Posted on: 21 Ağustos 2020 Posted by: Meridyen Su Arıtma Comments: 0
Meridyen Su Arıtma

Son zamanlarda insan sağlığı için tehdit unsuru oluşturan maddelerin çoğalması insanların endişelenmesine sebep oldu. Kullandığımız bütün ürünlerde sağlığımızı tehlikeye atan bu maddeler suyun içinde de mevcuttur. İnsanlar genelde suyun zararlı madde içerme olasılığını düşünmezler. Fakat en çok zararlı ve kirli madde içeren ürünlerden biri sudur.

Suyun içindeki zararlı maddelerin ayrıştırılması sağlığımızı olumsuz yönde etkilemesini engeller. Suyu zararlı maddelerden arındırmanın yolu da su arıtma cihazı kullanmaktır. Su arıtma cihazları sayesinde daha temiz ve sağlıklı su kullanabilirsiniz. Tabii bunun da belirli şartları vardır. Her şeyde olduğu gibi bu cihazların kullanımında da dikkat edilmesi gereken durumlar söz konusudur.

Su Arıtma Cihazının Kaliteli Olması Şart Mıdır?

Suyun temizliği konusunda endişe duyuyorsanız ve sağlığınızı olumsuz etkilemesini istemiyorsanız kalite su arıtma cihazı açısından önemlidir. Zaten aldığınız cihaz kaliteli değilse sağlığınızın yanı sıra bütçeniz de zarara uğramış olur. Bundan dolayı kaliteye çok önem vermelisiniz.

Mineral zengini arıtılmış su
Mineral zengini arıtılmış su

Kaliteyi etkileyen birtakım unsurlar vardır. Bunlardan biri sizin yaptığınız araştırmalardır. Eğer cihaz almadan önce yeterli araştırmayı yaparsanız su arıtma cihazı bakımından sıkıntı yaşamazsınız. Fakat iş sadece bu kadarla bitmiyor. Filtrelerden firmalara kadar dikkat etmeniz gereken çok şey var.

Hem Uygun Fiyatlı Hem De Kaliteli Su Arıtma Cihazı Mümkün Müdür?

Yeteri kadar araştırma yaparsanız ve doğru firmalarla çalışırsanız hem uygun fiyatlı hem de kaliteli su arıtma cihazı bulmanız mümkündür. Araştırma yönünden yetersiz bir şekilde rastgele bulduğunuz firmalarla konuşursanız hem fiyat hem de kalite yönünden hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaşmamak için dikkatli davranmanız gerekiyor.

Kalite biraz da sizin cihazı kullanma şekline göre de değişkenlik gösterir. Su arıtma cihazını olması gerektiği gibi kullanırsanız ömrü normalinden daha uzun olabilir. Fakat gereken özeni göstermezseniz hem çok masraf yaparsınız hem de ömrü kısa olur.

Su Arıtma Cihazının Pompalı Mı Pompasız Mı Olması Gerekir?

Su arıtma cihazlarının pompalı ya da pompasız olması tamamen sizin tesisatınıza bağlıdır. Eğer şebeke basıncınız 3 Bar’ın altındaysa ya da altına düşme riski yüksekse önerimiz pompalı su arıtma cihazı kullanmanızdır. Bunun kararını verebilmeniz için şebeke basıncının ne kadar olduğunu öğrenmelisiniz.

Pompalı ve pompasız su arıtma
Pompalı ve pompasız su arıtma

Tesisatınızın şebeke basıncı 3 Bar’ın üstündeyse ya da altına inme riski yoksa bu durumda da pompasız su arıtma cihazı kullanmanızı öneririz. Cihazlarınızın kalitesi bu tarz durumlarda da kendini gösterir. Eğer değindiğimiz durumları göz önünde bulundurarak cihaz alırsanız rahat edersiniz.

Su Arıtma Cihazındaki Filtreler Ne İşe Yarar?

Su arıtma cihazını kullanmanızın temel amacı suyun yeterince temiz olmasıdır. İşte su arıtma cihazlarında bulunan filtreler de suyun daha sağlıklı ve temiz olmasına katkıda bulunur. Su arıtma cihazındaki filtreler sayesinde su temiz, güzel tat ve kokulu hâle gelir. Bu durumda suyun temizliği de sizin kontrolünüzde olur.

Her su arıtma cihazı filtresinin işlevi farklıdır. Fakat bu birbirlerinden ayrı çalıştıkları anlamına gelmez. Kokunun güzel olmasını sağlayan filtre suyun temizliğini sağlayan filtreyle uyum hâlinde çalışır. Bu durumda birinin hasar görmesi diğerlerinin de işlevini yitirmesine sebep olur.

