Daire Girişi Su Arıtma Sistemi

Daire Girişi Su Arıtma Sistemi

Günümüzde kullanılan çeşme sularına olan güven, her geçen gün azalır iken, nasıl bir çözüm yoluna gidileceği sürekli konuşulan bir konu haline gelmiştir. Bazı durumlarda çeşmeyi açar açmaz sarımsı veya bulanık beyaz renkte bir su ile karşılaşmak mümkündür.

Bunun sebebini düşünmek yerine ortadan tamamen kaldırmak en doğrusu olacaktır. Gelişen teknoloji ile üretilen birçok ürün ve sistemler içme suyu ve kullanım suyunu ayırt edebilecek özelliktedir. Daire girişi su arıtma sistemi bu anlamda en etkili sistemler arasındadır.

Su Arıtma Sistemlerinin Avantajları

İçme suyunu elde etmek için kireçten arındırmak ve saf su elde etmek amaçlanır. Kullanım suyu için ise, günlük kullanıma uygun olan temizlik gibi daha çabuk elde edilen su aktif edilir. Genellikle su arıtma sisteminin kurulumu çocuklu aileler veya kalabalık aileler için avantaj haline dönüşmüştür.

İçme suyu konusunda sorun yaşayanlar bu yöntem ile feraha kavuşurlar. İçme sularını bile tercih ederken şüphe yaşayan birçok birey vardır. Bazen de musluktan akan su da tereddüt yaşanır. Özellikle bu sorundan dolayı yemeklere eklenecek olan sular, içme suyu olarak tercih edilebilir.

Suyun Berrak Olmaması Ne Anlama Gelir? 

Musluğu açacağınız zaman akacak suyun rengi size bazı bilgiler verir. Bu bilgiler suyun kireçli mi yoksa temiz mi olduğunu gösterir. Bina da oturuyor iseniz, kurulmuş olan sisteme bağlı olarak evinize çekilmiş borulardan gelen su, diğer daireler de ki kat sakinlerine de aynı etkiyi gösterecektir.

Bu durumda bütün bina sakinleri ortak bir karar ile suyun deposunda veya borularında belli değişikliklere gitmek zorunda kalacaklardır. Şahsi kullanım sırasında böyle bir sorun ile karşılaşmanız ise, kendiniz bir çözüm bulmanızı gerektirecektir.  Ancak buna bir çözüm bulmak demek kireci ortadan kaldırarak, temiz bir suya kavuşmak demektir.

daire girişi su arıtma

Suyunuzun tadını bozan ve rengini etkileyecek kireç için önerilecek olan sistemlerden birinin daire girişi su arıtma sistemi olduğunu söylemek mümkündür. Su arıtma sisteminin size birçok faydası olacaktır. Özellikle kireci önlemek adına kurduğunuz sistem sayesinde musluktan akan suyunuzun tadına baktığınızda, içme suyu lezzetine dahi ulaşmanızı sağlayabilir.

Arıtma Sistemi Nedir?

Su arıtma sistemi, musluktan akan suyunuzun daha temiz, kireçten arındırılmış, biyolojik kirleticiler yok edilmiş, kimyasal ve katı maddeleri uzaklaştırmış halde size sunulmasını sağlar. Bunun için bazı işlemler gerekir. Bunların en başında sistemi kurmak vardır.

Tabi ki seçenekleri olan bu sistemler için tercih size kalmış. Genellikle tercih edilenler arıtma yapan sürahiler, evde kurulan arıtma cihazları, tezgah altı su arıtma sistemi ve kendini yenileyebilen su makinalarıdır. Maliyet açısından herkesin bütçesi değişkenlik göstermektedir. Tercihler ve seçenekler buna göre kısıtlanabilir. Fakat en pratik olanı daire girişi su arıtma sistemi denilebilir.

Daire Girişi Su Arıtma Sistemi Nedir?

Daire girişi su arıtma sistemi amaç bakımından diğer arıtma sistemleri ile aynı amacı gütmektedir. İçerisine yerleştirilen filtre sayesinde kireç, katı madde, kimyasal, renk değişikliği veya suyun tadını olumsuz etkileyecek birçok nedenden uzak tutulmuş oluyor.

Evin içerisinde yer kaplamayarak, görüntü kirliliğini yok eden bu sistemin kuruluşu çok zahmetli değildir. Ancak anlaşılacağı üzere daire girişi su arıtma sistemi, kurulum açısından dairenin girişine yani kapının dışına kurulur.

Su arıtma Sistemi Neden Tercih Edilir?

Daire girişi su arıtma sistemi tercih edilir iken; gerekli araştırmalar yapılmış olmalıdır. Güvenilen ve emin olunan bir firma ile anlaşarak bu işe girişilmelidir. Daire girişi su arıtma sistemi kurulduktan sonra isteğe bağlı olarak; içme suyu ve kullanım suyu olarak ikiye ayrılabilir. Dilerseniz tek bir tercih yaparak ona göre suyunuzu kullanabilirsiniz.

