Su Arıtma Cihazlarının Damacana Suya Karşı Avantajları

Su Arıtma Cihazlarının Damacana Suya Karşı Avantajları

İnsan sağlığı ve yaşamı için su, oldukça büyük bir öneme sahiptir. Suyun temiz, sağlıklı ve duru olması insan sağlığı için büyük önem taşırken içilen su içerisinde zararlı maddeler olduğunda insan sağlığı üzerinde birçok olumsuz etkiye sebep olmaktadır. Dolayısıyla da içilen ve yemeklerde kullanılan suyun temiz olması aynı zamanda sağlıklı bir beslenme anlamına gelmektedir. Günde tüketilmesi gereken en az 2 litre suyun temiz ve kireçsiz olması suyun vücuttaki faydalarını daha da arttırmaktadır. Eğer içilen su, yumuşak ve sağlıklı su değilse ne kadar içilirse içilsin vücuda tam anlamıyla fayda sağlamayacaktır.

Su arıtma cihazı, içilen suyun temiz ve sağlıklı olmasını sağlayan son derece kullanışlı ve gerekli bir üründür. Son dönemlerde damacana suyu ve su arıtma cihazı suyu arasında karşılaştırmalar yapılmaktadır. Ancak su arıtma cihazının damacana sularına karşı avantajları hem ekonomik açıdan hem de sağlık açısından oldukça fazladır. Su arıtma cihazının kullanım avantajları da genellikle sağlık ve ekonomik açısından ele alınmaktadır. Doğru seçilmiş bir su arıtma cihazı, vücuda sağlık kazandırırken aynı zamanda ekonomikliği sayesinde bütçeye katkı sağlamaktadır.

Su Arıtma Cihazları

Yapılan araştırmalara göre damacana sularının son derece sağlıksız olduğu saptanmıştır. Damacana, sert plastikten yapılmış bir üründür. Sular, plastik olan damacana içerisinde uzun süre beklediğinde bakteri üretmeye başlar. Birçok firma, damacana sularını çoğu zaman güneş altında bırakırlar. Bu gibi durumlarda da plastiğin içerisindeki sağlığa zararlı maddeler suyun içine karışır. Bu malzemeler çok küçük olduğu için gözle görülmez. Bu nedenle de damacana suyu içenler sağlıklı su içtiğini zannetse de aslında damacana suyu hiç de sağlıklı değildir.

Su Tüketimi Ucuza Gelir

Su tüketimi, insan hayatının her alanında vardır. Temel su ihtiyacını karşılarken, yemek yaparken ya da çay demlerken su tüketimi oldukça fazladır. Damacana ile su alındığında bu masraflar küçük gibi görünse de aslında zaman içerisinde oldukça büyük bir masraf haline dönüşür. Ancak su arıtma cihazına bir kez bütçe ayrılır ve daha sonrasında su tüketimi için para vermeye gerek kalmaz.

Su arıtma cihazı fiyatları piyasada farklı aralıklarda seyretmektedir. Ancak her bütçeye uygun, oldukça kaliteli ve işlevsel modeller bulunmaktadır. Farklı modeller piyasada olsa da su arıtma cihazlarının her birisi aynı işleve ve ortalama aynı özelliklere sahip olmaktadır. Amaç; suyu tamamen temizleyip arındıran bir su arıtma cihazı kullanmaksa eğer fiyattan önce işlevlerine, özelliklerine bakılması gerekmektedir.

Su Arıtma Cihazının Suyu Tansiyon Hastalarına İyi Gelir

Su arıtma cihazının içerisinde potasyum ve sodyum bulunmaktadır. Sodyum ve potasyum maddeleri insan sağlığı için önemli yere sahiptir. Özellikle tansiyon hastalarının sağlığında büyük ölçüde fayda sağlayan potasyum ve sodyum sayesinde vücutta emilim hızlı olur. Böylelikle su tüketimi sonrasında böbrek ve bağırsakta şişkinlik meydana gelmesini engeller. Su arıtma cihazının içindeki sodyum ve potasyum sayesinde kan dolaşımı artar ve vücudun dinç olmasını sağlar.

