Su Arıtma Cihazı Fiyatları Arasındaki Fark Neden Oluşur?

Su Arıtma Cihazı Fiyatları Arasındaki Fark Neden Oluşur?

Dünya ve Türkiye’de su ihtiyacını sağlıklı bir şekilde sağlamak için su arıtma cihazı kullanılır. Geniş bir firma yelpazesine sahip olan su arıtma cihazları yerli ve yabancı birçok firma tarafından tüketiciye tedarik edilir. Firmaların çok olması fiyatların arasında fark yaşanmasına sebep olmuştur. Her firma aynı kalitede ve aynı özellikte cihaz üretmez. Bu yüzden her firmanın kullanıcılara sunduğu fiyat aralıkları birbirinden farklıdır.

Bir firmanın kendi ürettiği su arıtma cihazları arasında bile fiyat farkı yaşanır. Bunun sebebi birden fazla su arıtma çeşidinin bulunmasıdır. Termik santraller için kullanılan su arıtma cihazı farklıyken okulda kullanılan su arıtma cihazı daha bir farklıdır. Buda fiyatların değişkenlik yaşamasına neden olur.

Su Arıtma Filtrelerinde Fiyatlar Arasında Fark Neden Oluşur?

Filtre su arıtıcı görevini üstlenir. Filtreler sağladığı fayda nedeniyle çeşitlere ayrılır. Su arıtma cihazları içerisinde bir tane filtre yer almaz. Bir filtre hem kireci hem bakteriyi hem de mikrobu önlemez. Bu insan sağlığını etkileyen maddelerin her biri için su arıtma cihazları içerisinde farklı farklı filtreler yer alır. Bu sebepten dolayı filtrelerin sabit bir fiyatı bulunamaz ve değişkenlik gösterir. Ayrıca filtrenin kalitesinden kalitesine farklılık da vardır.

Firmaların kalitesinde nasıl ki farklar yaşanıyorsa firmaların ürettiği filtrelerin arasında da farklılıklar yaşanır. Kaliteli olan filtre ile kalitesiz olan filtre arasında ciddi fiyat farklılıkları yaşanır. Yüzme havuzu için kullanılan filtrenin boyutu ve özelliği farklıyken evsel su arıtma cihazının filtresinin büyüklüğü ve özelliği farklıdır. İki farklı filtrenin fiyatlarının farklı olması bu sebepten ötürüdür.

Su Arıtma Tankı Fiyatları Arasındaki Fark Neden Oluşur?

Su arıtma tankı al durumlar için hayat kurtarıcı bir özelliği bulunur. Su arıtma cihazı elektrik ve su bağlantılı çalışır. Bunlardan bir veya ikisinde bir kesinti yaşandığında Su ihtiyacını karşılamak için su arıtma tankı kullanılır.

Su arıtma tankının fiyatları arasında yaşanan farkının birinci sebebi litre miktarının farklı olmasıdır. Örneğin; 40 litre hacme sahip bir su arıtma tankının fiyatı ile 12 litre hacme sahip su arıtma tankının fiyatı farklıdır. İkinci farksa firmaların farklı olmasıdır.

Su Arıtma Cihazlarının İnsan Sağlığına Kazandırdı Faydalar Nelerdir?

İnsan, hayvan, doğa yaşamanı sürdürmek için suya ihtiyaç duyar. Su sadece insan yaşamanı değil yiyecek ve içecek sektörü içinde oldukça önemlidir. Doğada bulunan su kaynakları çeşmelerden akarken beraberinde mineralleri getirdiği gibi mikrop, kireç, kum ve bakterileri de beraberinde getirir. Buda sağlığı olumsuz etkiler.

Su arıtma cihazı bu olumsuz etkiyi ortadan kaldıran en sağlıklı yöntemdir. Suyun içerisindeki mikrop, kum, bakteri gibi maddeleri sudan ayrıştırarak temiz ve kaliteli su elde edilmesini sağlar. Birçok bilim insanı su arıtma cihazı tavsiyesi yapar. Çünkü su arıtma cihazlarının güvenirliği testlerden geçerek ispatlanmıştır.

Su Arıtma Cihazlarının Ekonomik Bütçeye Kazandırdığı Faydalar Nelerdir?

Su ihtiyacını karşılamak için birçok birey hazır sulara başvuru yapar. Evde harcanan suyun üzerine birde hazır su fiyatı eklenince fatura bir hayli kabarık gelir. Sudan ucuz deyimi hazır sulara harcanan paralar yüzünden ortadan kalmaya yüz tutmuştur.

