Posted on: 31 Ocak 2020 Posted by: Meridyen Su Arıtma Comments: 0

Beylerbeyi su arıtma cihazı evinize taktırdığınızda ya da işyerinizde kullanmaya başladığınızda su çeşmeden gelerek arıtma cihazı içerisinde birçok aşamadan geçer. Başta bu aşamaları biliyor olmak size suyun nasıl temizlendiği hakkında da bilgi verir. Su aşamalardan geçtikten sonra daha berrak, kötü kokusu gitmiş, kloru azalmış ve dengeli minareli bulunan bir su elde edilir.

Aynı zamanda 8.5 pH değerindeki bir su ortaya koyulacağından dolayı bu en ideal değerdir. Suyun,  arıtma cihazında ki aşamaları genel itibarıyla farklı filtrelerden geçmekle tamamlanır. Su arıtma cihazının içerisindeki bulunan filtrelerin hepsinin ayrı ayrı bir görevi vardır.   Hepsinin ortak görevi ise suyun içerisindeki zararlı maddelerin temizlenmesini sağlamaktadır.

İlk Adım Tortu Filtresi

Suyun temiz olmak için ilk vardığı filtre tortu filtresidir. Bu filtre cihazda ilk filtre olması sebebiyle de genel itibariyle suyun içerisindeki böcek, toprak, taş gibi daha iri maddelerin ayrıştırılmasında yaramaktadır. Bu sayede bile milyonlarca böcek suyun içerisinden temizlenir. Yine bu filtre sayesinde bakteri oluşumunun önüne geçilir.

Sadece bu fitrenin yokluğu bile düşünüldüğünde suyun ne kadar kirli olduğu bariz ortadadır. Bu sayede ilk aşamada bile suyun böbrek rahatsızlıklarına oldukça büyük bir çalışması vardır. Beylerbeyi su arıtma cihazı anti bakteriyel özelliği sayesinde en temiz şekilde diğer filtrelere yönelmektedir. İşte kişilerin su arıtma cihazından elde edeceği faydalardan biride budur.

Su Arıtma Cihazının Filtresinin Önemi

Beylerbeyi su arıtma cihazı içerisinde daha birçok filtre bulunur. Bu filtre sayıları bazen 5 bazen de 6 olabilmektedir. Buradaki amaç suyun temizlenmesini sağlamaktır. Filtrelerin ilk adımından itibaren suyun içerisindeki zararlı maddeler ve tortular temizlenir. Aynı zamanda suyun minerali ve vitamini bakımından belirli bir oran ile verilmesi sağlanır.
Beylerbeyi Su Arıtma Cihazı
Bu sayede su en ideal şekilde kişilerin önüne gelmektedir. Aynı zamanda suyun içerisindeki kötü tat, koku ve renk ortadan kaldırılır. Su daha temiz, şeffaf görünümlü bir su olur. Elde edilen su kişilerin vücudundaki toksinlerin atılmasını sağlar. İçerisindeki kalsiyumla birlikte kemik gelişimini destekler ve yine içerisinde bulundurduğu vitaminler sayesinde kişilerin kansızlığını neredeyse ortadan kaldırır.

Leave a Comment