Ataköy Su Arıtma Cihazı

Ataköy Su Arıtma Cihazı

Ataköy su arıtma cihazı ile ilgili birçok kişi bilgi sahibi değildir. Şunu bilmeleri gerekir ki su arıtma cihazı içerisinde birçok filtre bulunur. Bu filtreler ilk aşamadan itibaren suyun içerisindeki zararlı maddelerin süzülmesini sağlamaktadır. Bu sayede sizin önünüze gelen su tamamen temiz ve bunun yanında kalsiyum bakımından oldukça bereketli bir sudur.

Özellikle gün içerisinde çok su tüketen bir kişi iseniz suyu elde ettiğiniz cihazın hakkında da biraz bilgi edinmeniz gerekir. Bu sayede su arıtma cihazının önemini de anlamış olursunuz. Çünkü su arıtma cihazı size bir bardak suyun gelmesi için neredeyse o suyu 10 aşamadan geçirmektedir.  Bu konuda kişileri bilgilendirmek adına filtrelerden bahsetmek gerekirse en önemli filtreler şu şekildedir:

Gümüş İyonlu Post Karbon Filtresi

Gümüş iyonlu post karbon filtresi su arıtma cihazlarında son aşamalarına yakın bir yerde bulunmaktadır. Hem bulunduğu yer itibariyle hem de görev itibariyle oldukça değerli bir filtredir. Bu filtre özellikle 4. aşamadan gelen suyun daha temiz bir şekilde diğer aşamalara iletilmesini sağlar.

Suyunuzun içilmesini sağlayan budur. Çünkü suyun yumuşaklığının ve yine suyun pH değerinin ayarlandığı filtre burasıdır. Su arıtma cihazı içerisinde bulunan filtrelerden neredeyse en önemli filtre olma özelliğine sahiptir.

ataköy su arıtma cihazı
ataköy su arıtma cihazı


Çünkü suyun tamamen içilmesini sağlayan ve aynı zamanda kişilerin karın rahatsızlığının ortadan kalkmasını destekleyen bir filtredir. Bu filtrenin bulunmadığı Ataköy su arıtma cihazı oldukça sert ve karın ağrısına sebep olan suları ortaya koyar.

Mineral Filtresi

Bu fitre yine Ataköy su arıtma cihazı içerisinde bulunan filtrelerden biridir. Bu filtre sayesinde suyun içerisinde az ya da çok olan minerallerin insan vücuduna zarar vermeyecek şekilde düzenlenmesini sağlar. Mineral oranı bir bardak suda kişilerin vücuduna zarar vermeyecek şekilde ayarlanır.

Yine bu filtre sayesinde kişilerin cildine ya da vücuduna zarar verecek olan ve aynı zamanda sağlığını olumsuz yönde etkileyecek olan maddeler sudan arındırılır. Bu sayede suyun içerisindeki hiçbir madde size zarar vermeyecektir. Çünkü faydalı maddeler bile belli bir oranda sizin için ayarlanarak belli ölçülerle suyun içerisine konmaktadır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


×