Gri Su Arıtma Sistemleri

Gri su arıtma sistemleri yüksek kalite standartlarına sahip olan sistemlerdir. Türkiye Kalite Standartlarıyla özel olarak üretilen bu sistemler başta konutlarda olmak üzere birçok farklı alanlar üzerinden yoğun bir şekilde tercih ediliyor. Beklentilere kusursuz bir şekilde hitap eden bu su arıtma sistemleri kurumsal firma tarafından %100 garantili olarak satışa sunuluyor.

Bu nedenle bu ürünleri uzun seneler boyunca sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu sistemlerin birçok özellikleri bulunuyor. Amatör su arıtma sistemlerinden oldukça farklı olmakla birlikte daha yüksek teknolojilere sahiptir. Bu bakımdan bu sistemler daha pratik ve daha hızlı bir şekilde işlev sunuyor.

Gri Su Arıtma Sistemleri Nedir?

Gri su arıtma sistemleri isminden de anlaşılacağı üzere gri suyun profesyonel bir şekilde arıtılmasında kullanılan sistemlerdir. Gri su, konutsal atık suyun tuvalet suyu içermeyen bölümüne sunulan isimdir. Diğer bir ifadeyle konut içerisinde yer alan tuvalet, mutfak ve banyo bölümünden gelen suya gri su adı veriliyor. Bu su türü daha çok kullanılan deterjanlar, saç bakım ürünleri, şampuanlar ve benzeri türden ürünlere bağlı olarak oluşuyor.

Dolaysıyla gri su sağlıklı olmayan su türüdür. Mutlaka profesyonel anlamda arındırılması gerekiyor. Gri su kusursuz bir şekilde arındırılmadığı takdirde hem ev ürünlerinin sağlığı ve hem de bireylerin sağlığı açısından ciddi riskler teşkil edebiliyor. Konutsal suların tuvalet suyu dışında banyo, mutfak suyundan gelen gri suyun yeniden kullanılmak kaydıyla arıtılmasına gri su arıtma uygulaması adı verilir.

Gri Su Arıtma Sistemleri Avantajları Nelerdir?

Gri su arıtma sistemleri birçok avantajlara sahiptir. Bu sistemler üzerinden evinizdeki gri suyu dakikalar içerisinde maksimum sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Bu sistemlerin uygulanışı ve montaj işlemi son derece kolaydır. Bu işlemler firmanızın uzman kadrosu tarafından dakikalar içerisinde gerçekleştiriliyor. Dolaysıyla zaman kaybına maruz kalmanız söz konusu değildir. Gri su arıtma sistemleri zorlu gri suları dahi kolayca arıtabiliyor.

Çamaşırhane kısmından atılan suyun dahi dakikalar içerisinde yeniden gri suya dönüştürülmesi bu etkili sistemler sayesinde gerçekleştirilebilir. Gri suyun arındırılmasıyla birlikte içme su özelliğine sahip olmayan su elde edilebilir. Elde edilen su yeniden güvenli bir şekilde kullanılır. Bu sistemlerin en büyük avantajlarından biri de ergonomik dizayna sahip olmasıdır. Bu nedenle amatör gri su arıtma uygulamalarına nazaran daha düşük oranda zemin kaplar.

Gri Su Arıtma Sistemleri Özellikleri Nelerdir?

Gri su arıtma sistemleri birçok özelliklere sahiptir. Bu sistemler sayesinde konutta ayrıca şebeke suyunu daha düşük düzeyde kullanabilirsiniz. Bu bakımdan da maliyet açısından avantajlı olabilirsiniz. Gri su arıtma sistemlerinde arızalanma, kötü koku, suyun kalitesini düşürme gibi negatif durumlar söz konusu değildir. Bu sistemlerin en önemli özelliklerinden biri de geniş bir kullanım alanına sahip olmasıdır.

Konutlarda, işletmelerde, endüstriyel sahalarda, sanayi alanlarında, alışveriş ve eğlence merkezlerinde, özel sektör işletmelerinde yoğun olarak tercih ediliyor. Gri su arıtma cihazları sayesinde doğal kaynaklarınızı koruyabilirsiniz. Bu kaliteli cihazlar son derece hijyenik olmakla birlikte çevre dostudur. Gri su arıtma cihazları aynı zamanda geniş renk tonlarından imal ediliyor. Bu nedenle dilediğiniz renk tonundan bu sistemleri satın alabilirsiniz.

Gri Su Arıtma Sistemleri Neden Tercih Ediliyor?

Gri su arıtma sistemleri birçok nedenlere bağlı olarak tercih ediliyor. Bu sistemler diğer gri su arıtma ürünlerine oranla daha yüksek performans sunuyor. Bu nedenle en zorlu gri suları dahi daha seri bir şekilde arıtıyor. Bu nedenle bu cihazlar her ölçekten firmalar tarafından tercih ediliyor. Gri su arıtma sistemleri amatör gri su arıtma uygulamalarına oranla daha düşük bir maliyet sunuyor. Bu nedenle bu sistemler ayrıca yurtdışı üzerinden de tercih ediliyor.

