Posted on: 31 Ocak 2020 Posted by: Meridyen Su Arıtma Comments: 0

Çatalca su arıtma cihazı son zamanlarda insan sağlığını oldukça fazla olumlu yönde etkilemektedir. Çünkü içerisinde barındırdığı filtreler ve mekanizmalar sayesinde kişilerin daima sağlıklı ve faydalı bir su içmesini sağlar. Bu da hem kronik rahatsızlık çeken kişiler için hem de tüm aile fertleri için oldukça önemli bir durumdur.

Çeşme suyunun ne kadar kirli ve bakteri içerdiğinin farkında olan herkes neredeyse anında su arıtma cihazı taktırıyor. Çeşme suyu insan sağlığına ne kadar zararlı ise tam zıttı olarak su arıtma cihazı da insan sağlığı açısından bir o kadar faydalıdır.

Su Arıtma Cihazlarındaki Filtreler ve Bakımı

Çatalca su arıtma cihazı içerisinde bulunan filtreler suyun daha temiz elde edilmesi için bir nevi belkemiği görevi görür. O yüzden bir fitre en fazla 10 ya da 12 ay kullanılır. Kontrol durumların da görevini yerine getirmeyen bir filtre tespit edilirse o filtre değiştirilmelidir.

Su arıtma cihazının filtre değişimi için ise belli bir takvim izlenmelidir. Çünkü sizin suyunuz daha sağlıklı olsun istiyorsanız su arıtma cihazınızın da bulunan filtrelerin iyi çalışıyor olması gerekir. Bunun kontrolü ise belirli aralıklarla Çatalca su arıtma cihazı sahip olan kişi tarafından gerçekleştirilir.

Genel İtibariyle Filtre Bakımları

1 Mikron filtresi yaklaşık olarak 10 veya 12 ay arasında kullanılabilir. Bu aylar tamamlandıktan sonra filtre mutlaka değiştirilmelidir. Blok karbon filtresi ise 9 ve 10 arasında kullanılan diğer bir filtredir. Yine blok karbon kullanım süresini doldurduktan sonra mutlaka değiştirilmesi gerektir. Bu iki filtrede su arıtma cihazı için oldukça önemlidir Çünkü 1 Mikron filtre suyun içerisindeki kum, çakıl ve toprağı temizler.
catalca su arıtma cihazı
Aynı şekilde karbon filtresi ise suyun içerisindeki karbon dengelenmesini ve alınmasını sağlayan bir filtredir. O yüzden su arıtma cihazının bu iki filtresinin ikisinde bakım oldukça önemlidir. Belirli bir kullanım süresi olan bu filtreler süresi geldiğinde değiştirilmeli ve değiştirilmediği takdirde size sağlıklı bir su sunamayacaktır. Daha sağlıklı ve güvenli bir su tüketimi için bu işi ertelememeli ve zamanında değişimini gerçekleştirmelisiniz.

Leave a Comment