Manyetik Kireç Önleyici Modelleri Ve Fiyatları

Manyetik Kireç Önleyici Modelleri Ve Fiyatları

Manyetikler kireç önleyiciler, su da bulunan kireci, manyetik dalgalar yardımı ile parçalara ayırır ve tekrar birleşmelerini engeller. Su arıtma cihazının başka bir modelidir denilebilir. Mıknatıslardan meydana gelen manyetik kireç önleyiciler, geri de kalan su da bazı fiziksel değişimler meydana getirir. Kimyasal ya da biyolojik bir değişiklik oluşmaz.

Bu cihazların özelliği, kristal yapı da farklılık sağlayarak, genel de sular da tespit edilen bir kireç türü olan kalsit kristali adı verilen kristali daha yumuşak olan aragonit kristaline çevirir. Kalsit kristalleri sert bir kireç taşıdır. Argonit kristalleri ise daha tanecikli bir yapıya sahiptir ve yumuşak bir kireç türüdür.

Manyetik kireç önleyicilerinde ki amaç, bu kristali yumuşatıp, su ile birlikte dışarı akmasını sağlamaktır. Bu şekil de makinelerin ya da tesisatların için de bir tıkanma ya da arızaya yol açacak bir durum oluşmaz. Sudaki kireci önlemek için, genel de manyetik kireç önleyici tercih edilir.

Manyetik Kireç Önleyici Kullanımı

Yapı itibariyle son sistem bir teknolojiye sahip bu cihazlar, kireçli su da bulunan, kalsiyum karbonat ile magnezyum karbonatı dağıtır. Sert ve kirli olan bütün şehir suları kireçlidir ve makinalar da devamlı tamirat ve temizliğe neden olur.

Manyetik kireç önleyici pek çok avantaja sahip olan bir üründür. Çok olay takılır ve diğer cihazlar gibi bakım sorunu olmaz. Takıldığı gün, kullanılabilir. Günümüz de özellikle evler de sıkça gördüğümüz manyetik kireç önleyiciler, kalıcı çözüm sunar ayrıca Madrid olarak kâr etmenizi sağlayan bir üründür.

Manyetik Kireç Önleyici Modelleri

Günlük hayatta özellikle bulaşık ve çamaşır makinesi kullanırken birçok kimyasal ürün alınarak, kireç önlemeye çalışılır. Fakat bunlar kireci tam olarak temizleyemez. Anlık bir faydası olabilir ama kesinlikle kalıcı değildir. Manyetik kireç önleyici cihaz taktırarak, tüm bu sorun ve masraflardan kurtulabilirsiniz. Firmamız bu konu da güvenilir hizmet verir.

Manyetik Kireç Önleyici Nasıl Çalışır?

Manyetik kireç önleyici, doğal manyetik alan oluşturan bir cihazdır. Aparatından su geçerken, sudaki kireci parçalar ve makinelerin, metal ve boru kısımların da birikmesini engeller. Askı da kalan mineraller, fiziksel olarak değişir. Ortam çok yoğun bir manyetik alana maruz kalır. Negatif yüklü olan moleküller, pozitif yüke dönüşür.

Aragonit kristaller de parçalanır ve pozitif yüklenmiş olur. Bu saye de aragonit parçalar ayrışır ve birbirine yapışamaz. Kireç tortu oluşumu engellenmiş olur. Kireç makinelere yapışamaz ve dışarı atılmış olur. Kalsiyum karbonat ve magnezyum karbonat ters kutuplarla yüklü olduğu için, birbirlerini çekerler ve bu sayede kireç oluşumuna sebep olurlar. Manyetik kireç önleyici sayesin de bu durum engellenmiş olur.

Bu cihazların en önemli özelliği, bir bakım ya da onarıma ihtiyaç duymadan, bütün fonksiyonları yerine getirmesidir. Aynı zaman da su boru içindeyken, musluğa gelmeden ya da bir arıtma cihazı olmadan, kireçleri tamamen yok eder. Kirecin yapısını değiştiren bu teknolojik cihazlar, bu şekil de bir çalışma şekline sahiptir.

Manyetik Kireç Önleyici Cihazların Etkileri Nelerdir?

Bu cihazlar, evler, resmi yerler, sanayi, çamaşırhaneler, hamamlar, havuzlar ve içme suyu şebekesi gibi, suyun olduğu her yer de kullanımı olan, manyetik kireç önleyiciler, etkili ve kalıcı çözüm sağlayan ürünlerdir.