Daire Girişi Su Arıtma Sistemi Garantisi Var Mıdır?

Su arıtma sistemleri içerisinde tercih konusu olanlardan biri daire girişi su arıtma sitemidir. Kullanıcılar daha sonra sorun yaşar isek; nasıl bir yol izleriz sorusuna cevap bulmak istiyorlar. Bunun için yetkili firmalar kurulum yaparken gerekli bilgilendirmeleri yaparak kurulumu gerçekleştirirler.

Mutlaka küçük büyük fark etmeksizin kullanılan bütün arıtma sistemleri için garanti belgesi olması şarttır. Daire girişi su arıtma sistemi için de aynı şey geçerlidir. Garanti belgesinin süresi dolmadığı sürece en ufak bir kireç, tat, renk gibi göz ve lezzet bakımından tatmin edilmeyen sonuç ile karşılaşılması durumunda, yetkili firma ile iletişime geçerek sorun ortadan kaldırılabilir.

Garanti Süresi Ne Kadardır?

Genellikle daire girişi su arıtma sistemi dahil olmak üzere bütün arıtma sistemleri için garanti süresi 2 yıl olmaktadır. Tabi ki bu durum değişkenlik gösterebilir.

Garanti süresini bazı firmalar uzatma yolunu bir seçenek olarak kullanıcılara sunar. Kullanıcının tercihi doğrultusunda sözleşme üzerinde değişiklikler yapılabilir.

Daire Girişi Su Arıtma Sistemi Tasarruf Sağlar Mı?

 Daire girişi su arıtma sistemi sayesinde içme suyuna verilecek ücret neredeyse yarı yarıya düşmektedir. Suyunuzun akma seviyesini kendiniz belirleyerek, sudan dahi tasarruf edebilirsiniz. Bu sayede hem temiz ve berrak bir su içmiş olacaksınız hem de maddi açıdan sizi zorlamayacak  bir sistemin kurulumunu gerçekleştirmiş olacaksınız.

daire girişi su arıtma

Tasarrufun etkilerini faturalar aracılığı ile anlamanız çok kolaydır. Ay sonunda elinize geçen faturaları, sistemi kurmadan önceki faturalar ile kıyasladığınızda aradaki farkı görebileceksiniz.

Filtre Değişim Süresi Var Mıdır?

Daire girişi su arıtma sistemi kurulur iken; özel bir filtre ile faaliyet göstemesi hedeflenmektedir. Ancak garanti süresini aşmış olan veya zamanla değişime ihtiyaç duyan filtre ile karşılaşmak normaldir. Bunun için her kurulumda belirlenen bir filtre değişim tarihi vardır. Genellikle bu süre 12 ayda birdir.

Daire girişi su arıtma sistemi için de belirlenmiş olan tarih geldiğinde firmanın sizinle iletişime geçmesi beklenir. Ayrıca firmanın müşteri hizmetleri sizi daha birçok konu hakkında bilgilendirmek için de arayabilir. Bu durum sistemin daha iyi işlemesini sağlar. Bir sorun ile karşılaşılması veya filtre değişimi için size bir randevu verilir. Bu randevuya göre saha ekibi yönlendirilir. Saha ekibinden gelen çalışanlar sorunu çözüme kavuşturarak gerekli olan işlemi veya fiili gerçekleştirirler.

Daire Girişi Su Arıtma Sistemi Faydaları Nelerdir?

Daire girişi su arıtma sisteminin faydalarını maddeleyecek olur isek;

  • Suyu kireçten arındırması
  • Suyu zararlı kimyasal maddelerden ve bileşenlerden uzak tutması
  • Garanti süresinin 2 yıl olması ( tercihe göre değişiklik gösterebilir )
  • Suyu içme suyu haline getirmesi
  • Günlük kullanım suyunu ayrıştırması
  • Daire içerisinde yer kaplamaması
  • Maddi açıdan tasarruf sağlaması

sayılabilir. Tercihini bu yönde yapan kişiler için bir olumsuzluk ile karşılaşma durumu çok nadirdir. Eğer sistemin doğru ve filtrenin kaliteli olduğuna inanıyorsanız herhangi bir problem yaşamanız düşük bir ihtimaldir. Şuan yaygın olarak birçok tanınan firma daire girişi su arıtma sistemi yapmaktadır.

Gittikçe yaygınlaşan bu sistem sayesinde borularda ki kirli kalıntılardan kireçlerden kurtulmak hedeflenmiştir. Doğru olan zamanında harekete geçmek olacaktır. Özellikle geniş aileye sahip olan bireyler için tasarrufun etkisinin gözle görülür şekilde fark edilmesi kaçınılmazdır. Farklı markaların içme sularını deneyerek maliyet açısından şikayet edenler için en doğru tercih olacağı kesindir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


×