Feriköy Su Arıtma Cihazı

Feriköy Su Arıtma Cihazı

Feriköy su arıtma cihazı farklı aşamalarda, farklı membran seçenekleri ile karsınıza çıkar. Bu filtrelerin ve membranların bulunması su arıtma işleminde gerekli bir durumdur. Seçebileceğiniz membran seçenekleri mevcuttur ve standart membran daha çok temiz sularda tercih edilir. Suyun içerisinde fazla metal ve kireçlenme durumu söz konusu değilse, bu durumda kullanılması gereken membran standart membrandır ve kullanım ömrü de oldukça uzundur.

İki yıla yakın bir kullanıma mevcuttur ve aynı zamanda 75 GPD membran seçeneği ise daha çok yaygın olan bir seçenektir. Çünkü bu membran standart membranlara göre daha güçlü ve suyun içerisindeki arındırılması gereken kimyasallarının en iyi arındırılmasını sağlayan bir parçadır.

Su Arıtma Cihazı İçerisindeki Filtreler ve Önemi

Feriköy su arıtma cihazı içerisinde bulunan 5 mikronluk filtre suyun içerisindeki kum ve çakılı 5 mikrona kadar temizlenebilme özelliğine sahiptir. Aynı zamanda bu filtrenin oldukça fazla uzun ömrü vardır. Bu filtre sayesinde membranın ömrü de uzayacaktır.

Çünkü ilk aşamada 5 Mikron filtresi suyun içerisindeki katı ve böbreğe rahatsızlık verecek maddelerin arındırılması işlemini gerçekleştirir. Aynı zamanda 2. filtre olarak karbon filtre size suyun içerisindeki yine klorun ve kimyasalların arındırılması işlemini gerçekleştirir. Bu da yeni membrana yardımcı bir filtredir. Daha sonraki kullanılan mineral filtresi ters ozmos, su filtresi, alkali filtresi ve su filtresi gibi filtreler mevcuttur.

Su Arıtma Sisteminin Faydaları

Feriköy su arıtma cihazı sayesinde temiz sandığınız suyun içerisinde milyonlarca bakteri ve aynı zamanda istenmeyen moleküller mevcuttur. Bir su arıtma cihazı suyun %100 temiz olmasını sağlar. Aynı zamanda suyun içerisindeki kimyasalların ve kalsiyumun arındırılması ile birlikte suyun genel pH değerini en iyi ayarlayan sistemlerden biridir.

feriköy su arıtma cihazı
feriköy su arıtma cihazı


Kişilerin kullanabileceği ve sağlıklarını olumlu yönde etkileyebileceği seçeneklerden biri su arıtma cihazıdır. Diğer yan seçenekler tam anlamı ile sağlıklı bir su sunmamaktadır. Özellikle su arıtma cihazı sayesinde içilen suyun içerisindeki vitaminler ve mineraller vücudun en ihtiyaç duyduğu maddelerdir. Bunların en iyi şekilde suda bulundurulması sağlamış olması da insan vücudu için büyük önem taşır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


×