Cihaz modelleri seçilirken, suyun sertliğine ve kireç oranına göre değişir. Manyetik suların, insanlar, hayvanlar ya da bitkiler için herhangi bir zararı bulunmaz. Temiz su olduğu için, özelikle bitki gelişimini olumlu yönde etkiler. Makinelerin uzun ömürlü olmasını sağlar. Parçaların zarar görüp, yıpranmasını sağlar. Pek çok olumlu etkisi olan bu cihazların, mutlaka her ev de bulunması gerekir.

Manyetik Kireç Önleyici Modelleri Nelerdir?

Manyetik kireç önleyici modelleri takılacak olan alana göre değişiklik gösterir. Ev tipi ve endüstri tipi olan modeller, inç oranına göre belirlenir. Musluklara takılan bu cihazlar, sitelerin ana su vanalarına ya da dairenin giriş tesisatına takılarak hem bireysel hem de toplu olarak kullanılabilir. Çeşitli markalar da satılan manyetik cihazlarının hepsinin görevi aynıdır. Model olarak değişiklik gösterebilir. Krom, çelik gibi değişik modellere sahip bir üründür.  

Manyetik Kireç Önleyici İşe Yarar ?

  • Manyetik kireç önleyici cihazlar, pek çok faydası ve avantajı vardır. Bunlardan bahsetmek gerekirse şu şekilde sıralanabilir;
  • Daha az enerji tüketimi sağlar. Cihazların çalışma sistemin de bir problem olamayacağı için, elektrikli tasarrufu da sağlar.
  • Kireç oluşumunu önlediği için, verimli bir performans sağlar.
  • Makinalar da daha önce oluşmuş olan, kireci ve tortuları çözer.
  • İnsanların sağlığını olumlu yönde etkiler.
  • Kullanılan bulaşık tabletlerin ve deterjanların daha iyi bir sonuç vermesini sağlar.
  • Çamaşır makinesinde yıkanan çamaşırların daha yumuşak olmasını sağlar ve çamaşırlar yıpranmadan yıkanır.
  • Bir kere takılır ve uzun yıllar boyunca tasarruf etmeyi sağlar.

Manyetik Kireç Önleyici Fiyatları Nelerdir?

Manyetik kireç önleyici fiyatları belirlenirken, bazı detaylar göz önün de bulundurur. Kullanılacak boruların modeli ve bağlantı yapılacak alan önemlidir. Binaların girişine uygulanan manyetik kireç önleyiciler, genel olarak belirli bir inç modeline sahiptir. Eğer kendi dairenize yaptırmak istiyorsanız, o zaman farklı bir model uygulamak gerekir ve hepsinin fiyatı birbirinden farklıdır.

Net bir fiyat bilgisi verilemez. Manyetik önleyiciler genel olarak en az 1 inçten başlar ve 8 inçe kadar çıkar. Manyetik kireç önleyici fiyatları geniş bir yelpazeye sahiptir. Herkesin cebine uygun bir fiyat seçeneği bulunur. Manyetik kireç önleyiciler genel de aşırı kirli şehir suyu olan büyükşehirler de tercih edilir.

Manyetik Kireç Önleyici Modelleri

Bu cihazlar kireç önleyici parçaları sayesin de ekonomik olarak fırsat sunar. Yalnızca bir defa taktırmak, uzun yıllar makina koruyucu masrafı yapmaktan kurtarır. Kireçli sular sağlık için zararlıdır. Bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi kireçliyken, kişisel eşyalarla temas eder ve bu sağlıklı değildir. Kireç önleyici sayesin de hem çamaşırlar hem de bulaşıklar temiz olur. Ekonomik olarak dost olan U cihaz, aynı zaman da sağlık dostudur.

Manyetik kireç önleyici ve su arıtma cihazları, birbirleri ile benzer özelliklere sahiptir. Hem kullanım açısından hem de ekonomik olarak, manyetik kireç önleyici daha avantajlıdır. Bu sayede evin kullanılan bütün suları kireçten arınmış olur. Basit bir şekil de monte edilen bu teknolojik cihazları uygun fiyata satın almak isterseniz, firmamızla güvenle bağlantı kurabilir ve tercih edebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


×