En Trend Su Arıtma Cihazı Tavsiyeleri Nelerdir?

En Trend Su Arıtma Cihazı Tavsiyeleri Nelerdir?

Giderek kirlenen doğa ne yazık ki sularımıza zarar veriyor. Bu durumda da sert mineraller, kimyasallar şebeke sular aracılığı ile evlere kadar geliyor. Her ne kadar şebeke suları için de genel bir arıtma kullanılsa da bu evlerde bulunan su arıtma sistemleri kadar etkili olmuyor. Durum böyle olunca da bilinçli tüketici sağlıklı su kullanmak adına evlerine su arıtma cihazları almaya başlıyor.

Ancak su arıtma cihazlarının da güvenilir ve kullanışlı olması son derece önemli. Bu nedenle bu konuda size güven vermeyen hiçbir garantisi olmayan firmalardan alışveriş yapmanız doğru olmaz. Hem hesaplı hem de güvenilir alışveriş son derece önemli.

Evsel Su Arıtma Cihazları

Su arıtma cihazları daha kaliteli su kullanmak için sudaki tortu, tat,  koku, sertlik ve zararlı bakteri gibi istenmeyen etkenleri gidermeye yardımcı olur. Daha sağlıklı içme suyu kullanmak,  yemeklerinizde ve sıcak içeceklerinizde bu suyu kullanmak ayrıca sıcak havalarda kullanmak için buz yapmak gibi daha farklı işlevlere kadar suyla ilgili her türlü sorunu çözmek için çok çeşitli su arıtma sistemleri kullanılır.

Musluk suyunuzu su arıtıcı sistemler ile kullanmak hem size ve hem ailenize temiz ve lezzetli tada sahip içme suyuna erişim sağlamanın düşük maliyetli en uygun ve avantajlı yoludur. Özellikle temiz içme suyunu dışarından alıyorsanız bu tip cihazları kullanmak maliyet açısından yıl bazında bakıldığında çok daha avantajlıdır.

Arıtma Cihazına Duyulan İhtiyacın Artması

Günümüzde temiz içme suyu ihtiyacı nerdeyse bir zorunluluk haline gelmiştir. Çünkü insanoğlunun çevreye verdiği zarar nedeniyle su ile bulaşan hastalıklar giderek artar duruma gelmiştir. Tükettiğiniz su bakteri, virüs ve zararlı kimyasallar içerebilir. Arıca şebeke sularının depolandığı yerlerde ne kadar hijyenik bu durumları sorgulamak gerekir.

en trend su arıtma cihazı

Şebeke suyunu kullanmadan önce arıtılmasını sağlamak oldukça önemli bir faktördür. Bu nedenle Meridyen su arıtma cihazı sizin ve ailenizin sağlıklı yaşamı ve refahı için en güvenilir hizmeti vermektedir. Burada sunulan cihaz ve filtreler sudaki yabancı maddeleri veya kirleticileri gidermek için en iyisini sağlamaktadır.

Su Arıtma Cihazı Modelleri

Su arıtma cihazı, içtiğimiz suyu temizleyerek arıtan bir cihazdır. İçtiğimiz suyun temiz olması son derece önemlidir.  Ancak bu, zararlı maddelerden ya da kimyasallardan tamamen temizlemek anlamına gelir. Su arıtma cihazlarının sizlere sağladığı en büyük avantaj kötü koku, zararlı mikroorganizmalar ve yabancı maddeleri uzaklaştırmaktır. Peki, piyasada kullanılabilecek en iyi su arıtma cihazı tavsiyesi ne olabilir?

 • Zümrüt 2019 Kapalı Kasa Su Arıtma Cihazı
 • Bronz 2019 kapalı kasa su arıtma cihazı
 • Açık Kasa Su Arıtma Cihazı
 • Akıllı Su Arıtma Cihazı

Piyasada yer alan en güvenilir ve kullanışlı su arıtma cihazları yukarıda sözü geçen cihazlardır. Bunları nereden temin edebilirim gibi sorularınız varsa bunun için ise firmamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Su Arıtma Sistemi Nasıl Çalışır?

Su arıtma cihazları, sudan kaynaklanan hastalıklardan uzak durmak için isteğe bağlı olarak kullanılan temiz ve güvenli içme suyu almanızı sağlar. Su arıtma cihazları pek çok şekil ve boyutta olabilir. Bu tip cihazlar suyu saflaştırma yöntemi kullanılır. Su saflaştırma ise Ters ozmoz ve damıtma ile olur. Peki, bu yöntelemler neler yapar?

