Su Arıtma Filtreleri ve Değişim Süreçleri

Su Arıtma Filtreleri ve Değişim Süreçleri

Su arıtma filtreleri farklı marka ve cihazlarda aşama sayısı filtre adedi olarak değişiklik göstermesi yanında fiyat farkı olarak farklılık göstermektedir. Meridyen Su Arıtma Sistemleri NSF ve TSE belgeli olmayan su arıtma cihazı filtreleri kullanmamakta ve satışını yapmamaktadır.

Suyun metropol şehirlerde bilinen sağlıklı kaliteli ve vücudun biyolojik ve fiziksel olarak kanıtlanmış en kaliteli elde edinim şekli “Kaliteli Arıtma Cihazı” iledir.

Ancak kullandığımız arıtma cihazı ne kadar ‘En İyi Su Arıtma Cihazı’ olsa da belli periyotlarda iyi bir “Profesyonel Su Arıtma Cihazı Servisi” ile kalitesi ispatlanmış NSF onaylı filtrelerle bakımı ve filtre değişimi yapılması gerekmektedir.

Kaliteli bir su arıtma cihazının periyodik olarak filtre ve bakımı yapılarak ömür boyu kullanabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı Filtreleri Ve Değişim Süreleri;

-Sediment Filtre 5 micron; Suda bulunan tüm partikül ve tortuları tutarak daha sonraki filtreleri korur ve ömürlerini uzatır.

-Granül Aktif Karbon Filtre GAC; Granül aktif karbondan yapılmış olan bu karbon filtresi RO membranını ( Reverse Osmosis Membran filtresi ) korumak için sudaki klor ve klor bileşenlerini temizleyerek zararlı organik kimyasallarını emer.

-CTO Karbon Filtre CTO; Suda bulunan tüm partikül ve tortuları tutarak daha sonraki filtreleri korur ve ömürlerini uzatır.

Bu ilk 3 filtremizin değişim süresi 9 ila 12 ay arasında yada 9462 lt’dir. Ancak kullanıldığı il ve ilçeye göre aynı zamanda kullanım yoğunluğuna göre farklılık göstermektedir.

Membran Filtre 5 amstrong; 5-10 amstrongluk gözenekleri sayesinde bakteri, mikrop, virüsler ve kireçten ayrıştırılarak sağlıklı su elde edilir.

Membran filtre su arıtma cihazının kalbidir. Su arıtma cihazı alırken yada filtre değişimi yaparken satıcı ve servisten kullanılan membran filtre ile ilgili bilgi almanızı tavsiye ediyoruz. Biz “Meridyen Su Arıtma Sistemleri” olarak cihazlarımızda Amerikan teknoloji üretimi olan ‘Vontron Membran’ kullanmaktayız. Hiç bir şekilde uzak doğu ülkelerinden ithal edilen kalitesiz ürünleri kullanmamaktayız.

Su Arıtma Filtreleri Değişim Süresi Kullanıma Bağlı Olarak 2 yılda bir değişmesi gerekmektedir.

Mineral Filtre ve Alkali Filtre; Suyumuzda gerekli ancak yeterli miktarda olmayan sodyum,potasyum ve magnezyum gibi değerli mineral taşlarının olduğu suyumuza mineral kazandıran  filtremiz aynı zamanda PH seviyesini 8 ila 8.5 arasında tutar. Vücudu alkalen hale getirdiğimiz zaman daha doğru çalışır ve besinleri daha iyi kullanabilir. Stres, aşırı egzersiz enfeksiyon ve hastalıklar vücutta asidik bir ortama yol açarlar. Vücutta tüm metabolik işlemler dengeli bir pH’a bağlıdır.

Meridyen Su Arıtma olarak Mineral ve Alkali filtresi için dünyanın kabul ettiği NSF onaylı piyasa üzerinde rakamlarda olmasına rağmen ‘PENTEK’ marka mineral alkali filtre kullanmaktayız.

“Meridyen Su Arıtma” cihazlarında 8,5 pH garantisi veren tek firmadır.

Değişim Süresi Kullanım Sıklığına Bağlı Olarak 12 ila 18 ay arasındadır.

Tatlandırıcı Post Karbon Filtre; Sağlıklı hale gelen suyun tadının ve lezzetinin düzenlenmesi amacıyla organik bileşenli son filtre ile içime hazır hale gelir.Biz kullanmış olduğumuz tatlandırıcı filtre ile pH seviyesinin yükselmesi ile sertleşen suyumuzu yumuşatarak içimini rahatlatan kaliteli filtre kullanmaktayız.

Değişim Süresi Kullanım Sıklığına Bağlı Olarak 12 aydır.

81 ilde satış öncesi ve satış sonrası destek ekibimizle filtrelerimiz konusunda teknik destek alabilir sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Meridyen su arıtma sistemleri sizlere sağlıklı, kaliteli, mineralli ve yüksek Ph Alkali seviyesinde su üretmesi yanında ekonomik bütçenizi de korumanıza ve tasarruf etmenize yardımcı olur. Damacana suların maliyetlerinin yüksek olması sebebiyle de tercih sebebi olmuştur . Su arıtma cihazı seçimleriniz ile aldığınız su arıtma sisteminin damacana ya kıyasla 6 ila 8 ayda damacana masrafından kurtulmanız ile amorti edebilirsiniz. Damacana suların pet şişesinden dolayı oluşacak mikrop, virüs be bakteri oluşumlarından kurtularak sağlıklı Ve kaliteli bir yaşam sürebilirsiniz.

su arıtma cihazı filtre

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


×