Evsel Su Arıtma Sistemleri Ve Fiyatları Ne Kadar?

Evsel Su Arıtma Sistemleri Ve Fiyatları Ne Kadar?

Pek çok kişi, musluk suyunun, özellikle şehrin kendi alt yapısından gelen musluk suyunun güvenilir olduğu bu düşünerek su arıtma cihazı gibi aracıların gerekli olmadığını düşünür. Ancak bilinmesi gereken genel olarak zararlı bakterileri ortadan kaldırmak için suların işlemden geçirilmiş olması açısından güvenli olsa da, bu tip şebekelerden gelen musluk suyunda bakteri, mineral ve diğer kalıntıların izlerinin kaldığı bilinçli tüketicinin farkında olduğu bir durumdur.

Şebeke sularında genellikle suyun tadını alamayabilirsiniz, ancak evinizde bir su arıtma sistemi yoksa bu tip problemlerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Kendinize ve sevdiklerinize mümkün olan en saf ve en güvenli içme suyunu minimum çabayla sağlamak istiyorsanız, bir su arıtma sistemi kullanmak sizin yararınıza olacaktır.

Su Arıtma Sistemleri

Su arıtma cihazları evinizdeki suyun temizliğini, tadını ve kalitesini artırır. Su arıtma sistemi maliyetlerini etkileyen ana faktörler, sistemin fiyatı ve kurulum için alınan ücrettir. Bir arıtma sisteminin su kalitenizi iyileştirmesinin pek çok farklı yolu bulunmaktadır. Şebeke suları sağlayıcılar tarafından gözden kaçırılmış olabilecek potansiyel olarak zararlı kimyasal maddeleri ve kalıntıları gideren bir dizi işlem uygular.

evsel su arıtma

Ayrıca, bu sistemlerin pek çoğu temiz su elde etmek için bir ısıtma ve soğutma işlemi de kullanır. Yaşadığınız yere ve suyunuzun kaynağına bağlı olarak, musluklarınızdan çıkan maddelerde pas, tortu ve mineral gibi kirlilikler olabilir. Bir filtreleme sistemi ile kullanacağınız su evinize girmeden önce kirleri giderir. Su, UV arıtıcılar, karbon filtreler veya diğer yöntemlerle filtrelenir.

Tüm Ev Su Filtreleri

Suyunuzun içerisinde bulunan maddeler belirledikten sonra, bundan sonraki artık ne kadar temiz su istediğinize ve hangi amaçlar için hangi tür filtreleri tercih edeceğinize karar verebilirsiniz. Filtreler arasında sadece filtrasyon yöntemi ve aynı zamanda büyülük, kurulacak yer ve montaj gibi faktörlerde farklılıklar olacağı dikkate alındığında, aradığınızı su arıtma sistemini seçmek bazen karmaşık olabilir. Bunun için ise bazı su arıtma cihazı tavsiyesi ise şunlardır:

  • Daire Girişi Su Arıtma Sistemi: Üçlü filtrasyon sistemi bulunmaktadır.
  • Zümrüt 12 Litre Su Arıtma Cihazı: Altı Filtre ve yedi aşamalı bir filtrasyon sistemi bulunmaktadır. Tezgah altı bir sisteme sahip olduğundan tezgahta kalabalık yapmaz.
  • Bronz 8 Litre Su Arıtma Cihazı: Tıpkı Zümrüt sistem gibi altı filtre ve yedi aşamalı bir filtrasyon sistemi bulunmaktadır.
  • Açık Kasa Su Arıtma Cihazı: 5 li filtrasyon sistemi sistemi ile 12 lt su sistemine sahiptir.
  • Akıllı Su Arıtma Cihazı –Dijital: Dğer su arıtma sistemlerinden farklıdır. Dijital bir yapıya sahiptir. Herhangi bir arıza durumunda arıza kodu verir.

İçme Suyu İçin En İyi Arıtma Cihazlarının Maliyetleri

Ev kullanımı için su arıtma cihazları farklı kullanım özelliklerine sahip olabilir. Yeni su arıtma sistemini etkileyen bazı maliyet faktörleri bulunur. Bunlar genel olarak ise;

  • Daha büyük ve karmaşık sistemler daha fiyata doğrudan etki eder. Sistem parçaları daha maliyetlidir, montajı daha uzun sürer ve işçilik maliyetleri daha fazla olabilir.
  • Kurulumu tamamlamak için ek tesisat gerekirse bu durumda parça ve işçilik maliyeti artacaktır.
  • Her su arıtma sistemi bir miktar bakım gerektirir. Bir sistem seçerken, her modelin devam eden bakımını göz önünde bulundurun ve bu maliyetleri toplam bütçenize dâhil edin.
  • Eğer su arıtma cihazları ilk aşamada size maliyet olarak fazla geliyorsa mutfak lavabonuzdan çıkan suyu su arıtıcı vasıtasıyla filtreleyerek, en azından buradan temiz su kullanımını sağlayabilirsiniz.

