Bakırköy Su Arıtma Cihazı

Bakırköy Su Arıtma Cihazı

Çeşitli arızaları gidermek için Bakırköy su arıtma cihazı servisimize başvurabilirsiniz. Bütçenize uygun hizmetlerle çözüm odaklı çalışmaktayız.

Suyun ve arıtma sistemlerinin hayatımızdaki önemi oldukça fazladır. Kokusuz ve güzel tatlı suyu içmek için, su arıtma cihazı temin edersiniz. Bu sistem özel bir mekanizmaya sahip olduğundan, çeşitli sorunlar da kendini gösterebilir. Cihazın kendi yapısı nedeniyle, çeşitli bölümlerin çözümü adına firmamız gereken desteği verecektir.

Bakırköy Su Arıtma Servisi

Su arıtma cihazlarının birçok sorunu olabilir. Bu problemlerden bazıları ve çözümleri şöyle sıralanabilir:

  • Tank doluysa fakat suyu musluktan alamıyorsanız, su tankı havasıyla alakalı bir sorun olabilir. Tanka hava basılmasıyla birlikte sorun çözülecektir. Sibop kısmına sivri bir parça ile bastırarak kendiniz deneyebilirsiniz. Ayrıca post karbon filtre ile alakalı bir sorun da olabilir. Filtre tıkalıysa ekstra müdahale gerekecektir. Tank vanası bozuksa, su arıtma cihaz musluğu problemi varsa da bu sorun görülebilir. Bazı hallerde tankın kendisi değişebilecektir.
  • Su tankının geç dolması durumu çok düşük basınçla alakalı olabilir. Çok uzun süre kullanılmayan su arıtma cihazında filtre değişimi gerektiği için de bu durumu yaşayabilirsiniz.
  • Tank dolu olması ve atık suyun durmaması halinde dört yönlü vanada sorun olabilir. Giriş suyu basıncındaki pürüzler de buna neden olabilir. Su arıtma cihaz tankı (deposu) havası kontrol edilmelidir. Depo boş bir durumdayken 7 PSİ ölçüsü baz alınır.
  • Su arıtma cihazı kullanmanıza rağmen suyun tadı acımsı ekşimsi ve kokuluysa pH değeri düşüşü vardır. Ayrıca şebeke suyundaki klor miktarı çok fazlaysa da kontrol edilemeyen bir durum olabilir.
  • Su arıtma cihazından çıkan suyun içerisinde beyaz parçalar varsa, bu parçalar oksijenden kaynaklanmaktadır. Yani sanılanın aksine kireç değildir ve mikro kabarcıklardan oluşur. Genelde suyu bardağa vs. koyduğunuzda kabarcıkların kendiliğinden yok olacağını görebilirsiniz. Özellikle filtre değişim zamanlarında bunu her zaman görebilirsiniz.

Bakırköy Su Arıtma Filtre Değişimi

Su arıtma cihaz fiyatları ve filtre değişim hizmetleri hakkında tarafımızdan bilgi alabilirsiniz. Membran filtreyle alakalı şu tür sorunlar su arıtma cihazlarında görülebilmektedir:

Su arıtma cihazı normalden az arıtılmış su çıkarıyorsa tank üstündeki vana kapatılır, musluk açılarak suyun kesintisiz akıp akmadığına bakılır.  Kesik kesik akan bir su varsa,  membran filtre arızası var anlamına gelir.

Su arıtma cihazı kireçli su vermesi normalde mümkün değildir. Fakat filtre arızası olduğunda suyunuz artık kireçli gelmeye başlar. Kullanılan çaydanlık benzeri alanlarda beyaz izler oluşur.

Suyu çok fazla veren arıtma cihazında membran zarı sorunu görülebilir. İkinci bir neden ise şatof arızasıdır. Diğer bir neden olarak da membran kabının iç kısımlarında çatlama olabilir. Hangi neden olduğunu bulmak için servis başvurusu yapanız gerekir.

Bakırköy Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi

Verim alacağınız Bakırköy su arıtma cihazı  için en uygun çözümleri firmamızdan bulabilirsiniz. Beklentilerinize göre değişen bir durum olduğundan dolayı, cihazların önerisinde size göre durum değişecektir. Fakat iş yerleri için alacağınız makine ile ev gibi sakin alanlar için alacağınız makineler aynı olmamalıdır.

Çok sayıda kişinin çalıştığı iş yerlerinde insan sayısı arttıkça içilecek su da artar ve bu durum yüksek oranda su basıncı ve depo alanı anlamına gelir. Depo ve basınç kapasitesi arttığında, filtre sistemi profesyonel hale geldiğinde, üretilen su da artar. Evler için ortalama bir cihaz seçebilirsiniz. Doğru cihazı bulmak için garanti koşulları, yedek parça ve tamir şartlarına, kolay parça temini yapılıp yapılmadığına bakınız. Bu konuda firmamıza gereken soruları sorabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


×