Su Arıtma Cihaz Fiyatlarını Etkileyen Özellikler Nelerdir?

Su Arıtma Cihaz Fiyatlarını Etkileyen Özellikler Nelerdir?

Son dönemlerde oldukça rağbet gören su arıtma cihazlarını üreten bir çok farklı marka vardır. Artık herkes temiz, sağlıklı ve taze suyun her an elinin altında bulunmasını ister. Bunun için de bir çok farklı marka arayışına girmekte ve en iyi su arıtma cihazı ile özellik ve fiyatlarını incelemektedir. Su arıtma cihazlarının birçoğunun özelliği markadan markaya değişiklik göstermektedir.  Hatta aynı marka su arıtma cihazlarının farklı modelleri de farklı özellik gösterdiğinden fiyatları değişkenlik gösterir.

Su arıtma cihazlarında fiyatları etkileyen diğer etkenler vardır. Bunlar arasında cihazın filtre çeşitleri, su arıtma cihazının kapasitesi, markası, teknolojisi, üreticisi, kalitesi, tasarımı, garantisi, satış sonrası hizmet gibi unsurlar sayılır. Buradaki kriterleri değerlendirerek doğru bir su arıtma cihazını satın alabilirsiniz. Su arıtma cihazı fiyatları saymış olduğumuz kriterlere bağlı olarak değiştiği için sadece bütçe olarak değil diğer özelliklerini de göz önünde bulundurarak satın almalısınız.

Su Arıtma Cihazı Modelleri Nelerdir?

Piyasada satılan bir çok su arıtma cihazı markası,  çeşidi ve modeli bulunmaktadır. Fakat siz su arıtma cihazını satın alırken kendi kullanacağınız eve, ofise ya da mekana alana göre bir tercihte bulunmakta yarar vardır. Öncelikle evsel su arıtma cihazları ile başlamak gerekirse, tezgah üstü ve tezgah altı modelleri mevcuttur.

Bir de, motorlu ve motorsuz olarak da ikiye ayrılır. Tezgâh altı modellerin de kendi içinde farklı alt modelleri bulunmaktadır. Açık kasa su arıtma cihazı tezgâh altı modellerinden biridir. Mutfak musluklarının yanına monte edilen bu model filtre ve su deposu ayrı olan arıtıcı cihazlardandır.  Son derece kullanışlı cihazlardan olup motorlu ve motorsuz olarak seçim yapmanız mümkün.

Su arıtma cihazı modelleri arasında kapalı kasa su arıtma modelleri de yer alıyor. Kapalı kasa su arıtma cihazları da kendi içinde farklı türlere ayrılabiliyor. Tezgâh üzeri modeller ise artık eski modellerden en yeni teknoloji ile üretilen dijital modellere geçiş yapmıştır. Boyutları daha küçük ve ergonomik olan dijital modeller ekstra bir çeşme takmadan direk kendine ait çeşmeden akabiliyor. Tezgah üstü modeller daha çok taşınmak zorunda olanlar ve kiracılar için idealdir. Bir de sebil tipi su arıtma cihazı bulunmaktadır.

Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hayatımız için önemli yere sahip su sağlıklı ve taze olmalıdır. Suyu tüketirken temizliğinden emin olmalıyız. Suyun içerdiği zararlı maddelerden ve bakterilerden arındırmak için su arıtma cihazlarını kullanmak en sağlıklı yollardan biridir. Su arıtma cihazları mükemmel derecede arınmış ve hijyenik bir suya kavuşacaksınız. 

Peki, bir su arıtma cihazında nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Doğal olarak, birçok kişinin önemsediği en önemli unsur maliyeti oluyor. Bütçeyi düşünmek elbette önemlidir. Ürünün özelliklerini göz önünde bulundurarak fiyatlarını bakıp ve satın alabilirsiniz. Su arıtma cihazlarının fiyatından sonraki en önemli yanı mutfaklarınızdaki ya da kullanacağınız alanlardaki yerinizdir. Yeterli kullanım alanına sahip olmak önemli unsurlar arasındadır.

Su arıtma cihazının suya ve prize yakın olması gerekir ve haliyle yeterli alana da sahip olması gerekir. Tezgâh altı veya sebil tipi modelleri tercih ederek akan problemini ortadan kaldırabilirsiniz. Su arıtma cihazlarında bir diğer önemli husus da teknik servis ile müşteri hizmetleridir. Cihazı almak değildir sadece önemli olan. Bundan da önemlisi, su arıtma cihazını satın aldıktan sonra kolay bir şekilde teknik destek alıyor olmaktır. Ve günün her anında ürünle ilgili tüm sorulara cevap bulabilmek de son derece önemlidir.

