Posted on: 11 Temmuz 2020 Posted by: Meridyen Su Arıtma Comments: 0

İşyerinde su arıtma cihazı kullanmak çalışanların su ihtiyaçlarını karşılamak için çok akıllıca bir çözümdür. Gün içinde sık sık su içme ihtiyacı duyan şirket çalışanları için ekonomik ve sağlıklı su sağlanmış olur. Özellikle ofislerde ve mağazalarda farklı çeşitlerde su arıtma cihazı kullanarak, su ihtiyacına bir çözüm bulunabilir.

İnsanlar çalıştıkları süre boyunca su içmek ve yemek gibi bazı ihtiyaçlar duyarlar. İş konsantrasyonunun düşmemesi ve yeterli verimliliğin sağlanması için bu ihtiyaçların gün içinde mutlaka karşılanması gerekir. Su içme ihtiyacı için hazır su kullanmak hiç de ekonomik bir çözüm olmayacaktır. Üstelik plastik şişelerdeki suların son derece sağlıksız olduğu artık bilinir. Dolayısıyla işyerlerine arıtma cihazı alınmalı ve çalışanların içme suyu ihtiyacı bu şekilde karşılanmalıdır.

Endüstriyel Amaçlı Su Arıtma Cihazları

Su arıtma markaları çeşitli modellerde su arıtma cihazı üretirler. Yani tek bir cihaz yerine farklı ihtiyaçlara göre üretilmiş çeşitli cihazlar mevcuttur. Endüstriyel amaçlı kullanabileceğiniz su arıtma cihazları da bulunur. Ev tipi su arıtma cihazlarına göre daha özellikli cihazlardır ve daha yüksek hacim kapasitesine sahiplerdir.

"Endüstriyel

Arıtma cihazı kullanıldığı zaman suda bulunan kireç ve diğer kimyasallar süzülür. Dolayısıyla su ile çalışan makinelere zarar vermemiş olur. Düzgün bir şekilde çalışan makinelerden daha yüksek performans elde edilir. Yani, arıtma cihazları hem içme suyu hem de farklı alanlarda kullanma suyu elde etmek amacıyla kullanılabilir.

Ofis Tipi İş yerleri İçin Su Arıtma Cihazları

Ofislerde bir tane çalışan olabileceği gibi yüzden fazla sayıda çalışan da olabilir. Bu nedenle günlük tüketilen su miktarı çalışan sayısına göre değişecektir. İnsanlar günlük içmeleri gereken su miktarının çoğunu gündüz saatlerinde içerler. Bu da ofiste çalışma saatlerine tekabül eder.

Sabahtan akşama kadar ofiste vakit geçiren çalışanların su içmeden durabilmesi mümkün değildir. Gün içinde her birinin bir litre kadar su tükettiği düşünülebilir. Çalışanların kendi sularını temin etmeleri her gün için mümkün değildir. İşveren tarafından hazır şişelerde su alınması ise oldukça maliyetli olur.

Yemekhanesi bulunan iş yerlerinde çalışanların yemek yedikleri alana su arıtıcı özelliği olan bir su sebili konulabilir. Böylece çalışanlar yemeklerinin yanında içecekleri suyu, bu sebilden alırlar ve arıtılmış su içerler. Tüm iş yerlerinde farklı çeşitlerde üretilmiş olan su arıtma cihazları rahatlıkla kullanılabilir.

Arıtma Cihazını İş yerinde Kullanmanın Avantajları

Bir işyerinde su arıtma cihazı kullanılması, tüm çalışanların sağlıklı suya ulaşabilmesi anlamına gelir. İşveren tarafından alınan bu cihaz sayesinde gün içinde kimse su kısıtlaması yapmadan doyasıya su içebilir. Ofislerde ve farklı türdeki işyerlerinde su arıtma cihazı kullanmak, su ihtiyacını karşılamaya yönelik en akıllıca çözümdür.

Su arıtma cihazı kullanmanın sağlıklı su elde etmekten sonra gelen en önemli avantajı ekonomik olmasıdır. İşyerinde su arıtma cihazı kullanılarak su masrafından ciddi anlamda tasarruf edilmiş olur. Bununla birlikte çalışanların için lezzetli su elde edilir. Su, yumuşak içimli olduğu için çalışanlar tarafından keyifle tüketilecektir. Musluk suyundaki sertlik, arıtıcı sayesinde kaybolur.

