Su Arıtma Cihazında Oluşan Arızalar

Su Arıtma Cihazında Oluşan Arızalar

Su arıtma cihazı içinde ya da dışında birçok arıza bulunabilir. Bu arızaların bazıları su tankından dolayı gerçekleşir, bazıları filtrelerden dolayı gerçekleşebilir, bazıları ise su tankı kurumunda oluşmuş bir arıza olabilir. Yine su arıtma sisteminde ortaya çıkabilecek arızalardan bir tanesinin sebebi de basıncın ayarlanamıyor olmasından ya da su tankına giden kabloların birkaç tanesinin tıkalı olmasından kaynaklanır.

Bunun yanında su arıtma markaları da önemlidir. Kullanacağınız su arıtma cihazı iyi bir firma aracılığı ile takılmış olmalıdır. Verdiğimiz bütün hizmetlerde önce müşterilerimizin durumunun olumsuz etkilenmemesi için en iyi şekilde su arıtma cihazı kurulumu yapmaktayız.

Temiz Suyun Daha Hızlı Akması

Su arıtma cihazınızdan ortaya çıkabilecek arızalardan bir tanesi temiz suyun normalinden daha hızlı bir şekilde akıyor olması durumudur. Bu durumda yani temiz su musluğundan akan su normalinden daha hızlı akıyorsa ve beklemenize rağmen durum değişmiyor ise shutoff ve check valf kısmını değiştirmelisiniz.

Bu kısımlarda yapılan değişiklikten sonra problem ortadan kalkacaktır. Yaptığınız değişikliğe rağmen problem devam ederse şu arıtma cihazınız için bir desteğe ihtiyacınız var demektir. Bu konuda ilgili firmamızdan yardım alarak sorununuzun kökten çözebilirsiniz. Kaldı ki firmamızın bu konuda çalışan profesyonel bir ekibi bulunmaktadır.

Arıtma Kısmının Daha Yavaş Akıtması

Su arıtma cihazınızda karşılaşacağınız sorunlardan diğeri ise arıtmadan gelen şu miktarı çok az akıyorsa  bu böyle bir durumda sorun arıtma kısmında oluşmuştur. Eğer burada da bir problem yoksa o zaman gerekli firmadan ya da firmamızdan gerekli konu hakkında bilgi alıp destek şu arıtma sisteminizin en kısa zamanda tamir edilmesini sağlayabilirsiniz. Bu hizmeti alacağınız firmaya dikkat etmelisiniz.

Çünkü bu tip sorunlar genellikle size su arıtma cihazı fiyatları uygun diye satılan şu arıtma cihazlarında yaşanmaktadır. O yüzden bu konuda güvenilir firmalarla çalışmalısınız. Yoksa sürekli aynı sorunlarla karşılaşırsınız. Hatta belki daha kötüleri ile bile karşılaşabilirsiniz. O yüzden bu konuda size zarar vermeyecek olan hatta sizi düşünen firmalarla çalışmanız sizin için en mantıklı karar olacaktır.

Tanka Su Geliyor Ancak Musluktan Akmıyorsa

Bu durumda tankın basıncının nereye kadar geldiğini ve özellikle membran kısmına kadar suyun gelip gelmediğini kontrol edin. Eğer buraya kadar su geliyorsa bu durumda sizin tankınızın membran kısmının tıkalı olduğu anlaşılıyor.

Yani su membran kısmına kadar gelip ileriye devam etmiyorsa bu durumda sizin membran kısmınız tıkalı demektir. O yüzden bu kısmın temizlenip tekrar takılması gerekir. Tıkalı kısım da hiçbir şey kalmayacak şekilde güzelce temizlenerek bu kısım tekrar takılınca ve eğer işlem sırası ile yapıldıktan sonra hala aynı şekilde sorun devam ediyorsa o zaman yetkili kişilerden konu hakkında bilgi ve yardım almanız gerekecektir.

Çünkü böyle bir durumda arızanın tam olarak nerede olduğu tespit edilmesi gerekir. Bu da su arıtma sisteminin yakından incelemesi ile gerçekleşebilir. O yüzden vanaları kapatarak sorun giderilinceye kadar açılmamalıdır. Bu durumda hızlı bir sorun giderme işlemi için gerekli kişilere başvurulmalıdır.

