Arıtılmış Suyun PH Değeri Ne Olmalı?

Arıtılmış Suyun PH Değeri Ne Olmalı?

İnsan sağlığını doğrudan etkileyen faktörler arasında su yer alır. Suyu her alanda kullandığımız için sağlığımızı doğrudan etkilemesi oldukça normaldir. Kullandığımız suların belirli bir PH değerinin olması gerekir. PH değeri asit ve baz değerlerini niteler. Bu sebeple sağlık için de oldukça önemli bir değerdir diyebiliriz.

Su arıtma cihazından çıkan bir suyun, 6,5 ve 9,2 değerleri arasında olması gerekir. Bu değerin altında ya da üstünde olan PH değerine sahip suları tüketmeniz sağlığınız açısından uygun değildir. İlk defa su arıtma cihazı kullanacaksanız bu bilgiyi bilmemeniz normaldir. Araştırma yaptığınız zaman sağlığınıza en uygun cihazın ve PH değerinin ne olduğu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı Kalitesinin Önemi

Suyun PH değerinin verilen değerde olması, su arıtma cihazınızın kalitesine de bağlıdır. Eğer kaliteli bir su arıtma cihazı kullanırsanız, filtreler iyi çalışır ve su da olması gereken PH değerinde olur. Kalitesiz bir su arıtma cihazı ise suyu yeteri kadar iyi arıtmaz.

Su arıtma cihazında bulunan filtrelerin her birinin farklı görevleri vardır. Kimisi tatlandırırken kimisi de suyu kirli maddelerden arındırır. Birbirinden farklı görevleri olan filtreler, sistematik şekilde düşünüldüğü zaman birbirlerine bağlıdır, diyebiliriz. İçlerinden biri işlevini kaybettiğinde hepsinin değiştirilmesi gerekir. Örneğin; suyun arınmasını gerçekleştiren filtre arızalandığı zaman tatlandırıcı da işlevini yerine getiremez, diyebiliriz.

Su Arıtma Cihazı Fiyatlarının Önemi

Su arıtma cihazı almayı düşünen neredeyse herkes fiyatlara kaliteden daha çok önem veriyor. Su arıtma cihazı için fiyatlandırmalar önemli olsa da odaklanmanız gereken başka kriterler de vardır. Eğer fiyat konusunu merak ediyorsanız üzerinde biraz duralım. Su arıtma cihazlarını araştırırken fiyatların değişkenliği ilginizi çekmiş olabilir.

Arıtılmış Suyun PH Değeri Ne Olmalı

Su arıtma cihazının fiyatlarının bu denli değişken olmasının sebebi, firma artışıdır. İnsanlar, sağlıklı yaşam için su arıtma cihazına ihtiyaç duydukça cihazı üreten ve satan firmalarda artış görüldü. Bu da fiyatları etkiledi. Güvenilir fiyat değerlerini öğrenmek istiyorsanız piyasa değerini araştırabilirsiniz. Sizin için önemli olan bütçenize uygunluksa firmaların sunduğu fiyatları birbiriyle kıyaslamanız yeterlidir.

Su Arıtma Cihazında Kalite – Fiyatlandırma Arasındaki İlişki

Bütçenize uygun su arıtma cihazı aradığınız zaman firmaların sunduğu fiyatları kıyaslamanız yeterli olacaktır, dedik. Fakat bilmeniz gereken başka bir unsur daha vardır. Sadece fiyatların bütçenize uygunluğuna dikkat ederseniz, su arıtma cihazının ne kadar kaliteli olduğu hakkında kesin bir bilgiye sahip olmazsınız. Bu da sağlığınızı etkiler.

Kaliteli olmayan bir su arıtma cihazı suyun arınmasını sağlayamaz. Böylece kirli, kötü tat ve kokuya sahip bir su elde etmiş olursunuz. Bu durum sadece sağlığınızı değil, su içme alışkanlığınızı ve bütçenizi de olumsuz etkileyecektir. Bu sebeple su arıtma cihazı alacağınız zaman hem kaliteye hem de fiyatlara dikkat etmelisiniz.

Su Arıtma Cihazının Sağlığınıza Etkisi

Su arıtma cihazı kullanılmasının başlıca sebebi, daha sağlıklı bir hayata sahip olmaktır. Damacana ve musluk sularının ne derece temiz olduklarını bilemezsiniz. Bu da sağlığınızı riske attığınız anlamına geliyor. Su arıtma cihazı kullandığınız zaman tükettiğiniz suyun temizliği sizin gözetiminiz altında oluyor. Cihazın bakımını yaptırdığınız müddetçe suyunuz gayet temiz olacaktır.