İşyerinde Kullanılan Su Arıtma Cihazı Fiyatları 

Su arıtma cihazı fiyatları cihazın çeşidine göre değişkenlik gösterir. Yüksek kapasiteli su arıtma cihazlarının fiyatı da düşük kapasiteli olanlara göre daha fazladır. Dolayısıyla satın almak istediğiniz su arıtma cihazı çeşidine göre bir fiyat ile karşılaşırsınız.

Suyun arıtılarak tüketilmesi ile ciddi bir tasarruf sağlanır. Yani damacana ile su satın almaya göre, su arıtma cihazı kullanmak çok daha kârlıdır. Özellikle fazla sayıda çalışanları olan işyerleri için su arıtma cihazı kullanmak daha ekonomik bir çözüm olacaktır. Hem sağlıklı hem de ekonomik bir cihaz olması sebebiyle evlerde ve işlerlerinde kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır.

Su Arıtma Cihazı Nasıl Çalışır?

Su arıtma cihazının çalışma prensibi, musluk suyunun bir filtre içinden geçirilmesi esasına dayanır. Bu prensiple filtre değişiminin ne kadar önemli olduğu anlaşılabilir. Filtreden geçen su, içinde bulunan kimyasallardan arındırılmış olur. Bu nedenden dolayı da su arıtma cihazı olarak adlandırılırlar.

Filtre yalnızca zararlı kimyasalları süzmekle kalmaz. Aynı zamanda suyu olması gereken pH aralığına getirir. Alkali suyun sağlık için daha iyi olduğu bilinir. Su arıtma cihazının filtresinden geçen su, alkali niteliği kazanır. Diğer yandan, su arıtma cihazı size lezzetli ve yumuşak içimli su sağlar. Bu şekilde su içmek daha keyifli hale gelir.

El değmeden su üretimi
El değmeden su üretimi

Su arıtma cihazının çalışma prensibi için filtre bulunması şarttır. Bu şekilde suyun arıtılması sağlanır. Kullanımı ise son derece kolaydır. Bakım olarak yalnızca düzenli aralıklarla filtre değişimi yapılması gerekir. Böylece temiz filtre ile daha sağlıklı bir su elde etme şansınız olur.

Su Arıtma Cihazı Neden Sağlıklıdır?

Su içmek sağlık için olmazsa olmaz davranışlardan biridir. Fakat sağlıksız su içmek de doğru değildir. Musluktan akan suyu doğrudan içmeniz önerilmez. Bunun yerine musluk suyunu bir su arıtma cihazı ile arıtarak tüketebilirsiniz. Musluktan akan suyun doğrudan içilmesinin önerilmemesinin sebebi içinde sağlık için zararlı olabilecek kimyasalların bulunması ihtimalidir.

Sağlığınız için su arıtma
Sağlığınız için su arıtma

Su arıtma cihazının filtresinden geçen su arıtılmış sudur ve içinde zararlı kimyasallar bulunmaz. Güvenle tüketilebilir. Çocuklar, gençler, yaşlılar için uygundur. Damacanaların sağlıksız sularına ya da musluktan akan suya mecbur kalmamak için herkesin su arıtma cihazı kullanması önerilir.

Su Arıtma Cihazı İş Yerinde Nasıl Kullanılır?

İşyeri bir fabrika, bir mağaza ya da bir ofis olabilir. Her durumda da su arıtma cihazı kullanmak mümkündür. Bu cihazlar içme suyu elde etmek ya da kullanma suyu elde etmek amacı ile kullanılabilir. Bu amaçla tüm evlerde ve tüm işyerlerinde kullanımının uygun olduğu söylenebilir.

Bir işyerinde çalışan sayısı oldukça fazla olabilir. Bu durumda plastik şişelerde satılan sular ile çalışanların su ihtiyacının karşılanması mümkün olmayacaktır. Damacana suları ise hem pahalı hem de sağlıksızdır. Su arıtma cihazı kullanmak tüm çalışanların sağlıklı içme suyuna ulaşma ihtiyacını karşılamanın en ekonomik yoludur.

Bir işyerine su sebili şeklinde olan ya da musluğa monte edilen su arıtma cihazları alınabilir. Çalışanlar bu şekilde günün her saati sağlıklı suya ulaşabilirler. Bu durum iş performanslarına olumlu olarak yansır ve memnuniyetleri artar. Yumuşak içimli ve lezzetli suya ulaşan çalışanlar gün içinde daha zinde hissederler ve işlerine daha iyi konsantre olurlar.

Yorum Yap