Su Arıtma Sistemlerinin Faydaları Nelerdir?

Bu sistemler evinize gelen tüm suyu filtrelediğinden, faydaları daha temiz içme suyu içmenin yanı sıra farklı ve daha kapsamlı faydalar sağlar. Musluğunuzdan akan suyu içmek yerine bazı firmalar aracılığı ile ya da marketlerden temiz su tedarik ediyorsanız, Su arıtma cihazı kurdurmak mantıklı olacaktır.  Böylelikle plastik şişelerde bulunan su kullanmayı bırakmanıza neden olur. Bu durumda da plastik atıkları azalacak ve ekstra maliyetler sona erecektir.

Azı cilt hastalıklarını şebeke sularında bulunan maddeler tetikleyebilir. Filtrelenmiş su cilt ve saç üzerinde daha olumlu etkiye sahip bir su kullanmanıza katkı sağlar. Musluklarda kireçlenme olması sizin hem içme suyunuza hem de yemeklerinize etki edecektir. Su arıtma cihazları ile tesisatınızdaki bu zararlı maddelerden kurulabilirsiniz.

Su Arıtma Sistemleri Çeşitleri

Evinize su arıtma cihazı kurdurmaya kara verdiğinizde ihtiyaçlarınıza göre bir sistem seçmek istemeniz son derece normal olacaktır. Bu nedenle bir cihaz seçmeden önce mutlaka bu konuda bilgi ve deneyim sahibi insanlardan yardım isteyin. Genel olarak bazı bilgilere sahip olmak isterseniz ise su arıtma sistemlerinde kullanılan filtrasyon çeşitleri ise şöyledir:

Karbon Filtreler: Son zamanlarda bu tip terimleri duymanız olasıdır. Çünkü çevresel hareketlerde sıklıkla geçen terimleri kapsar. Karbon filtreler gelince ise su arıtmada sıklıkla kullanılan filtrelerdir. Karbon filtreler, su bu tip filtrelerin içinden geçerken mineralleri ve diğer zararlı maddeleri tutmak için yapılmıştır. Bu filtre sisteminde 2 tip aktif karbon filtresi vardır. Bunlar ise blok ve granül filtrelerdir. Her ikisinde de belirli periyotlarda değiştirilmesi gereken filtre kartuşları bulunur.

evsel su arıtma

Ters osmoz: mevcut su basıncını kullanan sistemlerdir. Sudaki tortuları, mineralleri, bakterileri ve ağır metalleri temizleyebilir. Filtrelenen su daha sonra kullanılmak üzere bir tankta depolanır.

UV Dezenfeksiyonu: Bu tip su arıtma sistemi ile su, bakterileri ve diğer mikroorganizmaları öldüren UV ışınlarının altından geçer.

İyonizasyon sistemleri: suyu iyonize etmek için düşük frekanslı bir elektromanyetik darbe kullanır. Bu, sudaki minerallerin yükünü tersine çevirir ve bunlar daha sonra çıkarılır.

Su Arıtma Fiyatları

Su arıtma sistemlerinin fiyatları tipik farklılıklar gösterir. Bunu için yıllardır su arıtma cihazları konusunda deneyim kazanmış olan firmamızdan gerekli desteği alabilirsiniz. Su arıtma fiyatları farklı yelpazeye sahiptir. Burada önemli olan sizin evinizin ya da iş yerinizin hangi sisteme ihtiyacı duyduğudur. Bu konuda sitemizde yer olan modellerden ihtiyacınız olanı belirleyebilirsiniz.

Firmamız sunduğu müşteri hizmetleri seçeneği ile de sizlere yardımcı olmaktadır. Gönül rahatlığıyla firmamızdan yararlanabilirsiniz. Sürecin her adımında size rehberlik eden firmamız eviniz için en iyi seçimi yapan sistem ve kurulum sürecinizle ilgili ayrıntılar hakkında detaylı bilgiler vererek de sizlere sunduğu hizmetler ve ürünlerde de sınır tanımaz. Bu konuda firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


×