Su arıtma cihazının içerisinde görevleri farklı olan filtreler bulunur. İçlerinden biri suyun saf hâle gelmesini sağlarken bir başkasının farklı görevleri vardır. Fakat herhangi birinin değişim süresi aksadığında bütün filtreler işlevini yerine getiremez. Bu da sizin sağlığınızı olumsuz etkiler. Sağlıklı bir yaşam istiyorsanız cihazınızın bakımını düzenli olarak yaptırmalısınız.

Su Arıtma Cihazının Bütçenize Etkisi

Su arıtma cihazı en çok damacana su kullananların bütçesine olumlu etki ediyor. Tükettiğiniz su her bittiğinde damacana su almak zorunda kalmıyorsunuz. Tabii bunun için su arıtma cihazınızın bakımını düzenli olarak yaptırmanız gerekiyor. Filtreler işlevini kaybettiği zaman hepsini değiştirmek zorunda kalırsınız ve bu durum bütçenizi olumsuz etkiler.

Her seferinde damacana su almak sizin sosyal yaşantınızı da etkiler. Bu zamana kadar damacana suya harcadığınız parayı sürekli ertelediğiniz farklı şeylere harcayabilirdiniz. Su arıtma cihazı kullandığınız zaman yalnızca cihazın bakımını yaptıracağınız zaman ücret ödemiş olacaksınız. Bu da sizin bütçenizin rahatlamasına ve yaşam kalitenizin artmasına sebep olacak.

Su Arıtma Cihazının Sosyal Yaşamınıza Etkisi

İlk defa su arıtma cihazı kullanacak olan kişiler su arıtma cihazının sosyal yaşantıya nasıl bir etkisi olduğunu bilmiyor olabilir. Damacana su kullanan birisi olduğunuzu düşünelim. Kullandığınız sular her bittiğinde su almanız gerekecek. Eğer suları sipariş vererek almıyorsanız vücudunuzun çeşitli bölgelerinde ağrılar meydana gelebilir. Bu hem sağlığınızı hem de sosyal yaşantınızı olumsuz etkiler.

Siparişle su alıyorsanız bu sefer de suyunuz bittiği zaman su aldığınız yeri arayacaksınız. Su aldığınız yerin her zaman açık olmadığını biliyorsunuz. Bu sebeple istediğiniz zaman, istediğiniz kadar su tüketmek sizin elinizdedir. Su arıtma cihazı sayesinde sosyal yaşantınızı olumsuz etkileyecek herhangi bir sorunlar karşı karşıya kalmazsınız.

Su Arıtma Cihazı Firmalarında Müşteri Memnuniyetinin Önemi

Su arıtma cihazı alacağınız zaman cihazın nitelikleri kadar firmanın taşıdığı özellikler de önemlidir. Müşteri memnuniyetine önem veren firmalar her zaman işinizi kolaylaştırır. Firma araştırması yaparken müşteri memnuniyeti ilginizi çok çekmese de kalite ve fiyat üzerinde doğrudan etkisi vardır. Bu sebeple müşteri memnuniyetini önemsemelisiniz.

Bir firma müşteri memnuniyetine önem veriyorsa, kaliteli hizmet sunmak için elinden geleni yapacaktır. İleride sorun yaşamamanız için size hayal kırıklığı yaşatmayacak su arıtma cihazları önerecektir. Ayrıca detaylı bilgi sahibi olmanızı sağlayıp cihazla ilgili herhangi bir şüphenizin olmamasını sağlayacaktır. Müşteri memnuniyetini önemsemeyen firmalar ise çoğunlukla kendi çıkarını düşünerek hareket eder.

Arıtılmış Suyun PH Değeri Ne Olmalı

Su Arıtma Cihazı Firmalarında Profesyonelliğin Önemi

Firma araştırması yapan çoğu kişi profesyonellik ve kaliteli hizmet kavramlarının aynı olduğunu düşünerek karar veriyor. Fakat ikisi birbirinden ayrılan kavramlardır. Su arıtma cihazı sektöründe yeni olan herhangi bir firma kendini bu alanda geliştirerek size kaliteli hizmet sunabilir. Bunun için teknik bilgi yeterli olacaktır. Profesyonellik için teknik bilgi tek başına yeterli değildir.

Bir firmanın profesyonel hizmet sağlayabilmesi için deneyim sahibi olması şarttır. Deneyim de sektörün içinde uzun bir süre yer almakla edinilir. Sektörde yeni olan su arıtma cihazı firmasının profesyonel hizmet sunmasını bekleyemezsiniz. Piyasa değerleri, müşteriyle kurulan ilişkiler ve cihazların kalitesi gibi önemli bilgilerin birçoğu profesyonel hizmet sunan firmalar tarafından tecrübe yoluyla edinilir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


×