Endüstriyel Aktif Karbon Sistemleri

Endüstriyel aktif karbon sistemleri Türkiye Kalite Standartlarından uygulanıyor. Bu nedenle bu sistemler geçmişten günümüze kadar birçok farklı sahalar üzerinden yoğun bir şekilde tercih ediliyor. Bu sistemleri özel kılan birçok etkenler söz konusudur. Maksimum kaliteye sahip olduğundan uzun seneler boyunca yüksek performans gösteriyor.

Bu nedenle de işletmelere maliyet açısından da avantajlar sağlıyor. Bu sistemler beklentilerinize kusursuz bir şekilde hitap ediyor. Güvenli bir şekilde uygulanmasının yanı sıra ek ücretsiz fiyatlardan monte ediliyor. Dolaysıyla bu uygulamalardan net fiyat tarifesi üzerinden faydalanabilirsiniz. Bu sistemler 81 ilimizden ve yurtdışından tercih ediliyor. Her ölçekteki işletmeler tarafından sorunsuz ve %100 garanti kapsamında kullanılıyor.

Endüstriyel Aktif Karbon Sistemleri Nedir?

Endüstriyel aktif karbon sistemleri alkali suyun elde edilmesi amacıyla profesyonel bir şekilde işlev gören kaliteli su arıtma sistemleri. Genellikle deniz mavisi renk tonundan imal edilen bu sistemlerde çürüme, deforme olma, kötü koku gibi problemler meydana gelmez. Bu nedenle bu sistemler son derece sağlıklı olup çevre dostudur. Her alanda güvenle uygulanabilmekle birlikte hafif bir ağırlığa sahiptir. Bu nedenle nakliye edilmesi, kurulum işlemi son derece kolaydır.

endustriyel-kaliteli-malzeme-kullanimi

Bu sistemlerin kurulumu doğrudan profesyonel firma personelleri tarafından pratik bir şekilde gerçekleştiriliyor. Bu sistemler sade bir dizayna sahiptir. Bu nedenle işletmenizin su arındırmasında sizlere kolay bir şekilde hizmetler sunar. Bu sistemler maksimum düzeyde genişletilmiş yüzeye sahiptir. Konforlu gözenek yapısı sayesinde suyun içerisindeki tüm zararlı toksinleri etkin ve dakikalar içerisinde yok ediyor.

Endüstriyel Aktif Karbon Sistemleri Avantajları Nelerdir?

Endüstriyel aktif karbon sistemleri birçok avantajlara sahiptir. Kolay bir şekilde uygulanması sebebiyle işletmelere zaman tasarrufu sağlar. Bunun haricinde bu sistemler profesyonel su arıtma sistemleridir. Bu sebeple piyasanın en çok tercih edilen su arıtma cihazlarıdır. Farklı bir dizayna sahip olmasının yanı sıra uygulandığı alanlara ayrıca maksimum düzeyde konfor ve estetiklik katar. İşletmenizin ölçeği fark etmeksizin bu sistemleri geçici veya kalıcı olarak kullanabilirsiniz. Endüstriyel sahaların vazgeçilmez su arıtıcı sisteminden kalıcı neticeler elde edebilirsiniz.

Bu sistemlerin kötü şartlardan etkilenmesi söz konusu değildir. Suyun daha kaliteli bir içeriğe sahip olması açısından maksimum düzeyde performans gösteriyor. Bu nedenle bu cihazlar her ölçekteki işletmeler, kamu kurumları, endüstriyel firmalar, sanayi firmaları tarafından tercih ediliyor.

Endüstriyel Aktif Karbon Sistemleri Özellikleri Nelerdir?

Endüstriyel aktif karbon sistemleri birçok eşsiz özellikleriyle dikkat çekiyor. Bu sistemlerde arızalanmalar söz konusu değildir. Sıradan su arıtma cihazlarından farklı olan endüstriyel aktif karbon uygulamaları daha pratik bir işleve sahiptir. Yüksek teknolojili içeriğe sahip olduğundan en zorlu ve yoğun klorların yer aldığı suları dahi dakikalar içerisinde maksimum hijyenik bir içeriğe sahip olmasını sağlar. Bu cihazların en önemli özelliklerinden biri de sıradan su arıtıcı cihazlardan farklı olarak dar alanlar üzerinden de uygulanabilmesidir.

Dolaysıyla bu sistemleri konut ve işletmenizin kazan bölümlerinde, bodrum ve zemin kısımlarından da monte ettirebilirsiniz. Endüstriyel aktif karbon uygulamaları sert yapıdaki suyu kolayca yumuşatma özelliğine sahiptir. Bu sebeple konut ve işletme suyunuzun sert olması durumunda da bu cihazlardan tereddütsüz bir şekilde faydalanabilirsiniz.

Aktif Karbon Sistemleri Ne İşe Yarar?

Bu sistemler doğrudan su içerisinde yer alan yoğun iyot ve benzeri türden suya zarar veren tüm bileşenlerin etkin ve kalıcı olarak ortadan kaldırılması için işlev gösteriyor. Karmaşık bir dizayna sahip olmayan bu sistemler suyun arıtılmasında toplamda 2 farklı tarzdan görev üstleniyor. Bu kapsamda ilk olarak klorun sökülmesi gerekiyor. Aktif edilen karbon zararıyla klor öğesinin tamamen arındırılması söz konusudur.

