Su Arıtma Cihazı Filtrelerinin Değişim Süreleri

Meridyen Su Arıtma

Su Arıtma Cihazı Filtrelerinin Değişim Süreleri

su arıtma filtresi değişimi

Sağlıklı bir yaşam için kullandığınız su arıtma cihazı içerisinde suyu temiz hâle getirebilmek için filtreler barındırır. Filtreler suyun görüntü ve kokusunu güzelleştirir, suyu tatlandırır, zararlı maddelerden arındırır ve bunları filtrelerin özellikleri olarak sayabiliriz. Filtreler kaliteli olmazsa su yeterince temiz olmaz. Bundan dolayı filtre seçiminde dikkatli olmalısınız.

Suyun yeterince temiz hâle gelmesi için sadece kalite yeterli olmaz. Eğer su arıtma cihazının filtrelerini olması gereken süre içerisinde değiştirmezseniz bir süre sonra cihaz işlevini yitirebilir. Cihaz işlevini yitirince de kullandığınız sular olması gerektiği kadar temiz ve sağlıklı olmaz. Bu da sağlığınız için risk demektir.

Membran Filtresinin Değişim Süresi

Suyun gerekli işlemlerden geçtikten sonra temizlenmesini sağlayan filtre membran filtresidir. O zaman membran filtre su arıtma cihazı için en önemli filtredir diyebiliriz. Suyun görüntüsü berraklaştıktan, kokusu güzelleştikten ve birkaç işlemden geçtikten sonra zararlı maddelerden arınması membran filtre sayesinde olur. Bundan dolayı membran filtresine çok önem verilmelidir.

Membran filtresinin değişim süresi 2 yıldır. Tabii 2 yıl süre diğer filtreler gerekli zaman diliminde değiştirildiği müddetçe geçerlidir. Eğer membran filtre değiştirilmezse su zararlı maddelerden arınmamış olur. Bu da sizin sağlığınızı doğrudan etkiler.

5 Micron Filtresinin Değişim Süresi

5 Micron filtresi su arıtma cihazının ilk aşamasıdır. Bu filtre suyun içindeki kum ve tortunun süzülmesini sağlar. Su içindeki tortudan arındıktan sonra membran filtresi için hazır hâle gelmiş olur. Yani 5 Micron filtresi de su arıtma cihazı için önemli bir filtredir.

Su arıtma cihazındaki 5 Micron filtresinin değişim süresi 6 aydır. Eğer 5 Micron filtresi 6 ay içerisinde değiştirilmezse suyun içindeki kum ve tortular temizlenmez, bu da membran filtresinin suyu zararlı maddelerden ayrıştıramamasına yol açar. Bu durumda membran filtresini değiştirmenizin de bir anlamı kalmaz.

su arıtma filtresi değişiminin önemi

Aktif Karbon Filtresinin Değişim Süresi

Aktif karbon filtresi suyun kötü kokulardan arınmasını sağlar. Bu da membran filtresinin işlevini yerine getirebilmesi için önemli bir filtredir. Eğer kullandığınız suyun kötü kokmasını istemiyorsanız ve membran filtresinin işlevini iyi yapabilmesini istiyorsanız aktif karbon filtresini düzenli olarak değiştirmeniz gerekir.

Aktif karbon filtresinin değişim süresi 6 aydır. Daha doğrusu 3 – 9 ay arasında değişim yaptırırsanız sizin için daha sağlıklı olur. Eğer aktif karbon filtresini değiştirmezseniz membran işlevini yapamaz hâle gelir ve bu durumda membran filtresini de değiştirmek zorunda kalırsınız.

Su Arıtma Cihazının Karbon Block Filtresinin Değişimi

Karbon block filtresi de tıpkı aktif karbon filtresi gibi suyun kötü koku ve tatlardan arınmasını sağlar. Bu sayede iki filtreden de geçen su sizin için kötü koku ve tat barındırmamış olur. Diğer filtreler gibi membran filtresinin güzel çalışabilmesi için değişiminin yapılması gerekiyor. Aynı zamanda kullandığınız suyun yeterince temiz olması için de değişimi şarttır.

Karbon block filtresinin ortalama değişim süresi 6 aydır. Bu filtreyi de 3 – 9 ay arasında değiştirmeniz gerekiyor. Aksi takdirde membran filtresini 2 yılda değil, daha az sürede değiştirmeniz gerekecektir. Bu da cihazınızın daha az ömürlü olacağı anlamına gelir.