Su Arıtma Cihazı Suyu Yumuşatır

Su arıtma cihazının arıttığı su, yumuşak sudur. Çeşmeden gelen şebeke suyu, düzenli olarak kireçlendiğinden sert bir yapıya sahiptir. Sert yapılı suyun ise tam anlamıyla hijyenik ve sağlıklı olduğu söylenemez. Aynı şekilde damacana içerisindeki süresiz bekleyen su da sert ve hijyenden son derece uzaktır. Yumuşak su, daha sağlıklı ve hijyeniktir. İçerken sağlıklı olduğu kadar temizlik işlerinde de oldukça hijyenik yapıya sahip olduğundan temizliğe harcanan enerji ve para da en aza indirgenir. Su arıtma cihazından alınan yumuşak su sayesinde temizlik için kullanılan malzeme miktarı daha da düşmektedir.

Su Tesisatının Ömrü Daha Uzun Olur

Şebekeden yani musluktan gelen su, bakterilerden korunmak adına düzenli olarak klorlanır. Bu nedenle de musluk suyunda kireç oranı oldukça fazladır. Bu da su tesisatında zaman içerisinde kireçlenmeye ve bu kireç oranı arttığında su tesisatında arızalara neden olur. Su arıtma cihazı kullanımında böyle bir sorun yaşanmaz. Su arıtma cihazı, suyun içindeki kireci arındırdığından tesisattan kireçsiz ve yumuşak su gelir.

Su İle Çalışan Makinelerin Ömrü Uzun Olur

Suyun temiz ve sağlıklı olması insan sağlığı başta olmak üzere su ile çalışan makinelerin sağlığı üzerinde de doğrudan etkilidir. Kahve makinesi, bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi gibi makineler doğrudan su ile çalışır. Suyun içinde kireç oranı fazla olduğunda bu makinelerin borularında kireçlenme arttıkça makinelerin ömrü kısalır ve sık arızalanmalar görülür. Arıtma cihazından kireçsiz su geldiğinde makinelerin borularında kireç nedeniyle tortulanmalar ve tıkanmalar meydana gelmez.

Yemekler Daha Lezzetli ve Sağlıklı Olur

Kire. Ve klor gibi maddeler suyun tadınızı bozan maddelerdir. Ancak bu suya alışmış olan kişiler bu tadı farkına varamazken su arıtma cihazı suyunun tadını alanlar bu ayrımı çok rahat yapabilmektedir. Su arıtma cihazından gelen suyun içinde kireç olmadığından su yumuşak olur. Yumuşak su ile yapılan yemekler kireçsiz olduğundan daha sağlıklı olurken lezzet derecesi de son derece iyi düzeyde olur. Suyun içinde kireç olduğunda yemeklerin lezzetli olmasını engeller ve besinlerin asıl tadını bozar.

Cildin Temiz ve Sağlıklı Olmasını Sağlar

Su tüketimi, insan için hayati önem taşır. Organların işlevlerini yerine getirebilmesi ve vücudun daha sağlıklı bir yapıya sahip olması için su, olmazsa olmaz bir ihtiyaçtır. İçilen su ne kadar temiz olursa vücuda o kadar çok sağlık getirir. Organların yanı sıra cilt içinde içilen suyum temiz ve yumuşak olması önemlidir. Su arıtma cihazının arıtarak verdiği su temiz, kireçsiz ve yumuşak olduğundan cilde birçok fayda sağlar. Cildin temiz olmasını sağlarken aynı zamanda cildin yağlanmasını engeller, cilde parlak ve sağlıklı bir görünüm kazandırır. Cilt temizliğinde kullanılan arıtma cihazı suyu, cildi derinlemesine temizleyerek tüm kir ve kalıntılardan arındırır.

Su Arıtma Cihazları

Susuzluk Sorunu Ortadan Kalkar

Su arıtma cihazlarının içinde bir hazne vardır ve sürekli bu hazne arıtılmış olarak yenilenerek bekletilir. Dolayısıyla da artıma cihazının musluğu her açıldığında beklemeden su akışı sağlanır. Bununla birlikte susuzluk sorunu ortadan kalkar. Musluktan su tüketimi yapıldığında su kesildiğinde ya da damacana ile su alındığında su bittiğinde susuzluk sorunu ortaya çıkar ve yeni su gelene kadar bekleme durumu ortaya çıkar. Ancak su artıma cihazı ile tüketilmek üzere temiz ve sağlıklı olan su her an hazır ve el altında olur.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


×