Su Arıtma Cihazı Modelleri Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Su Arıtma Cihazı Modelleri Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Su arıtma cihazları yıllar öncesinden hayatımıza girmiş ve yerini almış bir cihazdır. Suyun hayatımızdaki önemi ise tartışmasız bir konudur. Öyle ki su hayattır. Aç olarak insan bir müddet yaşayabilir ancak susuz bir şekilde çok uzun süre hayatta kalmak mümkün değildir. Bunu da yaşanan olaylardan ve her hangi bir doğal adette ve buna benzer olaylarda uzun süre ulaşılamayan ve bulunamayan kimselerin durumundan anlamamız mümkündür. Yani bir şekilde hayatta kalmak için suyu hayatımıza sokmamız kaçınılmazdır. Bundan dolayı da birçok insan damacana suyunu kullanmakta ve bu da sağlık açısından iyi olmaktadır.

Su, Hayatımızda Neden Bu kadar Önemli?

Su, insan vücudu için vazgeçilmez bir öğedir. Bunun nedeni ise tüm organların ona ihtiyaç duymasından kaynaklıdır. Öyle ki susuz kalan bir vücut her türlü hayati tehlikeye açık hale gelir. Vücudun bağışıklığı ve özellikle de böbreklerin sağlığı için tartışmasız bir şekilde su içmeyi alışkanlık haline getirmemiz gerekir. Şunu unutmayalım ki günlük içilmesi gereken su miktarı da vücut ağırlığına göre değişir. Bunun hesaplaması ise 0,3 ml ile vücut ağırlığının çarpım sonucunu bulunur.

Su Arıtma Cihazı Modelleri

Suyun Özellikleri

Sağlıklı bir suda bulunması gereken bir kaç özellik vardır. Bunların başında rengi gelir. Çünkü ilk olarak içeceğimiz suyun rengine dikkat etmeniz gerekir. Rengi zaten berrak değilse bu suyu uçmamış sağlığımız için sakıncalı olabilir. Bundan dolayı ilk olarak rengine bakmamız önemlidir. İkinci olarak ilk bir yudum alarak tadını kontrol edebiliriz. Zaten ilk ağzınıza aldığımızda suyun içilebilecek bir su olup olmadığını anlayabiliriz. Başı suların ise sertlik derecesi değişkenlik gösterir, bazılarında da çok farklı bileşikler suyun görünümünde ya da tadında değişiklikler olmasına sebep olabilir. Diğer bir özellik ise kokusudur ve buna da ayrıca dikkat etmeniz gerekir. Kötü kokan bir suyu içmemekte fayda vardır.

En sağlıklı İçme Suyu

En sağlıklı içme suyu, biraz önce de bahsettiğimiz gibi rengi tadı ve kokusu bakımından fark edilir derecede iyi olan sudur. Ancak burada dikkat edilmesi gereken diğer bir özellik ise suyun PH oranıdır. Zaten damacana ya da diğer pet şişlerde üzerinde suyun PH değeri yazmaktadır. Bizim size önerimiz, PH değeri 8 ‘in altında olan suları içmemenizdir. Çünkü vücudumuzu alkali halde tutabilmemiz için bu önemli bir konudur. Ayrıca PH ölçer cihazlar da piyasada satılmaktadır. Bunu almak suretiyle de kendiniz suyun PH derecesini ölçebilirsiniz. Hem bu sayede içeceğiniz suları gönlünüz rahat bir şekilde içebilesiniz.

Su Arıtma Cihazları ve Hayatımızdaki Yeri

Sağlıklı ve de temiz bir suya ulaşmanızı sağlayan bir yol da su arıtma cihazlarıdır. Bundan dolayı da su arıtma cihazı seçerken bazı kriterlere dikkat etmekte fayda görmekteyiz. Tabii ki burada ilk yapılması gereken, satıcı firmanın güvenli olmasıdır. Bunun için de gereken sertifikaya sahip olması gerekir. Diğeri ise satış sonrasında verilen hizmetin kalitesidir. İleri teknolojide üretilmiş bir su arıtma cihazı olması gerekir. Bunun yanında sadece üretimini değil satıcı firmanın da güvenilir olmasına dikkat edilmelidir. Alacağınız cihazda en azından NSF, WHO, WQA gibi sertifikaları olup olmadığını kontrol ederek bir nebze de olsa kendinize güven sağlayabilirsiniz.