Bu açıdan da,  güvenilir bir marka seçimi yapmak su arıtma cihazını daha uzun soluklu ve verimli kullanmak anlamına geliyor. Özellikle filtrelerin değişim zamanlarında markanın müşteriye hatırlatması ve arayıp ilgilenmesi son derece etkilidir. Su arıtma cihazı satın alırken dikkat edeceğiniz bir diğer unsur da, tank kapasitesidir. Sonrasında ise, tasarımına ve kasasına dikkat edilmelidir. Ardından filtre ve Pompa seçimi geliyor. Ve son olarak, markası da önemli unsurların arasında yer alır. Tüm bunların yanısıra, cihazlarda müşterilere renk alternatifleri sunulmuştur ve bu açıdan dilediğiniz renkte arıtma cihazını kullanabilirsiniz.

İyi Bir Su Arıtma Cihazının Özellikleri Nelerdir?

İyi bir su arıtma cihazının son derece kullanışlı olması gerekir. En önemlisi de az yer kaplamalıdır. Çok fazla büyük bir tankı olmayıp fonksiyonel olmalıdır. Filtreleri de kolay takılıp sökülür cinsten olmalıdır. Özellikle belgelerinin eksiksiz bir şekilde ve garanti belgesinin de olması gereklidir. Patentli bir teknolojiye sahip olup çevre dostu olan su arıtma cihazlarını tercih etmek gerekir.

Pompalı ve pompasız olarak üretilen su arıtma cihazlarını dilediğiniz şekilde tercih edebilirsiniz. Suyun basıncına göre seçebileceğiniz arıtma cihazlarınızı seçebilirsiniz. Hangisi olursa olsun önemli olan sağlıklı ve temiz suyu sağlıyor olmasıdır. Bakımları yapılmış ve filtreleri zamanı geldiğinde değiştirilmiş olduğu sürece su arıtma cihazlarınız sağlıklı ve uzun ömürlü olacak.

Su Arıtma Cihazlarının Bakımı

Su arıtma cihazları sadece bütçeden tasarruf etmez bunun yanında enerjiden de tasarruf etmenizi sağlar. Bu sayede, günlük ya da haftalık olarak su satın almaktan da kurtulmuş olursunuz. Özellikle damacanalarda beklemiş suyun içindeki tehlikelerden de söz etmeden geçmek olmaz. Ancak, evinize bir su arıtma cihazı aldıysanız ve sağlıklı bir şekilde su içmek istiyorsunuz. Bunun İçin mutlaka cihazlarınızın bakımını yaptırmanız gerekir.

Her marka su arıtma cihazının içermiş olduğu filtrenin niteliğine bağlı olarak kullanıcılarına farklı bir filtre değişim periyodu sunar. Her markanın farklı bir filtrelendirme sistemi vardır.   Markadan markaya değişse de, yaklaşık olarak 6 ay kadar bir ömrü olan filtrelerin zamanı geldiğinde değişimi şarttır. Aksi halde, filtreler görevini yapamayacaklardır. Bu da, sağlıklı ve hijyenik su içemeyeceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, cihazın aktif olarak kullanılıyor olması da suyun hijyeni bakımından son derece önemlidir.

Su Arıtma Cihazının Kullanım Ömrü

Su arıtma cihazları şebeke suyunu içilir hale getiren sağlıklı bir su içmeyi sağlayan filtrelere sahip.  Her bir filtrenin farklı bir aşaması ve işlevi vardır. Bu filtrelerin her biri kendi işlevine göre farklı materyallerden yapılmıştır. Her birinin içeriği ayrı olmakla birlikte yaklaşık olarak 6-24 ayda bir bakımlarının yapılması gerekir.

Su Arıtma Cihazları İle Tasarruf Edin

Ortalama olarak 4 kişilik bir ailenin günlük su tüketimi en az 8 litre civarındadır. Sadece içme suyu olarak değil yemek ve başka alanlarda da kullanıldığını varsayarsak aylık tüketim 300 litre civarında olmaktadır. Bu suyu satın aldığınızı hesap edersek ortaya çok büyük rakamlar çıkmakta. Su arıtma cihazları ile bütçeniz büyük bir yükten kurtulmuş olur. Ve böylece hem cebiniz hem de enerjinizden tasarruf sağlamış oluyorsunuz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


×