Su Arıtma Cihazında Sürekli Aynı Filtreleri Mi Kullanmalısınız?

Aslında bu soruda kastedilen şey filtrelerin değiştirilmesi gerekir mi şeklindedir. Eğer membran filtrenin 2 yıl garantili olmasını istiyorsanız diğer filtreleri de değiştirmeniz gerekir. Aksi takdirde filtreler değişmezse membran filtre de işlevini yitirir. İşlevini yitiren bir filtre de cihazın işe yaramamasına sebep olur.

Su arıtma cihazının kalitesini belirleyen birkaç faktörün olduğundan bahsetmiştik. O faktörlerden biri de su arıtma cihazındaki filtrelerin değişim süreleri içerisinde değiştirilmesidir. Eğer filtrelerden birini bile değişim süresi içerisinde değiştirmezseniz bundan geriye kalan tüm filtreler etkilenir. Bu da cihazın güzel çalışmaması anlamına gelir.

Su Arıtma Cihazında Firmanın Rolü Var Mıdır?

Aslında büyük oranda firmanın rolü olduğunu söyleyebiliriz. Firmanın su arıtma cihazı hakkında edindiği bilgiler sizin cihaz seçiminizi etkiler. Diyelim ki ilk defa su arıtma cihazı kullanacaksınız. Bu durumda ister istemez firma çalışanlarının bilgisine ihtiyaç duyarsınız. Eğer firma çalışanı sizi yanlış yönlendirirse kalitesiz bir su arıtma cihazı almış olursunuz.

Yiyeceklerinizi arıtılmış su ile yıkayın
Yiyeceklerinizi arıtılmış su ile yıkayın

Sadece cihaz alımında değil, aynı zamanda filtre değişiminde de firma çalışanlarına ihtiyacınız olabilir. Su arıtma cihazındaki filtrelerin değişim sürelerini bilmeyen ya da yanlış bilen bir firma çalışanı bilmeniz gerekir ki size hiçbir şekilde yardımcı olamaz.

Sağlığınız İçin Su Arıtma Cihazı Kullanın

Hayatımızda önemli yere sahip olan su kirli kullanılırsa sağlığımızı olumsuz etkiler. Temiz sandığınız suların ne kadar temiz olduğunu bilemezsiniz. Bundan dolayı suyun temizliği sizin kontrolünüzde olsun istiyorsanız su arıtma cihazı kullanmanız gerekiyor. Böylece sağlığınız da sizin elinizde olmuş olacak. Su arıtma cihazının sağlığa doğrudan etkisi vardır diyebiliriz.

Eğer tansiyon hastasıysanız ya da buna benzer ciddi sağlık sorunlarınız varsa su sizin için çok önemlidir. Bundan dolayı su arıtma cihazı kullanmanızı öneririz. Ayrıca sağlık sorununuz yoksa bile kandaki hızlı dolaşım sayesinde kendinizi daha dinç hissedebilirsiniz.

Daha Temiz Su Tüketmek İçin En İdeal Çözüm Su Arıtma Cihazı

İnsanlar genelde damacana ya da musluk suyu kullanıyor. Peki bu suların temizliğine ne kadar güvenebilirsiniz? Damacana suları her ne kadar temiz gösterilse de ne koşullarda meydana getirildiği hakkında bir fikriniz olmadığı için güvenilir değildir. Aynı şekilde musluk suları zaten genellikle kirli oluyor.

Suyun temizliği sizin kontrolünüzde olabilir. Aklınıza bu nasıl mümkün diye bir soru gelebilir. Su arıtma cihazı sayesinde sularınızı kendiniz arıtabilir, temizliğinden emin olabilirsiniz. Tabii su arıtma cihazı kaliteliyse ve filtreleri değişim süresini aksatmadan değiştirirseniz bu durum geçerlidir.

Daha Fazla Su Arıtma Cihazı Firmalarının Arasında Boğulmayın

Kaliteli su arıtma cihazı bulmak zorken kaliteli firma bulmak da çok zordur. İkisi birlikte düşünülünce sizi yoruyor olabilir. Fakat artık firma arayışına girmenize gerek kalmayacak. Çünkü su arıtma cihazı firmamıza ulaştığınız zaman pişman olmayacaksınız. Firmamızdaki kaliteli su arıtma cihazları sayesinde sularınız artık daha temiz olabilir.

Daha sağlıklı ve temiz su kullanmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey firmamıza ulaşmaktır. Firmamızdaki çalışanlar bu konuda oldukça bilgilidirler ve sizi yanlış yönlendirmezler. Firmamızdan kaliteli filtre de temin edebilirsiniz. Su arıtma cihazı firması olarak size yardımcı olabiliriz.

Yorum Yap