Membran Filtre Nedir? Ne İşe Yarar?

Ters Osmoz Sistemi Membran

Membran Filtre Nedir? Ne İşe Yarar?

Membran filtre su arıtma cihazlarında kanalizasyon suyunu filtreleyip içilir hale getirmek için kullanılan bir filtre çeşidi olarak bilinir. Membran filtre içinde bulunan sistem sayesinde giardia ve cryptosporidium ve  0.2 μm’den büyük olan bütün parçaların hepsini kaldırabilir. Membran filtre suyun sanayide, evsel amaçlarda kullanımı için en etkili tersiyer işlemleri yapmaya yarar. Endüstride içme su için hazırlanmış sistemlerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Filtrasyon, fosfor, ağır metal iyonları gibi suda çözünen maddeleri su arıtma cihazından içmeniz için hazırlanan suda bulundurmadan yok eder.

Membran Filtre Mikro Organik Gözenek Yapısı

Bu özel filtre mikroskobik gözenekli polimer yapısı sayesinde kanalizasyon suyunun içinde bulunan pıhtılaşmış maddelerin çözülmesinde rol oynar. Membran filtre aynı zamanda suyun ne kadar basınç ile filtreleneceğini ve hangi boyutta mikroorganizmaların filtreleme işlemini yapacağını belirler.

Membran Filtre İyon Değişimi Yapar

Kanalizasyon suyunda bulunan istenmeyen iyonların yerine iyon değişimi ile reçinesi veya zeolit dolgulu kolonlar kullanır. Bu yaptığı işlemler sayesinde suyu iyonik bakımdan yumuşatır. Kanalizasyon suyunun içinde bulunan nitrik, cıva, arsenik, kurşun ve diğer toksin iyonlarını uzaklaştırarak su arıtma cihazı kanalıyla size ulaşan suyu içilir hale getirir.

Elektron İyonizasyonu

Kanalizasyon suyu bu filtre içinde pozitif bir elektron ve negatif bir elektron arasından geçer. Bu geçiş sırasında yüksek saflıkta deiyonize su sürekli olarak üretilir. Bu işlem sonucunda istenmeyen zararlı iyonların sudan tamamen uzaklaştırılması mümkündür.  Suyun içindeki iyonlar ters ozmoz ve karbon dioksiti ile ön işlemden geçirilir.

Meridyen Su Arıtma Sistemlerinde Vontron marka filtre kullanılır. Vontron Amerikan teknolojisi ile üretilen piyasanın en kaliteli membran filtresidir. Amerikan teknolojisi ile üretilen Vontron membran filtre Uzak Doğu ülkelerinde üretilen filtreler gibi zararlı maddeler ve kimyasallar içermez. Tamamıyla dünya sağlık örgütlerinin belirlemiş olduğu standartlara uygun şekilde üretilen Vontron filtre ters ozmoz teknolojisi ile çalışır ve su arıtma cihazlarının en önemli filtresi olarak kabul edilir. Uzak Doğu ülkelerinde üretilen membran filtrelerin ülkemiz su değerlerine, asit yağmurları sonucu oluşan pH değerlerine göre işlem yapamadığını görüyoruz. Meridyen Su Arıtma Cihazları olarak kullanmış olduğumuz filtrelerin tamamında Türkiye su değerleri göz önüne alınarak seçilmiştir.

Özellikle ev tipi su arıtma cihazları montajlarının kolaylığı ile bilinmekte ve tercih edilmektedir. Su arıtma cihazı montajı yapılırken en önemli konu filtrelerin su arıtma tankına hava almayacak şekilde yerleşmiş olmasıdır. Bu yerleştirme işleminden sonra kullanılacak olan tezgaha konarak su borusuna bağlantısı sağlanır. Bu şekilde gerçekleştirilen montajla kolay bir çalışma sistemine sahip olan su arıtma cihazı günümüzdeki su kirlilikleri göz önüne alınarak herkesin kullanması gereken bir öneme sahiptir.

Meridyen Su Arıtma olarak doğaya, suya, bütün canlılara zarar vermeden ve eko sistemi bozmadan sizlere en kaliteli suyu sağlamak amacındayız.

Meridyen Su Arıtma Sistemleri olarak cihazlarımızın tamamında sağlık hususundan ödün vermeden en uygun parça garantisi vermekteyiz. Yerli Üretim malzemelerimiz ile dolar veya diğer tüm döviz kurlarından etkilenmeden filtre ve yedek parça temin edebilirsiniz. 81 ildeki servis ağlarımız ile periyodik bakımlarını, filtre değişimleriniz, yedek parça temini işlemlerinizi parça ücreti haricinde servis ücreti ödemeden faydalanabilirsiniz. AA+ kalite parça kullanımımız sayesinde su arıtma cihazı ve diğer tüm ürünlerimizi bakımlarını yaptığınız sürece ömür boyu kullanabilirsiniz.
Size en uygun su arıtma cihazı belirlemek için bizleri ücretsiz danışma hattımızdan arayarak bilgi sahibi olabilir ve cihaz seçiminizi yapabilirsiniz.

Su arıtıcı bir kere alınır, Meridyen’den alınır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


×