Önce Basınçlı Geliyor Sonra Değişiyorsa

Su arıtma cihazında yaşanabilecek sorunlardan bir tanesi ise basınç problemidir. Su arıtma cihazı öncelikle basınçlı bir su gönderiyor daha sonra inceliyor ise bu durumda ki şikâyetiniz için yapmanız gereken tankınızın değiştirilmesidir. Çünkü tankınız büyük derecede arıza veriyor durumdadır. Ayrıca suyunuz tankı metal kısmında bulunuyor yani metal  kısmı ile temas halindedir. Bu da içtiğiniz suyun sağlığı açısından hiç hoş bir durum değildir.

Bu durumda en kısa zamanda firmamızla iletişime geçip tankınızın değiştirilmesini talep edebilirsiniz. Bu durumda şu arıtma cihazınızı kullanmayan devam etmemelisiniz. Çünkü bu durumda gelen şu temiz bir şekilde gelmeyecektir. Bunun sebebi ise görevini tam yapamayan bir tankın bulunuyor olmasıdır. O yüzden su kullanmamız sağlığınız  açısından daha iyi olur.

Titreme Oluyor İse

Su arıtma cihazında ortaya çıkabilecek olan diğer bir arıza durumu beklenmedik bir anda cihazının titremeye başlıyor olmasıdır. Özellikle  su arıtma cihazınızdan  su alırken bir titreme ile karşılaşıyorsanız bunun sebebi tankındaki basıncın yüksek olmasındandır. Bu basıncın düzeltilmesi ile bu titreme de ortadan kalkacaktır.

Bu yüzden bu titremenin ortadan kalkabilmesi için öncelikli olarak tankınızdaki  basıncın 7 Psi  olup olmadığını kontrol edin. Yüksek  ise 7 Psi ye kadar düşürün daha sana normalleşmesini bekleyin. Çok geçmeden bu uygulamanın ardından bu sorun ortadan kalkacaktır. O yüzden biraz bekleyip durumun ortadan kalkmasına izin vermeniz gerekir. Eğer hala bu işlemleri yaptıktan sonra bu sorun devam ederse o zaman gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

Suyun Rengi Faklı İse

Sizin su arıtma cihazınızda karşınıza çıkabilecek diğer bir sorun ise bu cihazdan akan suyun renginin farklı olmasıdır. Bu durumda bağlantılarınızda bir hata yok ise suyunuzun bazı kısımlarında bir patlak oluşmuş demektir. O yüzden suyunuz daha kahverengiye yakın ya da sarıya yakın akabilir. Buda suyunuzun bir yerden kirlendiği anlamına gelir.

Bazı durumlarda alkali su arıtma cihazı filtresi kullanıyorsanız bu durumu yaşayabilirsiniz. Tanktan bir miktar havanın çıkmasına izin verin eğer tanktan havadan önce su ya da su ile hava birlikte çıkıyor ise bu durumda sorun suda değil tankınızdadır. Yapmanız gereken ise tankınızı değiştirmektir. Çünkü tankınız artık arıza gösteriyor demektir. Eğer tankınız da böyle bir sorunla karşılaşmıyor iseniz filtrenizde bir sorun vardır. O zaman filtrenize tamamen değiştirerek bu işlemi tekrar kontrol etmeniz gerekir.

Firmamızın Bu Konudaki Hizmeti

Bu konuda firmamız en gelişmiş teknolojiden faydalanarak bütün arızalara çözüm bulmaya çalışmaktadır. Çünkü firmamızın her zaman hedefi bu olmuştur. Müşterilerin ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayabilmek, bu firmamızın hedefidir.

O yüzden kişiler doğru bir firma ile çalışmak isterlerse firmamızla iletişime geçebilirler bu onlar için en iyi karardır. Özellikle bu piyasada artan dolandırıcılıkla birlikte farklı fiyatlarda su arıtma cihazı satın almış olmaları onların güvenilir bir yerden aldığını göstermez. Kaldı ki firmanız bütün hizmetlerinde uygun fiyatlar imkânı sunmaktadır.

Müşterilerimiz hem bu uygun fiyatların imkânından faydalanabilir hem de yanlış firmalarla çalışmaktan kurtularak sürekli aynı hataya düşmezler. Çünkü müşterilerimiz yanlış  firmalar konusunda bilmeyerek hataya düşerlerse sürekli bu hatayı yaşamak zorunda kalırlar. Bu durumda onların maliyetlerini olumsuz yönde etkileyecektir. O yüzden  firmamızdan arızalarınız hakkında bilgi alabilir gerekli yardımı talep edebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


×