Ters ozmoz; Bu arıtma sistemin aynı isimde filtresi de bulunur. Bu nedenle bunu filtreden ayırmak lazımdır. Ters ozmoz; tüm su parçacıklarını çok küçük yarı geçirgen bir zardan geçmeye zorlar. Suyu bu yarı geçirgen zardan zorlayarak suyun yolunu takip edemeyecek kadar büyük olan tüm parçacıkları temizler.

Damıtma ise ters ozmozdan tamamen farklı çalışır. Bu yöntemde ise suyun kaynatılması ve bunun sonucunda ortaya çıkan buharın yakalanmasıdır. Buhar toplanarak arındırma işlemi yapar. Suyunuzu filtrelemek veya arıtmak farklı işlemler olsa da aynı amacı taşır. Amaç tüketicinin temiz ve güvenilir suyu içmesidir. Bu nedenle ister filtre alın ister su arıtıcı mutlaka sağlığınız için en iyisini seçin. Bu konuda yeterli bilgi sahibi değilseniz firmamızın iletişim ya da web adresinden yardım alın.

Türkiye’de İlk Nsf Onaylı Anti Bakteriyel Su Tankı

NSF, temiz su, gıda ve tüketici ürünleri için standartlar geliştiren bir kurumdur. Türkiye’ de bu standartlara uygun çok az su arıtma cihazı sunulur. Nsf üretilen cihazların tüm kontrollerini gerçekleştirdikten sonra ürünlere onay verir. Bu standartlar ise;

 • Estetik Etkiler
 • Ters Ozmoz
 • Ortaya Çıkan Bileşikler ve Tesadüfî Kirleticiler
 • Mikrobiyolojik Filtrasyon
 • Sağlık Etkileri
 • PFOA ve PFOS

NSF tarafından içme suyu sistemlerini sertifikalandırırken kullanılan en önemli 6 filtreleme standardı bulunan cihazlar sizin için onaylanmış en iyi cihazlardır. Bu nedenle seçimlerinizi yaparken uygun fiyatın yanı sıra güvenilirlik etkisini de göz önünde bulundurmalısınız. Unutmayın ki en ciddi hastalıklar suyoluyla bulaşan hastalıklardır. Bu nedenle sizin ve sevdiklerinizin sağlığını korumak için mutlaka bir filtreleme sistemi kullanmalısınız.

Su Arıtma Cihazının Avantajları

Su arıtma cihazları sudaki çeşitli kirleticileri giderir ve farklı su kalitesi sorunlarını giderir. Bu nedenle de pek çok avantajları bulunmaktadır. Su arıtma cihazlarının temel avantajları ise;

 1. İyi bir su arıtma cihazı suyun içerisinde buluna tüm sert mineralleri ve bakteri ve virüsleri temizler.
 2. Saf su içmek sağlığınız için çok faydalıdır. İyi bir su arıtma cihazı size doğal ve saf suya erişim kolaylığı sağlar.
 3. Su arıtma cihazı sayesinde hazır su almaya son verirsiniz. Bu durumda da ekstra bütçe ayırmanıza gerek kalmaz.
 4. Hazır suya olan ihtiyacınız azaldığı için plastik şişelere olan ihtiyacınız azalır. Bu durumda da çevreye olan zararı minimuma indirmiş olursunuz.
 5. Su arıtma cihazı sudaki klor ve diğer özler gibi kimyasalları yok eder.

En İyi Su Arıtma Cihazı Fiyatları

Günümüzde çok fazla sayıda su arıtma cihazı bulunmaktadır. Bu su arıtma cihazları mutlaka belli standartlar dâhilinde olmalıdır. Firmamız sizlere bu standartları sağlarken diğer taraftan da en uygun su arıtma fiyatları sunar.

Sizler de hem sağlığınız hem de bütçeniz için en güvenilir adrese firmamız sayesinde ulaşabilirsiniz. Firmamızda bulunan su arıtma cihazları sayesinde evinizin su kaynağında istemediğiniz kirleticileri ortadan kaldırabilirsiniz. Hangi su kalitesi sorunuyla karşılaşırsanız karşılaşın firmamız size en doğru çözümü sunacaktır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


×