Su arıtma cihazları ekonomiktir. Hazır suya harcanan ücretleri ortadan kaldırır. Çünkü su arıtma cihazları hazır sulardan daha kaliteli sular elde etmenizi sağlar. Bununla beraber ekonomik olması bütçeye artı özellik kazandırır.

Hazır Su ve Su Arıtma Cihazı Arasındaki Sağlık Farkı

Hazır suların tehlike saçtığı birçok kez çeşitli çalışmalar sonucunda belgelendirilmiştir. Plastik şişeler içerisinde bekletilen hazır sular sağlığı ciddi anlamda tehdit eder. Plastikte yüksek oranda kanserojen madde bulunur. Bu maddeler kolaylıkla suya bulaşabilir. İçilen her hazır su ile kansere yakalanma olasılığı bir o kadar artar.

Su arıtma cihazları ise tamamen bunun önüne geçerek kanser ve hasta edici bütün zararlı maddelerden suyu arındırır. Geriye sadece taşı, mineralli, kokusuz su kalır. Hazır Su ve Su arıtma cihazları arasında ciddi sağlık bakımından farklılık yaşanır. Hazır suyun zararlı olduğu anlaşılması üzerine su arıtma cihazlarına olan ilgi ve yoğunluk iki katına çıkmıştır.

Hazır Su ve Su Arıtma Cihazı Arasındaki Ekonomik Fark

Hazır sular günlük kullanımda göze çok çarpmaya ücretlere sahip olsa da aylık ve yıllık veriler baz alındığında ortaya ciddi bütçe kaybı çıkmaktadır. Ekonomik olarak yıllık hesaplamalar yapıldığında hazır suların ekonomik olmadığı ortaya çıkmıştır. Su arıtma cihazları gerek garanti süresiyle gerek fiyatlarının uygunluğu ile ekonomik olarak kullanıcılara avantaj sağlar. İkisinin karşılaştırılması yapıldığında su arıtma cihazlarının daha hesaplı olduğu tespit edilmiştir. Kullanıcılar kaba taslak bir hesaplama yapması dâhilinde hazır su ve Su arıtma cihazları arasında ne kadar büyük bir ekonomik fark olduğunun farkına varırlar. Bu yüzden birçok hazır su kullanıcı ekonomik olarak avantajlı olan su arıtma cihazını kullanmaya başlamıştır.

Su Arıtma Cihazları Mineral Bakımından Zengin Midir?

Su kendi başına güçlü mineralleri barındıran yaşam kaynağıdır. Özellikle doğadan elde edilen sular içerisinde bolca mineral bulundurur. Çeşmelerden akan sular mineral bakımından oldukça zengin olmakla beraber içerisinde birçok bakteri ve mikrobu barındırır. Su arıtma cihazları bu bakteri ve mikrop gibi zararlı maddelerden kurtulmanın en kolay yoludur.

Su arıtma cihazlarının içerisinde bulunan filtreler bu bakteri ve mikropları tutar. Bu filtrelerin her birinin farklı görevi vardır. Hiç bir filtrenin mineralleri filtreleme özelliği yoktur. Bu filtreler mineralleri tutmak için değil virüs ve bakterileri tutmak için üretilmiş ve geliştirilmiştir. Bu yüzden su arıtma cihazı kullanımı ile elde edilen su yüksek oranda minerale sahiptir. Zengin mineraller içeren bu su, sağlığa faydası oldukça yüksektir.

Hangi Model Su Arıtma Cihazı Tercih Edilmelidir?

Su arıtma cihazı fiyatları modellerine göre değiştiği gibi modellerin özellikleri de birbirinden değişiktir. Su arıtma cihazlarının geniş bir model yelpazesi bulunur. Çünkü her alanda kullanılan su arıtma cihazı farklıdır. Termal havuzlarda kullanılan su arıtma cihazı ile evde kullanılan su arıtma cihazı arasında ciddi farklılıklar yaşanır.

Her modelde kendi içerisinde farklı farklı modellere ayrılır. Örneğin; evsel su arıtma cihazında tezgâh altı, tezgâh üstü, motorlu, dijital, sebil ve damacana modeli gibi birçok modeli bulunur. Su arıtma cihazı modellerinin tercihleri kişiden kişiye farklılık gösterir. Önemli olan hangi model olursa olsun modelin kaliteli ve kullanımı kolay olması gerekir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


×