Bu işlem sırasında ayrıca öğelerin akış hızlarında yükselme meydana geliyor. İşlem geniş saha yüzeyi üzerinden gerçekleştiriliyor. Suyun içerisinde yer alan organik öğeler doğrudan gözenekler tarafından kusursuz bir şekilde dolduruluyor. Bu sebeple aktif karbon filtresinin değiştirilmesi söz konusudur. Bu sistemin kullanılması düşük harcamalı olmakla birlikte işlevi kademeli bir şekilde gerçekleştiriliyor. Organik öğelerin sökülmesi işlemi sırasında suyun içerisinde yer alan kimyasal öğeler uygulama filtresi içerisinden geçtikçe tıkanır.

Bu eylemin temel nedenleri toplamda 5 farklı etken olarak belirlenebiliyor. Aktif karbon maddesinin fiziksel nitelikleri, karbon öğesi kaynağının kimyasal dizaynı, kirletici öğenin kimyasal dizaynı, su içerisinde yer alan PH değeri, su bileşeni ve son olarak da su bileşeninin aktif karbon filtresine maruz kalma süresi olarak vurgulanabilir.

endustriyel-su-aritma-cozumleri

Endüstriyel Aktif Karbon Sistemleri Kullanım Alanları

Eğitim merkezleri
Sağlık merkezleri
Konutlar
İşletmeler
Sanayi tesisleri
Yemekhaneler
İnşaat şantiyeleri
Bankalar
Oteller
Rezidanslar
Bu kaliteli su arındırıcı cihazlar ayrıca turizm ve dinlenme tesisleri üzerinden de yoğun bir şekilde tercih ediliyor. Ergonomik bir dizayna sahip olduğundan uygulandığı alanlara farklı ve pozitif bir hava katar. Bu uygulamalar bu yönüyle de firmalar tarafından takdir ediliyor. Endüstriyel aktif karbon uygulamaları suyun içerisinde bulunduğu yoğun sanayi atıklarında, deterjan atıklarında, klor ve bileşiklerinin yok edilmesinde ve petrol maddesi gibi farklı öğelerin sudan arındırılması amacıyla da tercih ediliyor.

Endüstriyel aktif karbon cihazları otel ve rezidans gibi alanlarda da genellikle toplu olarak da tercih ediliyor. Özellikle büyük ölçekli işletmelerde bu su arındırıcı cihazlar minimum 2 adet olarak montaj ediliyor. Bu bakımdan üretici firmamızdan indirimli olarak da bu ürünler satın alabilir.

Sistemlerde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Endüstriyel aktif karbon sistemleri dikkat edilmesi gereken birçok durumlar söz konusudur. İnternet dünyasından bu cihazların satıldığı birçok kalitesiz ve güvensiz firmalar yer alıyor. Bu türden işletmelerden %100 garanti kapsamında bu cihazları talep etmeniz mümkün değildir. Bunun haricinde amatör endüstriyel aktif karbon uygulama üretici ve satış firmaları tarafından daha yüksek fiyat teklifleri de sunuluyor.

endustriyel-su-aritma-tesisleri

Bu da maliyet açısından zarar etmeniz anlamına geliyor. Endüstriyel aktif karbon cihazlarında ekonomik fiyat tarifeleri uygulanması sizler açısından önem arz ediyor. Dolaysıyla bu sistemleri talep etmeden önce firmanın uygun fiyatlar sunup sunmadığına özen gösteriniz. Endüstriyel aktif karbon cihazlarının montaj işleminin profesyonel ustalar tarafından gerçekleştirilmesi son derece önemlidir. Bu cihazların uygulanışı hassas olmakla birlikte eğitimli personellerin yer almasını gerektiriyor. Bu nedenle firmanın bu alanda da tam donanımlı olmasına dikkat ediniz.

Endüstriyel Aktif Karbon Sistemleriyle Organik Suyun Arıtılması
Konut ve diğer sahalarda yer alan organik suyun arıtılmasında endüstriyel aktif karbon cihazlarını tercih edebilirsiniz. Daha çok endüstriyel sahalarda kullanılan organik suların çeşitli mikroorganizmalardan, bakterilerden, toz ve diğer zararlı etkenlerden kalıcı bir şekilde filitlendirilmesi açısından endüstriyel aktif karbon cihazları eşsiz bir rol oynuyor. Zira bu sistemlerin ayrıca tek başına suyun içerisindeki tüm zararlı etkenleri arındırması yeterli değildir. Ayrıca daha etkin olması açısından kaliteli filtre ve gözenek sistemine de sahiptir. Bu sistemler üzerinden en zorlu organik su arındırma işlemlerini dakikalar içerisinde gerçekleştiriyor.

Neden Tercih Ediliyor?

Piyasada pek çok su arındırma cihazları yer almasına rağmen bu sistemlerin yoğun olarak talep edilmesinin birçok sebepleri bulunuyor. Endüstriyel aktif karbon cihazları hem işleyişleri ve hem de kalite standartları açısından amatör su arındırma uygulamalarından farklıdır. Amatör organik su arındırma sistemlerinde yavaş hareket mekanizması söz konusudur. Bu da organik su içerisindeki zararlı maddelerin daha geç zamanlı filtrelenmesine yol açarak işletmelerin ciddi anlamda zaman kaybına maruz kalmasına neden oluyor.

Endüstriyel aktif karbon uygulamalarında bu gibi olumsuz durumlar söz konusudur. Bunun haricinde bu sistemler daha düşük bir maliyet sunduğundan işletmelere maliyet açısından da uzun dönemler boyunca avantaj sağlıyor. Firmamız bu konuda uzman güvenle firmamızı tercih edebilirsiniz. Sizlere özel çözümler üretiyoruz.

×