Gri su arıtma cihazları sade ve anlaşılır bir yapıya sahiptir. Dolaysıyla amatör gri su arıtma uygulamalarına oranla kullanımı daha basittir. Bu sistemlerin kullanımı konusunda ayrıca firma uzman kadrosu tarafından da teknik destek hizmetleri sunuluyor. Bu sistemlerin tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biri de son derece hijyenik olmasından dolayı yer aldığı ortamı kirletmemesidir. Dolaysıyla bu cihazlarda su akıntısı ve benzeri türden problemler söz konusu değildir.

Gri Su Arıtma Sistemlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gri su arıtma sistemi internet üzerinden de satışa sunuluyor. Ancak bu sistemlerde %100 garanti ve kurumsallık son derece önemlidir. Bunun aksine uygulandığında müşteri memnuniyetsizliği oluşabildiği gibi sistemden daha kısa süreli faydalanılması kaçınılmazdır. Gri su arıtma sisteminde dikkat edilmesi gereken birçok hususlar bulunuyor. Bu sistemlerde düşük maliyet önemlidir. Ancak amatör firmalardan bu hizmeti yüksek fiyatlardan almanız beraberinde ekonomik yönden zarar etmeniz söz konusudur.

Gri su arıtma uygulamaları geçici projelerde uygulanan sistemler değildir. Dolaysıyla eski veya yeni tip yapılar fark etmeksizin kalıcı alanlarda daha çok tercih ediliyor. Bu nedenle bu sistemleri geçici inşaat şantiyenizde tercih etmeniz tavsiye edilmez. Bu su arıtma sistemlerinde geniş referanslar önemlidir. Dolaysıyla firmanızın geniş ve güncel referans kataloğu sunup sunmadığına dikkat etmelisiniz.

Nasıl Uygulanıyor?

Gri su arıtıcı sistemi uygulanışı firmalar arasında farklılık gösteriyor. Profesyonel firmalar tarafından bu sistemler hızlı ve yüksek teknolojili malzemeler üzerinden uygulanıyor. Ancak amatör firmalarda bu avantajlar söz konusu değildir. Amatör firmalar tarafından ise gri su arıtıcı cihazları daha konforsuz malzemeler üzerinden ve uzman olmayan ekipler tarafından uygulanıyor.

Dolaysıyla da amatör firmalar sistemlerin montajında da sizlere dezavantajlar sunuyor. Gri su arıtma sistemi kurumsal firma tarafından uygulanmadan önce ilgili alanda uzmanlar tarafından keşif yapılıyor. Yapılan keşifler neticesinde cihazlar en uygun şekilde monte edilir. Gri su arıtıcı sistemlerin uygulanışında eğitimli ve çalışkan kadro yer alıyor. Bu nedenle de bu cihazlar sorunsuz bir şekilde uygulanıyor.

Fiyatları Nedir?

Gri su arıtıcı cihazları fiyat tarifeleri firmalar arasında değişkenlik gösteriyor. Piyasanın en gözde su arıtma cihazları olan gri su arındırıcı cihazlarının fiyatları birçok etkenlere bağlı olarak belirleniyor. Firmaların genel özellikleri, piyasa şartları, cihazların özellikleri ve modelleri, uygulanacak alanların büyüklüğü gibi faktörler bu cihazların fiyatlarında etkilidir. Bu cihazların fiyat tarifeleri 5 yıl öncesine kadar oldukça yüksek bir şekilde sunuluyordu.

Bu nedenle gri su arıtıcı sistemleri bundan 5 yıl öncesine kadar daha çok büyük ölçekli firmalar tarafından tercih ediliyordu. Ancak bu cihazlara son yıllarda yoğun taleplerin artmasıyla birlikte her ölçekten firmalar ve konutlar tarafından tercih edildi. Bu nedenle de fiyat tarifeleri her yıl daha da düşük bir şekilde sunularak tüketicilerin maliyet açısından avantajlı olması sağlandı. Gri su arıtıcı sistemlerin güncel fiyat tarifeleri firma kurumsal web sayfasından öğrenebilirsiniz.

Sistemlerin Kurumsallığın Önemi Nedir?

Gri su arıtıcı sistemlerinde firmanın kurumsal kimliğe sahip olması son derece önemlidir. Kurumsal kimlikli firmadan bu cihazları talep etmeniz cihazları uzun seneler boyunca garantili olarak kullanmanız anlamına geliyor. Bunun haricinde kurumsal kimlikli firma amatör firmalarda olmayan eşsiz özelliklere sahiptir. Bu özelliğe sahip olan firmadan ek ücretler ödemeden ve düşük fiyat tarifesinden en kaliteli gri su arıtıcı cihazları talep edebilirsiniz.

Bunun haricinde kurumsal kimlikli gri su arıtıcı cihazları firması geniş müşteri kitlesine sahip olduğundan geniş ve güncel referans katalogları sunuyor. Bu tarz firmadan ayrıca toplu olarak gri su arıtıcı cihazları talep etmeniz durumunda indirimli fiyat tarifelerinden de faydalanabilirsiniz. Kurumsallık ilkesine sahip olan firmadan güvenle hizmet alabilir ve çevrenizdeki konutlara da tavsiye edebilirsiniz. Firmamız bu konuda uzman güvenle firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Size özel çözümler sunuyoruz.

×