Posted on: 21 Mayıs 2021 Posted by: Meridyen Su Arıtma Comments: 0

Şehir sularında meydana gelen kirliliğin önüne geçebilmek için evlere taktırılan su arıtma cihazları sayesinde bu sorunu çözebilmek mümkündür. Musluktan gelen suyun içilebilir hale gelmesini sağlar. Sağlımızı en doğru şekilde korumaya yardımcı olur ve vücudun ihtiyaç duyduğu mineralleri almasını sağlar.  Böylelikle beden ve yaşam kalitesini arttırarak, daha sağlıklı bir yaşam sürdürmeye yardımcı olur. Ayrıca sağlıklı su zaman içerisinde enerjinizi dengeleyerek daha dinç hissetmenizi de sağlayacaktır.

Su Arıtma Cihazı Nedir 

Son teknoloji ile birlikte musluk suyunun daha koruyucu ve içilebilir hale gelmesini sağlayan sisteme denir. Günümüz şartlarında doğal kaynakların kirlenmesi ve zarar görmesi sonucunda, sağlımızın tehlikede olduğunu da fark edebiliriz. Suyun daha sağlıklı ve içilebilir hale gelmesini sağlayan cihazlardır. Vücudun ihtiyaç duyduğu kalsiyum, magnezyum ve potasyumu koruyarak, vücuda doğru geçiş yapmasına yardımcı olur. Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için oldukça önemli olan bu sistemin her alanda kullanımı uygundur. Sizler de bu cihaz sayesinde sevdiklerinizi ve kendi sağlığınızı doğru şekilde korumaya yardımcı olabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazının Faydaları 

Su arıtma cihazları sayesinde günümüzde meydana gelen çevre kirliliğinden dolayı etkilenmiş olan suların, daha içilebilir hale gelmesinde yardımcı olur. Cihaz sayesinde suyun içinde bulunan zararlı maddelerin ve materyallerin hapsedilmesine ve sağlıklı, içilebilir olmasında yardımcı olur. Cihazlar sayesinde tüketilecek olan suyun temiz olmasından dolayı, bağışıklık sisteminin korunmasına ve pek çok kronik rahatsızlıktan korunmayı sağlar. Musluk suyunun potasyum ve sodyum miktarını düşürerek, yüksek tansiyon hastalarının arıtma suyunu tercih etmesinde rol oynar. Arıtılan suyun temiz olmasından kaynaklı olarak, hücre emilimini kolaylaştırır, düzenli olarak böbreklerin ve bağırsakların çalışmasını sağlar, kanın vücut içinde daha hızlı şekilde dolaşmasında çok büyük katkısı olur.

Su Arıtma Cihazı Nasıl Çalışır? 

Farklı aşamalar şeklinde çalışarak, suyun en doğru şekilde temizlenmesine ve en küçük bakterilerden korunmasına yardımcı olan cihaz çeşididir. Su arıtma cihazları sayesinde daha berrak ve sağlıklı su içmek mümkün hale gelmiş oluyor. Musluktan gelen su ilk önce filtrasyon denen sistemden geçer. Bu durum partikül filtresi olarak da bilinir. Filtrasyon sisteminde su; en küçük partiküllerin buraya takılmasına ve suyun bu partiküllerden arınmasına yardımcı olur. Daha sonra su, karbon filtreden geçmiş olur ve su kötü tatlardan ve kokulardan arınmış olur. Suyun içindeki klorda burada ayrılmaktadır. Farklı olan partiküllerin ve kimyasal maddelerin çok daha küçük boyutlarda olmasından kaynaklı olarak membran filtre ve ters ozmos sisteminde sağlıklı hale gelmesinde yardımcı olur. Suyun içinde bulunan kurşun, ağır metaller, arsenik, nitrat ve sodyumun geçişini önlemeye çalışır.

Su Arıtma Cihazı Bakımı 

Marka ve modellerin farklılık göstermesine rağmen, bazı teknik bilgilere sahip olunması durumunda bakımını rahat bir şekilde gerçekleştirebilmek mümkündür. Sünger filtrelerin güzel bir şekilde yıkanması sonucunda tekrardan kullanılabilir hale gelir. Fakat bu durum belli bir süre aralığında gerçekleştirilebilir. Bu süreç altı ay ile bir yıl arasında değişkenlik gösterebilir. Gerekli olan zamanlarda mutlaka filtreler değiştirilmeli ve yenilerini taktırmak gerekir. Böylelikle musluk sularının, hazır sularından daha güvenilir ve temiz hale gelmesini sağlayarak, kullanıma hazır hale getirmiş olur.

Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilir? 

Su arıtma cihazları alırken mutfağın tezgâh altına takılan cihazların en fazla tercih edildiğini görebiliriz. Bunun için musluğun yanına küçük bir tane daha musluğun takılması sonucunda hazır hale gelecektir. Eğer yedek musluğun takılmasını istemiyorsanız, bu durumu yetkili kişiye bildiriniz ve ana musluk üzerine cihaz taktırılmış olacaktır. Cihazı satın almadan önce mutlaka pH değerini dikkate alarak, işlemlerinizi gerçekleştirin. PH değer standarttın kabul gördüğü değerle uygun olması gerekir. Cihazlarda mineral dengeleyici filtrelerin olması tercih edilmelidir. Cihaz alırken bütçenize uygun olanı ve kaliteli olanları inceleyerek, karar verin. Düşük maliyetli olan cihazlarda çok çabuk bozulma meydana gelir ve sızdırmaya yol açacağından dolayı, sorunlar yaşanmasına sebep olur.

İade ve Garanti Koşulları 

Su arıtma cihazı satın alırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Her üründe olduğu gibi su arıtma cihazlarının da garantisi mevcuttur. Bu ortalama 2 yıllık süren bir süreçtir. Satın alınan ürünün iki yıl garantisi olmasından dolayı meydana gelebilecek herhangi bir sorun karşısında giderilebilir. Ürünü satın alırken yanında bulunan belgelerin içinde garanti belgesi vardır. Bu belge ile iki yıl boyunca oluşabilecek problemler ücretsiz bir şekilde çözülmüş olur. Ürünün defolu olması durumunda da iadesi gerçekleştirilebilir. Bunun için kullanma kılavuzunu ve kullanma talimatlarını okuyarak, bilgi sahibi olunabilir.

Cayma Hakkı 

Firmadan firmaya değişkenlik gösteren bu ürünlerin cayma bedeli genellikle 14 gün süre ile sınırlıdır. Alınmış olan ürünün açılmaması, zarar görmemesi durumunda ambalajı ile iadesi gerçekleştirilebilir. Bunun için firma ile iletişime geçerek, durumu bildirmeniz gerekir. Sizlere verilen talimatlara uymanız durumunda, ürünün iadesi gerçekleştirilebilir. İade edilen ürünün bedeli ya başka ürün ile değiştirilecektir ya da kredi karta transferi sağlanacaktır. İade durumunda ortaya çıkan masraflar tarafınızdan ödenecektir.

Taşıma İşlemleri Gerçekleştirilirken Hasar Gören Ürün 

Ürünün teslimatı gerçekleştirileceği zaman mutlaka kontrol edilmelidir. Kargo yetkilisinin sizlere ürünü teslim etmesi durumunda, önünde ürünü açarak kontrol etmeniz gerekir. Eğer ürün hasar görmüş veya da tahribata uğramışsa, ürünü teslim almadan kargo firmasına tutanak tutturabilirsiniz. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firması görevini yerine getirmiş sayılır. Bu yüzden ürün gelinde kargo firmasının önünde kontrol etmeniz, sizin için daha sağlıklı bir karar olacaktır. Ürünü teslim aldığınızda mutlaka ürünün kullanılmamış, hasar görmemiş, denenmemiş ve açılmamış halde olmalıdır. Ürün iade edilecekse, yanında varsa hediyeler, aksesuarlar, parçalar ve diğer malzemelerle birlikte geri gönderimi gerçekleştirilir.

Hatalı Üründe Yapılması Gerekenler 

Teslimat gerçekleştiği sırada, kontrol edilen üründe herhangi bir hasar görülmemesi durumunda kabul edilir. Fakat gözden kaçmış veya fark edilmeyen ürünün hatalı olması durumunda firma ile iletişime geçilmelidir ve bu konu hakkında bilgilendirilmelidir. İletişim bilgilerinden kendileri ile irtibat kurulabilir. İadenin uygun görüldüğü durumlarda, fatura ile birlikte ürünün iadesini gerçekleştirmek için sizlere verilen talimatlara uyunuz. Firma veya mağazaya ürünü götürüp, iadesini de gerçekleştirebiliriz. Taşımacılık sırasında gerçekleştirilen iadeli ürünün taşıma bedeli ve masrafları tarafınızdan karşılanacaktır. Böyle durumlarla karşı karşıya kalmamak için mutlaka teslimat sırasında ürün kontrol  edilmelidir.

Leave a Comment