Su Arıtma Cihazları Eve Zarar Verir Mi?

Su Arıtma Cihazları Eve Zarar Verir Mi?

İnsanların sağlıklı bir yaşam için hergün belirli bir miktarda su tüketmesi gerekir. Bu suyu normal musluklardan tüketmek, hiç de sağlıklı değildir. Genel olarak damacana sular tercih edilir ve bu aylarda çok tavsiye edilmez. En sağlıklı yöntem, su arıtma cihazı almaktır. Su arıtma cihazı ile musluk suyu, en saf ve en temiz hâline gelir. Suyun içindeki yararlı maddeler tutulur, zararlı maddeler ise filtreler aracılığıyla arındırılır.

Doğanın kirlenmesi ile temiz su bulmak neredeyse imkânsız bir hale gelmiştir. Bu ihtiyacı gidermek için, su arıtma cihazları üretilmiştir. İçme suyunu fiziksel ve kimyasal olarak ayıran bu cihazlar sayesinde insanlar temiz su içme imkânı bulmuşlardır. Hem ekonomik hem de kullanışlıdır. Uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanma imkânı bulabilirsiniz. Bir kere satın almak, sürekli su taşımaya göre, çok daha avantajlı bir durumdur. Herkesin bütçesine hitap edecek, model ve fiyat seçenekleri vardır.

Su Arıtma Cihazı Ne İşe Yarar?

Su arıtma cihazı içilmesi tehlikeli olan suları özel bir teknik ile temizler ve sağlıklı su imkânı sağlar. Şehir suları kullanıcılara gidene kadar, pek çok borudan geçer. Bu da sağlığı tehdit eden bir durumdur. Borularda bekleyen sulara birçok mikrop ve bakteri bulaşır. Bu suların içilmesi demek, sağlığında yavaş yavaş bozulması demektir. Kirli suyu hemen anlamak mümkündür. Rengi bulanık ve tadı da kötüdür. Ayrıca sudan bir koku gelmemesi gerekirken, kirli su kötü kokar. Su arıtma cihazı takıldıktan sonra, suyun rengi berraklaşır, herhangi bir koku ya da tat gelmez. Çok lezzetlidir. Su tamamen dezenfekte edilmiş olarak akar. Tezgâh altı modeller tercih edilir. Yer kaplamaz. Su arıtma cihazının musluğu farklıdır. İncedir ve normal musluğun yanına takılır.

Su Arıtma Cihazı Fiyatları

Su arıtma cihazı fiyatları değişiklik gösterir. Yoğun talep olan ürünlerden biridir. Fiyatları etkileyen birçok faktör vardır. Genel olarak model, kalite marka ve filtre özellikleri fiyatları etkiler. Su arıtma cihazı almadan önce modelleri inceleyip ona göre karar vermek, daha avantajlı olacaktır. 

Kademesine Göre Arıtıcının Su Kalitesi Nasıl Değişiyor?

Su arıtma cihazlarında filtrasyon çok önemlidir. Bu filtrasyon işlemleri tüketilen suyun kalitesini belirler. Çoğu su arıtıcısı beş filtreleme yöntemi kullanır. Bunlar, tüketici sağlığına özen gösteren temel filtreleme işlemleridir. Beş filtrasyon yöntemi ile sudaki tüm istenmeyen maddelerin uzaklaştırılmasının yanı sıra su yumuşatılır ve lezzeti arttırılır. 12 aşamaya kadar olan modellerde 5. yumuşatmadan sonra suya mineral eklenmesi, vitamin eklenmesi gibi işlemler yapılarak suyun besin değerleri zenginleştirilir. Daha kaliteli su arıtma cihazlarının beş aşaması ve daha fazlası vardır.

Musluk Suyu Arıtıcısı Ne Kadar Dayanıklıdır?

Musluk tipi su arıtma cihazının kullanımı kolaydır ve taşıma çantası olan bir su arıtma cihazından çok daha az yer kaplar. Bu cihazlar sıhhi tesisat kurma gibi işlemler gerektirmez. Musluk üzerine monte edilen su arıtma cihazı, ana suyu tapasıyla filtreleyerek size temiz su tüketme imkânı sunar. Çoğu mutfak düzenine uyacak şekilde tasarlanmış musluk üniteleri, en sessiz ve kurulumu en kolay olanlardan biridir. Musluk tarzı su arıtma filtreniz uzun süre dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Filtre kullanım limitine ulaştığında yeni bir filtre satın alıp değiştirebilirsiniz. Filtre elemanının değiştirilmesi sayesinde musluk tipi su arıtma cihazı her zaman ilk günkü kalitede kullanılabilir.

