Posted on: 4 Haziran 2020 Posted by: Meridyen Su Arıtma Comments: 0

Su arıtma cihazı almak ile almamak arasında kalan ya da neden su arıtma cihazı kullanmalıyım diyen müşterilerimiz için çokça neden sayabiliriz. Çünkü su arıtma cihazları;

  • Sağlıklı
  • Ekonomik
  • Taze
  • Kolayca ulaşılabilir olmasının yanı sıra,

Sadece içme suyu olarak değil bitki, çiçek, bahçe sulamalarında da kullanıldığında mineralli ve yüksek pH alkali olması sebebiyle farkını hissedebileceksiniz.

Su Arıtma Cihazı Suyun Alkali Seviyesini Yükseltir

Aynı zamanda ütü, su ısıtıcı, kahve makinesi ve çay makinesi gibi elektronik ev aletlerinde rezistans olması ve çok kolay kireçlenmesi sebebiyle su arıtma cihazı ile elde edilmiş su kullanılması gerekir. Bu aynı zamanda elektronik cihazlarınızın daha uzun ömürlü Ve sağlıklı olmasını sağlar. Klor, kireç ve şebeke borularından geçerek bakteri oluşan su yerine arıtılmış su ile yapılan çaylarınız tavşan kanı tabiriyle daha berrak ve yumuşak içimli olmasını sağlar. Kahvelerinizin daha lezzetli ve yumuşak içimli olmasıyla birlikte kahvenizin has kokusunu hissedebilirsiniz.

Çok yakın dostlarımız evcil yada sokak hayvanlarına mineralli ve alkalisi yüksek su vermeniz halinde onlarında hem vücut hemde kafa sağlıklarını koruyabilirsiniz.

Alkali seviyesini yükselten su arıtma cihazları
Alkali seviyesini yükselten su arıtma cihazları

Su Arıtma Cihazları Hem Sağlıklı Hem De Ekonomiktir

Su arıtma cihazları sağlıklı olduğu kadar aynı zamanda ekonomiktir. 4 kişilik bir çekirdek aile ele aldığımızda sadece içme suyu olarak dışarıdan aldığımız damacana dan haftalık olarak minimum 3 tane aldığımızı varsayalım. Ayda ortalama 10 damacana aldığımızda aylık ortalama maliyetiniz 130 ila 150 tl arasındadır. Bu hesaplama sadece içme suyu olarak kullanılması halinde çay, kahve ve bitki sulaması gibi kullanımlarda bu maliyet iki katına kadar çıkmaktadır. Su arıtma cihazı ortalama olarak 8 ila 10 ay arasında cihaz fiyatını amorti etmiş oluyorsunuz.

Meridyen su arıtma sistemleri 10 yılı aşkın süredir internet pazar yerleri platformlarında, sosyal mecralarda, satış ofisimizde ve resmi web sitesi olan www.meridyensuaritma.com ‘da hizmet vermektedir. Bu geçen sürede müşterilerinden tek bir şikâyet dahi almamış aksine tavsiye edilmiş ve %100 müşteri memnuniyeti sağlamış bir firmadır.  Daima sağlık hususunda taviz vermeden hem ekonomik hem sağlıklı su arıtma sistemleri üzerine çalışmaktadır. Müşterilerimize sunmuş olduğumuz prosedür 3 yıl garanti süresi değil ömür boyu onların yanında olmaya çalışmaktadır.

Su Arıtma Cihazları Hangi Parçalardan Oluşur

Su arıtma cihazları teknik olarak belli parçalardan oluşur.

  • Filtreler
  • Su tankı
  • Bağlantı hortumları
  • Bağlantı dirsekleri
  • Plastik kasa
  • Musluk’ gibi temel parçalardan oluşur.

Parçalar arasında en çok dikkat çeken husus filtreler olmaktadır. Çoğu firma kullanıcı gözünde değer gördüğünü saydığı, filtre sayısının adedidir. Aslında su arıtma cihazları belli kalitede 6 yada 7 filtre ile olması daha sağlıklı Ve ekonomik olarak avantaj sağlar. Bazı cihazlarda aşama kelimesi sıkça kullanılmaktadır, ancak az filtre ile fazla aşama sayısı olmasını sağlayacak olan tek filtre bulunmaktadır. Mineral ve Alkali (pH) filtre tek filtre adı altında toplanabilir, fakat diğer filtrelerde böyle bir görev oluşmamaktadır. Mineral filtre ise iç bölümünde sodyum, potasyum, magnezyum ve kalsiyum bulunması sebebiyle 4 farklı aşama olarak sayılmaktadır.

Su Arıtma Cihazı İçi
Su Arıtma Cihazı İçi

Su Arıtma Cihazları Sudaki Mineralleri Öldürmez

Su arıtma cihazları mineralleri öldürüyor diye bir duyumunuz mutlaka olmuştur. Bu kısmen doğrudur. Su arıtma cihazlarında kalitesiz ve sağlıksız uzak Doğudan ithal edilen ucuz maliyetli filtreler sebebiyledir. Mineral filtre su arıtma cihazının son aşaması olan tatlandırıcı filtreden önceki aşamada bulunmaktadır. Bu sebep ile sağlıklı, kaliteli ve özellikle ilgili kurumlardan belgeli ( NSF , TSE gibi ) mineral filtre seçimi sayesinde suyunuzda olmayan yada eksilen, kaybolan mineralleri ekleyerek size sağlıklı bir su hazırlar.

Çelik Su Tankı

Su tankı su arıtma cihazının arıtılmış suyu son aşamadan sonra belli bir litre hacmi ile içinde barındıran sistemdir. Damacana zararlarından kurtulmak İçin aldığımız su arıtma cihazının tankının plastik olmasını kimse istemez. Su arıtma cihazı tankları hammaddesi metal ve ya plastik olması arıtılmış suya bakteri, virüs ve mikrop oluşturarak katması sebebiyle sağlıklı olmaktan çıkartır. Aynı zamanda metal yada plastik hammadde den oluşması koku, renk ve bulanıklık gibi etkenlerde oluşturur bu sebepten su tankının Çelik olması gerekmektedir.

Kaliteli Plastikten Üretilmiş Parçalar

Su arıtma cihazları içerisinde bulunan filtre, tank ve diğer parçaların bağlantıların oluşması İçin kullanılan hortum Ve bağlantı dirseklerinin kaliteli plastikten üretilmesi gerekmektedir. Meridyen su arıtma sistemleri plastik olarak kullanmış olduğu tüm parçaların ‘Sağlık Bakanlığının’ onaylamış olduğu 5 numaralı plastikten üretilmiştir ve yerli üretimdir.

Kaliteli plastik ile imal edilmiş su arıtma cihazları
Kaliteli plastik ile imal edilmiş su arıtma cihazları

Sağlıklı Hammadde İle Üretilmiş Musluk

Su arıtma cihazlarının arıtılmış ve tankında bulunan sağlıklı suyun akacağı musluk seçiminde krom veya Çelik seçilmesi sağlık açısından daha uygundur. Sağlıklı bir hammadde ile üretilmiş bir musluğu su arıtma cihazınız ile birlikte ömür boyu gönül rahatlığı ve sağlamlığı ile kullanabilirsiniz.

Su arıtma cihazı bir kere alınır, Meridyen’ den alınır.

Yorum Yap