Su Arıtma Cihazının Garanti Kapsamları Nelerdir

Su Arıtma Cihazının Garanti Kapsamları Nelerdir

Su arıtma cihazları şebeke suyunu en temiz hale getirerek sağlıklı bir su tüketim imkânı sağlamaktadır. Tercih edilen bütün su arıtma cihazı markalarında belirli bir garanti süresi bulunmaktadır. Bu garanti süresi içerisinde cihazın arıza durumu tespit edildiği zaman ücretsiz olarak onarım İşlemi gerçekleştirilir. Böylece su arıtma cihazları güvence altına alınmış olur. İnsanların daha güvenilir bir şekilde cihaz almasına yardımcı olur.

Son zamanlarda en çok merak edilen konulardan bir tanesi su arıtma cihazının garanti kapsamı konusu olmaktadır. Su arıtma cihazlarının garantisi ile birlikte yüzde 100 verimli bir şekilde çalışma göstereceğini garantisi verilmiş olur. Elektronik bir alet olmasından kaynaklı olarak belirli bir kullanım ömrü bulunmaktadır. Kullanım şekline bağlı olarak kullanım ömrü değişiklik gösterir. En iyi şekilde çalışmasını sağlamak adına düzenli olarak filtre değişimi gerçekleştirilmelidir.

Garanti kapsamına girebilmek için mutlaka düzenli olarak filtre değişimi yapmış olmanız gerekir. Bu konu ile ilgili dikkatli davran olmadığı zaman garanti kapsamında yer almanız mümkün olmaz. İnsanlar özellikle son yıllarda daha sağlıklı su tüketimi sağlayabilmek için su arıtma cihazlarına yönelmiştir. Su arıtma cihazlarının güvence altına alınması için mutlaka garanti kapsamı içerisinde olması gerekir.

Su Arıtma Cihazı Garantisi


İçerisinde pek çok farklı filtre seçeneği bulunan su arıtma cihazı 2 yıl boyunca garanti altına alınmaktadır. Ticaret ve Sanayi Bakanlığı koşuları göz önünde bulundurarak garanti altına alınır. Cihaz kaynaklı oluşan bütün arızalar ücretsiz bir şekilde onarılır. Fakat kişiden kaynaklı arıza durumu söz konusu olursa bu su arıtma cihazı garantisi içerisine girmez ve ücretsiz bir şekilde onarım imkânı mümkün olmaz.

Düzenli bir şekilde filtre değişimi yapıldı zaman sistemin 2 yıl boyunca garanti verme seçeneği mevcut olur. Garanti süresine ekleme yapmanız mümkündür. 5 yıla kadar bu garanti durumunu uzatmanın mümkün olmaktadır. Fakat bu süre içerisinde filtre değişimi düzenli olarak yapmış olmanız gerekir.

Pek çok firma filtre değişim süresi geldiği zaman kişilere ulaşarak değişim yapması gerektiği konusunda uyarıda bulunur. Böylece su arıtma cihazlarının garantisi uzun yıllar mevcut olur. Mutlaka garanti sürenizi uzatmaya önem göstermeniz gerekir. Böylece cihaz ile ilgili bir problem olduğu zaman kolay bir şekilde çözüm bulmak mümkün olacaktır.

Garantinin Devamı İçin Düzenli Filtre Değişimi


Su arıtma cihazlarının garantisinin devam etmesi için mutlaka düzenli olarak filtre değişimi gerçekleştirmek gerekiyor. Genellikle satın aldığınız firmalar tarafından bir de değişimi söz konusu olur. İhtiyacınız olan filtreler firma tarafından evlerinize sevk edilir. Fitre değişimini kabul etmezseniz garanti süreniz tamamen bitmiş olur. Garanti sürenizin bitmesi durumunda da çeşitli problemler ortaya çıkabilir.

Cihazınızda oluşan herhangi bir arıza durumunda firmaya başvurup ücretsiz ve şekilde tamir ettirme gibi bir imkânınız bulunmaz. Bu sebeple mutlaka filtre değişimi düzenli olarak yapıp garanti sürenizi de devam ettirmeniz gerekir. Fitre değişiminin yapılmaması cihazında hasar görmesine sebep olur. Bir süre sonra sağlıklı su verme özelliğini yitirir.

Filtrelerin bazıları altı ay içerisinde değiştirilirken bazıları 12 yıl içerisinde değiştiriliyor. En önemli filtrelerden biri olan membran filtre ise 2 yıl içerisinde değiştirilmesi gereken filtrelerden biridir. Bu süre zarfında firma sizi arayarak bilgilendirme yapacaktır.

