Arıtılmış Suyun Evcil Hayvanların Beslenmesinde Kullanılması

Arıtılmış Suyun Evcil Hayvanların Beslenmesinde Kullanılması

İçtiğimiz, evde kullandığımız sular ve doğaya bırakılması zararlı olan atık suların, çeşitli işlemlerden geçirilerek temizlenmiş haline arıtılmış su denir. Arıtılarak kullanılan bu sular daha sağlıklıdır. Bakterilerden arındırılan bu sular insan sağlığını ve hayvanların sağlığını iyi yönde etkiler. Hastalık riskini azaltır. Daha kaliteli bir yaşam sunar. Arıtılmış su konusunda firmamız profesyonel hizmet vermektedir.

Arıtılmış Suyun Evcil Hayvanlar Açısından Önemi

Su canlıların hayatını devam ettirebilmek için önemli yaşam kaynaklarından birisidir. Arıtılmış su zararlı maddelerden ayrıştırıldığı için hayvanların beslenmesinde sağlıkları açısından çok faydalıdır. Hayvanlar hassas varlıklar oldukları için gelişim dönemlerine özen göstermek gerekir. Yedikleri içtikleri her şeye dikkat edilmesi gerekir. Evde yaşayan hayvanlar doğal ortamlarından uzak olduğu için daha uysal olurlar.  Zamanla yaşadıkları yerin koşullarını öğrenirler.

Hayvanların su içmesi en az insanların su içmeleri kadar çok önemlidir. Hastalıklarını önlemek için günlük su ihtiyaçlarını giderecek kadar su içmeleri gerekir. Ne kadar su ihtiyaçları olduğunu vücutlarına kilosuna göre belirlenir. Çeşme sularında zararlı bakterilerin fazla bulunmasından dolayı hayvanlarda arıtılmış su içmesi gerekir.

İçtikleri su kapları her gün değiştirilmeli ve temiz olmalıdır. Kapta uzun süre bekleyen su mikroplar bulaşacağı için hayvanınızın sağlığına risk oluşturur. Hayvanlarınızın sağlığı için beslenmelerine dikkat etmeniz gerekir. Daha fazla bilgi almak için firmamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hayvanlar doğadaki suların zararlı olan ve olmayanları ayırt edebilirler. Ama evde koyduğumuz sularda ya içecekler ya da susuz kalacaklardır. Koyacağımız çeşme suyunda zararlı bakteriler, böcek kalıntıları gibi maddeler bulunur. Ama arıtılmış sular daha temiz olacağı için hayvan dostlarımızın sağlığı için daha faydalıdır. Firmamız insan sağlığına önem verdiği gibi evcil hayvanların sağlığı için de arıtılmış su hizmeti vermektedir.

Evcil Hayvanlar İçin Neden Arıtılmış Su Kullanılmalıdır?

Yeterli miktarda su içmeyen hayvanlarda sağlık sorunları oluşmaktadır. Yetişmiş bir hayvanın vücudunun su oranı %60 civarıdır. Yavru hayvanların su oran yetişkin hayvanlara göre daha çoktur. Hayvanlar vücut ısılarını ayarlamak, sindirimlerini düzenlemek için suya ihtiyaç duyarlar. Su olmadan 3-4 günden fazla yaşamaları çok zordur.  

Bundan dolayı günlük su ihtiyaçları vardır. Su ihtiyaçları yeterli şekilde karşılanan hayvanların enerjileri de yüksek olur. Biz insanların hayatlarını devam ettirmek için su ne kadar önemliyse hayvanlar içinde o kadar önemlidir.

Hayvanların temizliği içinde arıtılmış su kullanmak çok önemlidir. Tüylü hayvanların tüylerinin yumuşak olmasına etki eder, derilerini yumuşatır. Vücutlarında yara bakteri oluşumunu önler.

Arıtılmış Suyun Evcil Hayvanların Beslenmesinde Kullanılması

evcil hayvanlar için su arıtma cihazı kullanın

Evlerimizde çocuklarımız evcil hayvanlarla oynamayı vakit geçirmeyi severler. Sürekli temas halinde oldukları için birbirlerinden her türlü mikrop bulaşma riski vardır. Bu yüzden arıtılmış su kullanmak temizlik ve sağlık açısından önemlidir ve dikkat etmemiz gerekir.

Su az tüketildiği zaman birçok rahatsızlık oluşturur. Ama yeterli miktarda su tüketimi vücuda alınan zararlı maddelerin idrar yoluyla atılmasını sağlar. Tüylü hayvanlar yeterli su tüketmedikleri zaman tüylerini temizleyemezler ve hastalıklar oluşur. Ama arıtılmış su tüketmeleri sayesinde hem vücutları gerekli su miktarını alır hem de vücutlarında hastalık oluşmaz. Derilerinin rahat ve ferah olmasını sağlar. Arıtılmış su konusunda firmamızla görüşerek destek almanız mümkündür. Su arıtma cihazı

Tabii ki suyun fazlası da zararlıdır.  O yüzden evcil hayvanların su tüketimlerine dikkat etmek gerekir. Günlük içebilecekleri su miktarının üstüne çıkmamak gerekir. Suyun fazlası zehirleme ihtimali vardır. Bu yüzden hayvanlarımızı gün içinde sık sık kontrol etmeli tükettikleri su miktarını göz etmeliyiz. Yeterli miktarda su almalarına yardımcı olmalıyız.

