Korona Virüse Karşı Su Kullanımı ve Önemli Bilgiler

Korona Virüse Karşı Su Kullanımı ve Önemli Bilgiler

Korona Virüse karşı mücadele ettiğimiz bu günlerde sağlıklı suyun önemi.

Amerika, Avrupa ve Asya ülkelerinde on binlerce insanın can kaybına sebep veren corona virüsü, önlemler alınması gereken bir çok konu vardır. Uzman görüşlerinin yanında evimizde kendimizin basit bir şekilde yapabileceğimiz önlemler mevcuttur. Özellikle su tüketimi konusunda yapılacak önlemleri sıralamakta fayda vardır.  Günümüzde Türkiye sınırlarına giren ve daha da fazla olacağı yetkililer tarafından paylaşılan corona virüsü üzerine yapılan belirle su konulu önlemleri gelin birlikte sıralayalım.

Korona Virüsü İçin İçme Suyunuza Dikkat Edin

Korona Virüsü için su tüketimine dikkat çeken konunun uzmanları sürekli olarak günde 2,5-3 litre su tüketimi gerektiğini dile getiriyor. İçme suyu sürekli durağan olarak kalmaması gerektiğini söyleyen uzmanlar kısa sürede devir daimi olan su içilmesi gerektiğini söylemektedir. Damacana su evinizin bir köşesinde durağan halde durduğu için virüsten etkilenme olasılığı oldukça fazladır. Meridyen su arıtma sistemlerinin cihazlarında kullandığı krom paslanmaz çelik tank ile suyunuzun hiçbir dış etken ile teması mümkün değildir. 12 litrelik su hacmi olan arıtma cihazında siz su tükettiğiniz sürece tankın içindeki su kendisini tazeler ve sürekli yeni arıtılmış su içme imkanı sağlar.

Korona Virüsü İçin Evinizin Her Yerinde İçme Suyu Kullanın

Şebeke suyu ve damacana su dış etkenlerden geçerek evimize, musluğumuza yada masamıza ulaştığı için arıtılmış su kadar güvenli değildir. Çay demlerken, kahve yaparken, yemeklerimizi yaparken kullandığımız suyu, bitkilerimizde kullandığımız suyu ve canımızdan çok sevdiğimiz çocuklarımızın bebeklerimizin mamalarını hazırlarken de arıtmadan geçirilmiş, içerisinde herhangi virüs belirtisi bulunmayan arıtma cihazından arıtılmış mineralce zengin ve organik suyu kullanmanızı öneriyoruz.

Korona Virüsü İçin Meridyen Su Arıtma Sistemleri Olarak Önemli Uyarılar

Siz kıymetli müşterilerimizin sağlığı her şeyden kıymetlidir. Sağlığınıza ve sevdiklerinize daha güzel ve hastalıksız bir yaşam olması için birkaç öneriyi tekrar hatırlatmak isteriz.

  • Ellerinizi periyodik olarak gün içerisinde yaklaşık 1-2 saat arayla yıkamalısınız.
  • El yıkarken 30-40 saniye süreyle sabunu ellerinizin bileklerinizin hatta kollarınıza kadar temas ettirmeniz gerekmektedir.
  • Yaşadığınız ortamı, odayı ve özellikle çocukların odasını düzenli olarak havalandırmalısınız.
  • Tokalaşma, öpüşme veya teması gerektirecek herhangi bir faaliyetten uzak durmalısınız.
  • Dışarıda üzerinizde olan elbiseleri eve geldiğinizde kesinlikle değiştirmenizi öneririz.
  • Çamaşırlarınızı 60 ila 90 derece arasında sıcaklıkta yıkamalısınız.
  • Daha sık duş almalısınız.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


×