İleri Teknoloji Su Arıtma Cihazları

Su arıtma cihazları günümüzde çok fazla çeşitlilik arz etmektedir. Bu durumda da müşterilerine çok fazla seçenekler sunarlar. Bu seçeneklerin dikkatli bir şekilde süzgeçten geçirilerek hayatımıza yer edinmesi gerekir. Yoksa fiyatına aldanarak aldığımız bir su arıtma cihazı hayatınızı kabusa da çevirebilir. Bunun yanında su arıtma cihazının satışından sonra gerekli olan hizmet kalitesi de önemli bir yere sahiptir. Çünkü birçok firma cihazı sattıktan sonra ortadan kaybolmakta ve bunun sonucunda da müşteriler cihazın arıza yapması halinde birçok mağduriyetler yaşanır. Bunun yanında dolandırıcılar da fazla sayıda piyasada bulunmakta ve bu sektörün dürüst çalışan insanlarını da olumsuz bir şekilde etkiler.

Kaliteli Su Arıtma Cihazları  

Kaliteli bir su arıtma cihazı, gerekli sertifikaları bulunan bir su arıtma cihazıdır. Bunun yanında tabii ki piyasada belli bir yer edinmiş olması da gerekir. Servis hizmeti ve ariza durumunda mutlaka yedek parça temininde sorun yaşanmayan cihazlar olmalıdır. Sonuçta bir kere alıp ta her şey bitti olmaması gerekir. Sürekli her ariza yaptığında değiştirilecek bir şey değildir. Çünkü maliyet olarak ta sizi yıpratacaktır. Bundan dolayıdır ki su arıtma cihazı alırken sadece fiyatına değil kalitesine de bakmak gerekir. Bazı insanlar pahalı olan ürünlerin iyi olacağına inanır ancak bu da geçerli bir sebep değildir. Önemli olan ilk başta  sertifikalı ve marka bir ürün olmasıdır. Fiyatına aldanmamak gerekir.

Su Arıtma Cihazı Fiyatları

Günümüzde bahsettiğimiz gibi piyasada pek çok su artıma cihazı bulunur ve bunlar arasında çok uygun fiyatlı olanları da mevcuttur. Buna bağlı olarak fiyat aralığı konusunda net bir rakam söylememiz mümkündür değildir. Yani su arıtma cihazlarının fiyat aralığı bu şekilde değişmektedir. Sonuç olarak pahalı olan cihazlar elbette ki daha iyi olma olasılığı yüksektir. Ancak dediğimiz gibi yine de sıkı bir araştırma yapmakta her zaman fayda görmekteyiz. Siz siz olun, mutlaka bir su arıtma cihazı alırken özeliklerini ve servis ağını araştırdıktan sonra tabii ki fiyatına da dikkat edin. Ancak yine de sonuç olarak fiyattan daha önce kalitesine önem verirseniz sonuçta bu sizin sağlınız için en doğru olanı olacaktır. Bunun yanında size verdiğimiz bu fiyatlardan çok daha uygun fiyatlı su arıtma cihazları olduğunu da söyleyebiliriz. Ancak daha ucuz olanları için kalite açısından olumlu bir şeyler söylememiz pek mümkün olmayabilir.

Su Arıtma Cihazı Modelleri

İleri Teknoloji Su Arıtma Cihazı Özellikleri

Dünyada elbette standartlara uygun bir şekilde üretilmiş olan cihazlar bulunur. Bu cihazların en önemli özelliği kısaltması RO olarak geçen reverse osmosis sistemi ile çalışmasıdır. Bu cihazlar zaten dünyaca güvenilir olarak kabul edilmiş su arıtma cihazlarıdır. Bu sistemlerdeki su arıtma cihazlarında sular yarı yüksek basınca maruz tutularak yarı geçirgen bir membrandan geçirilmeye çalışıldığı için suyun için de bulunmakta olan çözünür haldeki zararlı bileşenler membraninda bulunan gözeneklere takılmakta ve buradan da geçemez. Bu sayede de çok daha sağlıklı bir su elde edilebilir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


×