Garanti Kapsamında Olan Durumlar


Su arıtma cihazlarının garanti kapsamında olan durumları genellikle mekanik parçaları üzerinden gerçekleşmektedir. Aynı zamanda elektronik aksanlar ve tüm donanımda meydana gelen hasarlarda garanti durumum plana çıkmaktadır. Fakat bu durum arasında filtreler yer almıyor. Filtrelerin düzenli olarak değiştirilmediği takdirde meydana gelen hasarlar garanti kapsamı içerisinde yer almamaktadır.

Bu durumlarda meydana gelen bir problem olduğu zaman mutlaka firmaya başvurarak garanti kapsamından yararlanmak gerekir. Bunun dışında meydana gelen problemler ise garanti dışında kalan problemler oluyor. Su arıtma cihazınızın çalışmasında herhangi bir aksaklık gördüğünüz zaman mutlaka firmayı arayarak kontrol edilmesini sağlamak gerekir. Daha büyük problemlerin ortaya çıkmaması için en ufak problemde bile çözüm önerisi bulmak gerekir.

Garanti süreniz içerisinde garanti kapsamında olan bir problem meydana geldiği zaman en kısa süre içerisinde firma dâhilinde bu hatayı gidermek mümkün alacaktır. Bazen kurulumda da sıkıntılar meydana gelebiliyor. Meydana gelen bu problemler firma dâhilinde garanti kapsamında tamir edilmesi gereken hasarlardan bir tanesidir.

Mekanik Parça ve Elektronik Aksanlarda Yaşanan Problemler


En iyi su arıtma cihazı genellikle teknik bir problem oluşmasa da oluştuğu durumlarda bunun sebebi mekanik parça ve elektronik aksanlar oluyor. Pek çok mekanik parça ve elektronik aksandan oluştuğu için çeşitli problemler meydana gelebilir. Bu alanda meydana gelen problemleri mutlaka firmaya bildirerek garanti kapsamında tamir ettirmek gerekir.

Garanti içerisinde yer alan sınırlı koşullardan bir tanesidir. Garanti kapsamında tamir ettirmek için düzenli olarak filtre değişimini yaptırmış olmanız gerekir. Filtre değişimi yaptırmadıysanız garanti kapsamında zor etme cihazlarınızı tamir ettirmeniz söz konusu olamaz. Su arıtma cihazlarında cihazdan kaynaklı oluşan problemler kesinlikle garanti kapsamında değerlendirilir. Fakat sizden kaynaklı olarak bir problem meydana geldiyse bu kesinlikle garanti kapsamına girmez.

Bu durumda dikkatli davranmak gerekir. Su arıtma cihazlarını hasar vermeden kullanmak son derece önemlidir. Düzenli olarak değiştirilmesi gereken parçaları zamanında değiştirmek daha büyük problemlerin önüne geçmeyi sağlar. Mekanik parçalara kendiniz zarar verdiyseniz bu durum kesinlikle garanti kapsamında değerlendirilmez.

Garanti Kapsamı Dışında Olan Durumlar

Su arıtma cihazlarında bazı durumlar garanti kapsamı dışında kalmaktadır. Genellikle elektronik ve mekanik parçalarda meydana gelen problemler garanti kapsamında değerlendirilmektedir. Bunun dışındaki problemler Garanti dışında kalan problemler olmaktadır. Filtreler kesinlikle garanti kapsamı dışındadır. Kullanım ömrü dolmuş olan filtrelerin değişimi kişiye bağlıdır.

Ek olarak ödemesini yaparak filtrelere sahip olacaktır. Kullanıcıdan kaynaklı olarak meydana gelen hatalar da garanti kapsamı dışı kullanıcıdan kaynaklı olarak meydana gelen hatalar da garanti kapsamı dışında yer alıyor. Bir parçasını zarar vermesi ve daha sonra garanti kapsamında hizmet alması mümkün değildir.

Cihazın kendiliğinden ortaya çıkarttığı problemler garanti kapsamında değerlendirilir. Su arıtma cihazınızı satın alırken firmadan gerekli olan bütün bilgileri edinmek gerekir. Böylece cihazınızda meydana gelen bir problem de direkt garantiye başvurmanız söz konusu olur. Su arıtma cihazınızda cihazdan kaynaklı bir problem olduğu zaman firmaya arayarak durumu bildirmeniz gerekir. Firma gerekli olan ekipleri gönderir ve tamir işlemi gerçekleştirilir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


×