Post Carbon Filtresinin Değişim Süresi

Post carbon filtresine aynı zamanda tatlandırıcı da diyebiliriz. Su arıtma cihazının 5. aşamasıdır ve zararlı maddelerden arınan suya hindistan cevizi aroması vererek tadının güzelleşmesini sağlar. Bu filtre sayesinde elde edilen suyun tadından şüphe duymayıp rahatlıkla suyu kullanabilirsiniz.

Post carbon filtresinin değişim süresi 1 yıldır. Eğer filtreyi 1 yıl içerisinde değiştirmezseniz içinde tortu ve yosunlar birikir. Bu durum da filtrenin yeterince iyi çalışamamasına sebep olur. Aynı zamanda kullandığınız suyun tadı da hoşunuza gitmeyecek kadar kötü hâl alabilir.

Mineral Filtresinin Değişim Süresi

Bulunduğunuz ortamda 0 – 12 yaş grubunda çocuk, yaşlı ya da hamile kadın varsa özellikle mineral filtresi kullanmanızı öneririz. Su arıtma cihazında bulunan mineral filtresi sayesinde suda olması gereken ama bizim içtiğimiz sularda olmayan vitaminler yer alır. Bu da öncekinden daha dinç hissetmenizi sağlar. Mineral filtre içerisinde kalsiyum ve magnezyum barındırır.

Mineral filtrede yapay tatlandırıcı bulunmaz. Tamamen doğal tatlandırıcılar yer alır ve etkisini görebilmeniz için de 12 – 24 ay arasında değişim yapmanız gerekir. Eğer değişim yapmazsanız suda gerekli vitaminler yer almaz, bu da filtrenin işlevini yapamaması demektir.

Alkali Filtresinin Değişim Süresi

Su arıtma cihazında bulunan alkali filtresi sayesinde sudaki yabancı maddelerin arınmasıyla su saf bir hâle gelir. Yani suyun PH değeri yükselir ve daha sağlıklı, kaliteli su kullanmanızı sağlar. Su arıtma cihazının amacının zaten bu olduğunu düşünürsek cihaz için oldukça değerli bir filtre diyebiliriz.

Su arıtma cihazının alkali filtresinin değişim süresi 1 – 1,5 yıl arasıdır. Eğer filtreyi gerekli zaman diliminde değiştirmezseniz kullandığınız su saf, kaliteli ve sağlıklı olmaz. Bundan dolayı su arıtma cihazının amacına uygun çalışması için filtreyi zamanında değiştirmeniz gerekir.

Detox Filtresinin Değişim Süresi

Su arıtma cihazındaki detox filtresi suyun düzene girmesini ve vücuttaki emilimini hızlandırmayı amaçlar. Suyun hızlı emilmesi de böbrek ve bağırsakların fazla şişmesini önler. Bundan dolayı sağlığınız için çok önemlidir. Eğer filtreye gereken önemi verirseniz çalışması bakımından bir sıkıntı çekmezsiniz. Aksi takdirde filtre gerektiği gibi çalışmaz.

Su arıtma cihazında değişim süresi olmayan tek filtredir. Fakat diğer bahsettiğimiz filtrelerin değişimi zamanında yapılmazsa detox filtrede yosunlanma meydana gelir. Yosunlanma meydana gelirse de filtre yeteri kadar iyi çalışamaz. Bu durumda sağlıklı bir su da kullanamamış olursunuz.

Firmamızdaki Su Arıtma Cihazı Filtreleri

Su arıtma cihazlarınızın iyi çalışabilmesi için filtrelerin düzenli olarak değiştirilmesi gerekir. Değişim sürecinde aldığınız filtreler kaliteli olmazsa gerekli zamanda değiştirseniz de sonuç beklediğiniz kadar iyi olmayabilir. Bundan dolayı araştırma yaparak filtreleri almalısınız. Üzerine çok düşseniz de kaliteli bir firma bulamadıysanız yapmanız gereken su arıtma cihazı firmamıza ulaşmaktır. Böylece size yardımcı olabiliriz.

Firmamızda bulunan filtreler son derece kalitelidir. Değişim sürecinde aldığınız filtreler, su arıtma cihazınızın güzel çalışmasına olanak sağlar. Bundan dolayı firmamıza ulaşıp filtre alışverişi yaptığınızda pişman olmayacaksınız. Ayrıca sadece filtre değil, su arıtma cihazınızı da firmamızdan temin edebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


×