Posted on: 27 Aralık 2019 Posted by: Meridyen Su Arıtma Comments: 0

Su arıtma cihazı modelleri çeşit çeşittir. Modelleri ve kullanım alanı farklıları vardır. Bu durum su arıtma cihazı fiyatları değişiklere neden olur. Su arıtma günümüzün vazgeçilmez cihazlarından biridir. Ortalama bir aile haftada en az üç damacana içme suyu kullanıyor. Su arıtma cihazı sayesinde dışarıdan su tüketmek zorunda değilsiniz.

Su Arıtma Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Su arıtma cihazı kullanımı son yıllarda artmıştır. Bunun nedeni cam damacaların pahalı ve plastik damacanaların ise sağlıksız olmasıdır. Temiz su içmek için arıtma işlemini su arıtma cihazları karşılar peki su arıtma cihazı alırken nelere dikkat etmeliyiz?

  • Sertifikaya sahip olması

Piyasada dolaşan ucuz ve sağlıksız su arıtma cihazları suyun arıtma işlemini gerçekleştirmediği gibi filtrelerindeki yabancı maddeler suyun kalitesini bozmaktadır. WHO, FDA gibi uluslararası geçerliği olan sertifikalara sahip su arıtma cihazı kullanmak en iyisidir. Sertifikalı su arıtma cihazları fiyatları taklit ürünlere göre daha pahalıdır.

  • Satıcı Firmanın Güvenilirliği

Satıcı firmanın güvenilir olması çakma diye adlandırılan markaların taklitleri olan cihazları satmadığından emin olabilirsiniz. Bir ürün eğer garantili ise ve garanti servisine ulaşılabiliyor ise bu firmadan alışveriş yapabilirsiniz. Her zaman iyi çalışan bir müşteri hizmetleri firmanın kurumsallığının göstergesidir.

Türkiye’de Su Arıtma Cihazı Fiyatları Ve Modelleri

Kapalı tank modeli şebeke suyu 6 aşamalı filtreleme işleminden geçirir ve PH dengesi 8.5 derecesine getirir. Küçüktür, mutfakta yer kaplamaz ve elektrikle çalışmaz. Minareli desteği sağlamaktadır. Filtreleme işlemi dışında minareli takviyesinde yapar.

Aşamalı su arıtma cihazı ev tipi olup 8 aşamadan geçirerek suyu hem fiziksel hem de kimyasal olarak temizler. PH seviyesi 8.5 ayarlar.  Mutfak tezgâh artı üründür. Pompasız ters ozmos olarak şebeke suyunu alır.

Basit Su arıtma cihazları su sayacının önüne yerleştirerek 3 aşamalı filtreleme kullanır. Tüm musluklardan akan suyun temiz olmasın sağlar. Az yer kaplar ve kireç, kimyasal ve fiziksel kirlerden temizler.

su arıtma cihaz fiyatlari
su arıtma cihaz fiyatlari

Su arıtma cihazı fiyatları alınan modellere göre değişmektedir. Kolay bakımı yapılan bu cihazlar hazır su maliyetinin yanında gayet uygun fiyatlıdır. Kolay ve ulaşılabilir fiyatları vardır.

Sağlıklı bir detoks ve diyet programı yapabilmenin yolu sağlıklı bir beyin ve vücud için mineralli ve pH Alkali seviyesinin uygun olduğu su tüketmemiz gerekiyor. Meridyen su arıtma Sistemleri sodyum, potasyum, magnezyum ve kalsiyum gibi gerekli olan mineralleri koruduğu ve eklediği gibi 8,5 pH seviyesinde sağlıklı bir su içmenizi sağlar.

Tavşan kanı tabiri çay ve kahve yapımlarında berrak bir su üretebilmek ve yumuşak içim olması tercihlerimizdendir. Kaliteli ve NSF onaylı filtreleme sistemlerimiz ile bu kalitede çay ve kahveler yapabilir, dayanılmaz kokusu ve tadıyla tüketebilirsiniz.

Leave a Comment