Evcil köpekler günde 1-2 litre civarında su içmektedirler. Kediler ise günde en az 250-300 ml su içmeleri gerekir.  Tavşanlar ise günlük 300-600 ml arası su içerler. Evcil hayvanların her hayvanın kendisine göre günlük içtiği su miktarı bulunur.

Kediler İçin Arıtılmış Suyun Önemi

Gün içinde kediler 250-300 ml civarında su tüketmektedirler. Su kediler için çok önemlidir. Kedilerin uzun tüyleri olduğu için kendini temizlemek için tükürük bezlerinde tükürük olması için suya ihtiyaç duyarlar. Tüylerini temizleyemediği zaman dergilerinde hastalıklar oluşmasına neden olur. Su tüketmeleri yedikleri besinlerin sindiriminde ve kana karışmasında faydalı olur. Bu yüzden arıtılmış suya ihtiyaç duyarlar.

Köpekler İçin Arıtılmış Suyun Önemi

Köpeklerin günlük tükettikleri su miktarı yedikleri mama ölçüsüne göre değişmektedir. Ama en az günde 2 litre civarı su içmektedirler. Köpekler suya en çok ihtiyaç duyan hayvanlardandır. Çünkü vücutlarının 3/2 si sudur. Sıcak havalarda terleme artmasıyla suya daha çok ihtiyaç duyarlar. Temiz arıtılmış su köpekler çok önemlidir.

Evcil Tavşan İçin Suyun Önemi

Tavşanların gelişimi için günlük 500 ml su vermek gerekir. Mideleri hassas olan tavşanlar için arıtılmış su tercih etmek önemlidir.

Evcil Kuşlar İçin Suyun Önemi

Her canlıda olduğu gibi kuşlar içinde suyun önemi çok büyüktür. Hayatını devam ettirebilmek için suya ihtiyaç duyarlar. Kafeslerinin içinde çok tüy döküldüğü için su kapları kapalıdır kenarından su içerler. Arıtılmış temiz su olması bu yüzden önemlidir.

Evcil Hayvanlar Suyu Arıtılmadan İçerse Ne Olur?

Suyun yaşamımız için hayatımızın devam etmesi için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Susuz yaşamak çok zordur. Hayvanlarda insanlar gibi suya ihtiyaç duyarlar yaşamlarını devam ettirmek için. Temizliklerinde, yiyecek ihtiyaçlarında her alanda ihtiyaç duyarlar. Evimizde baktığımız evcil hayvanlarımızın su ihtiyacını karşılamak bizlerin görevidir. Onlar için en iyi su olan arıtılmış su kullanmak daha faydalı olacaktır.

Arıtılmış Suyun Evcil Hayvanların Beslenmesinde Kullanılması

 

Türkiye Geneli Servis ağı Meridyen’de

Arıtılmış sular bakterilerden, mikroplardan arıtılmış olduğu için su tüketiminde daha faydalıdır ve daha çok tercih edilir. Hayatımızın devamı sağlığımız için arıtılmış su ne kadar önemliyse evcil hayvanlarımız, evcil dostlarımız içinde bir o kadar önemlidir. Çünkü normal çeşme suyunda birçok bakteri bulunma ihtimali daha yüksektir. Ve çeşme suyu tüketen hayvanlarımızda hastalık oluşma, mikrop bulaşma ihtimali artar. Ama arıtılmış su tükettikleri zaman temiz olduğu için bu riskler en aza düşerek ortadan kalkar. Yeteri kadar su tüketmeleri hayvanlarımızın daha enerjik ve sağlıklı olmasını gelişimlerini daha iyi tamamlamasını sağlar.

Bizlerde evcil dostlarımızı düşünmek için arıtılmış su tercih edelim. Böylece hem biz hem de hayvanlarımız arıtılmış sudan faydalanır. Ayrıca kullanacağımız arıtılmış su sadece sıvı tüketimleri için değil, yiyeceklerinin yapımında ve temizlik ihtiyaçları içinde kullanılır. Arıtılmış sudan böylece her şekilde faydalanırız. En doğru olanı yapalım hayvanlarımızın sağlığı ve fiziksel halleri için arıtılmış suları tercih edelim. Arıtılmış sular her zaman faydalıdır. Evcil hayvanlarınıza arıtılmış su içirmek için firmamızla iletişime geçerek arıtılmış su hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


×