde ve sağlıklı bir su ortaya çıkmaktadır. Bu işlemin yapılamıyor olduğu durumlarda suyunuzun tadın ziyade kokusunda bir değişiklik olacaktır. Bu durumda ise tek yapmanız gereken sorun için firmamızı aramanız olacaktır. Sorunun giderilmesi için iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

10 Aşamalı Cihazda Mineral Filtresi

Mineral filtre işlemi sayesinde su orantılı bir şekilde mineralli olarak arıtılmış olunur. Bu minerallerin içerisinde kalsiyum, magnezyum, sodyum, potasyum gibi birçok sağlığa faydalı mineraller orantılı bir şekilde arıtılmakta ve ortaya karışık bir mineralli su koyulmaktadır. İnsan sağlığı için minerallerin önemli olması nedeniyle bu mineraller mineral filtresi sayesinde arındırılarak hazır içilebilir su haline getirilmektedir.

10 Aşamalı Cihazında İon Filtre

Bu sistem sayesinde temiz suyun daha rahat ortaya koyulabilmesi sağlanmaktadır. Bu sistemin ortaya koymuş olduğu su 8.5 pH değerindedir. Buda sağlık açısından oldukça ideal bir değerdir. Bu arıtma sisteminde detox filtresi sayesinde de ortaya koyulan su içildiğinde kişilerin vücudunda ki toksinleri vücuttan atmaktadır.

Filtre Değişim Bilgilendirmesi

1 mikron filtre 1 su arıtma cihazında 8 ya da 10 ay arasında mutlaka değiştirilmelidir. Bunun yanında Block Carbon filtresi de yine aynı şekilde 8 ay ve en fazla 10 ay kullanılabilir. Yine bu aylar arasında mutlaka bu filtrelerin yerine yenisi takılmalıdır. 5 mikron sediment filtre de ise değişim süresi diğer filtrelerle aynı ayda değiştirilmesi gerekir.

Yani bu filtre içinde kullanım süresi en fazla 10 aydır. 10 ayı geçmeden mutlaka değiştirilmesi gerekmektedir. 10 aşamalı su arıtma cihazı filtresi sisteminde bulunan membran 75 GPD sistemi de ortalama 2 yıl ya da 3 yıl kullanılabilir. Bu sistemin ömrü bu yıllar arasında sınırlıdır. Yine 10 aşamalı su arıtma sisteminde bulunan tatlandırıcı post carbon filtresinin değişim süresi 12 ay da ya da 14 ayda yapılmalıdır.

10 Aşamalı Su Arıtma Sisteminin Faydaları

10 aşamalı su arıtma cihazı sistemi sayesinde suyun bulanıklığı giderilerek içilebilir bir su ortaya koyulmaktadır. Bunun yanında kimyasalların tamamı temizlenip daha sağlıklı bir suyun ortaya çıkması sağlanmaktadır. 10 aşamalı su arıtma sisteminin bir diğer özelliği ise arıttığı suda mikrobun bulunmamasıdır. Bu durum özellikle deniz sularından gelen sular için ve yeryüzünde ki suların arıtılıyor olmasından dolayı oldukça önemlidir.

Çünkü bu sular hayvanlarında kullandığı sular olduğu için evinize gelirken birçok salgın hastalığı da beraberinde getirmektedir. Ancak su arıtma sisteminin mikroplardan suyu arıtması sayesinde bu risk ortadan kalkmaktadır. Özellikle de rahatsızlığı bulunan kişilerin kullandıkları su mutlaka 10 aşamalı su arıtma sisteminin suyu olmalıdır. Çünkü sağlık açısından da en uygunu budur.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


×