Su Arıtma Cihazının Kullanım Yerine Göre Model Seçimi Nedir?

Su arıtma cihazının birçok çeşidi olduğu için satın almadan önce iyice araştırılması gereken ürünlerdir. İhtiyacınıza en uygun su arıtma cihazını seçmek için marka araştırmalarının yanı sıra ürün özelliklerine de dikkat etmeniz gerekiyor. Örneğin, üç veya dört kişilik bir aile için bir akış cihazı tercih edilmemelidir. Çünkü bu tür cihazlar kantin veya kafeterya tipi işletmeler tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Beş veya daha fazla seviyeli standart su arıtma cihazları ev kullanımı için uygundur. Eviniz için satın aldığınız arıtıcının ihtiyaçlarınızı karşıladığından emin olmak için, mineral ilaveli mi yoksa sadece suyu filtreleyen ve tatlandıran bir tane mi satın alacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Mineral filtreli su arıtma cihazları, sağlığı geliştirici işlevi nedeniyle özellikle yaşlı veya çocuklu ailelerin kullanıcıları arasında popülerdir.

Filtresiz su arıtma cihazı aynı zamanda çok sayıda tüketici arasında popülerdir. Evinizin tasarımına ve mutfak tezgâhınızın boyutuna bağlı olarak, hangi tezgâh altı veya tezgâh üstü cihazların ihtiyaçlarınızı karşılayacağına karar vermeniz gerekir. Daha küçük mutfak tezgâhları için alt mutfak tezgâhı tercih edilir. Ayrıca yaşadığınız yerdeki şebekenin su basıncına bağlı olarak motorlu su arıtma cihazı satın almanız gerekebilir.

Basınç İhtiyacını Karşılayan Su Arıtma Sistemleri

Basınç düşükse, motorlu ve pompalı bir su arıtma cihazına ihtiyacınız vardır. Motorsuz bir ürün alırsanız, su basıncı düşük olacağından arıtıcınız düzgün çalışmayabilir veya zarar görebilir. Normal su basıncına sahip tüketiciler, pompalı su arıtma cihazı seçmemelidir. Çünkü aşırı su basıncından dolayı cihazınızın zarar görme olasılığına ek olarak, cihazınız mutfağınıza su sızdırıyor olabilir. Kullanımı diğer su arıtma cihazlarına göre daha kolay olduğu için dijital su arıtma cihazı satın almak da size fayda sağlayabilir. Dijital ekranı sayesinde su arıtma cihazınızın verilerini canlı olarak görebilirsiniz.

Portatif Su arıtma Cihazlarını Duymuş Muydunuz?

Çok seyahat eden biriyseniz portatif su arıtma cihazı fiyatı ile bu sizin için doğru bir seçim olabilir. El tipi mini su sebili kalıbına benzer, böylece musluktan çıkararak yanınıza alabilirsiniz. El tipi ve musluk modellerine ek olarak, özel sürahi su arıtma cihazları da bulunmaktadır. Suyu doğrudan filtrasyon aşamalarından geçiren ürünlere göre işlevleri daha basit olan sürahi su arıtma cihazları bu özelliklerinden dolayı en çok tercih edilen ürünlerdir. Kap şeklinde tasarlanan bu cihazlar gün içerisinde suyunuzun temiz ve içmeye hazır kalmasını sağlar.

Su arıtma cihazı modelleri, kolayca çıkarılabilen filtre elemanları sayesinde temizlenmesi kolaydır, bu nedenle kullanıcılar arasında oldukça popülerdir. Popülerliği her geçen gün artan portatif su arıtma sistemleri, seyahat seven kişiler tarafından da oldukça fazla tercih ediliyor. Piknik yapmayı hayat felsefesi haline getiren insanlar içinde tam bir kurtarıcı. En çok da portatif su arıtma cihazları ihtiyacı olan kişiler karavan veya çadır hayatımda yaşayan kişiler olduğunu söylemek mümkün.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


×