Posted on: 9 Mart 2021 Posted by: Meridyen Su Arıtma Comments: 0

Su arıtma sistemleri belirli bir süre dâhilinde suyunuzun kalitesini arttırmak için kullanılan bir işlemdir. İçme suyu, endüstriyel açıdan su temini, sulama kanalları, nehirlerin akışının bakımını güvenli bir şekilde arıtılıp yeniden kullanıma sunulmasına olanak sağlayan sistem bütünüdür.

Son teknolojik sistemlerin kullanımı ile gerçekleştirilen ve kendi bünyesinde özel filtreleme sistemi olan, ev ya da işyerleri gibi yaşam alanlarının suyunu içilebilir temiz bir hale getiren ve insan sağlığını koruyan bu sistemlere su arıtma sistemi denilmektedir. Son dönemlerde kaliteli marka ve modeller alanında nano teknoloji kullanılarak üretilen su arıtma sistemleri suyun içerisinde bulunan zararlı maddeleri ayrıştırarak temiz ve kaliteli içme suyu üretmektedir. 

Arıtılmış su sayesinde su hücre emilimini daha hızlı yaparak kanın damarlarda hızla dolaşmasını sağlar. Su arıtma sisteminden çıkan su diğer sulara göre insan vücudunda enerji vererek yaşam kalitesini arttırmaktadır. Suyun analiz edilebilmesi için bazı durumlarda laboratuvar desteği gerekmektedir. Montajı doğru bir şekilde yapılmaz ise bakteri üremesine sebebiyet verebilir. Bu noktada servis ağı önemlidir.

Su Arıtma Sistemindeki Özellik Nedir?

Vücudunuz için gerekli olan potasyum, kalsiyum ve magnezyum gibi gerekli minerallerin vücudunuza direk olarak işlemesine ve sağlıklı bir yaşam sürmenize olanak sağlamaktadır. Bazı binalarda bulunan su depolarındaki kirlilik kimyasallar ya da şebeke sularındaki bazı kokular direk geçiş yapmaktadır. Özel bir teknoloji ile üretilen bu sistemler hem şebeke suyundaki hem de damacana içerisindeki suyu doğru bir şekilde arındırılmasına katkıda bulunmaktadır. Firmamız profesyonel olarak su arıtma konusunda hizmet vermektedir.

Su Arıtma Cihazlarının Bakımı

Farklı marka ve modellerin bulunduğu su arıtma sistemleri 7/24 servis ve bakım sağlamaktadır. Özellikle sünger filtreye sahip arıtma sistemleri düzgün bir şekilde yıkandıktan sonra tekrar kullanılabilmektedir. Bazı modellerin filtresi ise teknik ekip tarafından değiştirilmektedir. Bu filtre özelliğine sahip arıtma sistemlerinin altı ay ile bir yıl gibi süresi mevcuttur. Sağlığımız için gerekli olan temizliği gerçekleştirerek zararlı minerallerin ve kimyasalların arındırılabilmesi için verilen sürede mutlaka değiştirilmesi gerekir.

Su arıtma sisteminizin kurulumu önemlidir.  Steril olarak yerleştirilmeli, atık suyun oranı tespit edilmeli, temiz suyun sterilizasyonu kontrol edilmelidir. Sağlıklı bir su içmek için montaj ilk önemli unsurdur.  Ürününüzün periyodik bakımı genel olarak üretici firmamız tarafından belirlenmektedir. Belli aralıklar ile yapılan bakım sayesinde su arıtma sisteminizin hem ömrü uzar hem de kaliteli su içme oranınız artar.  Firmamızdan destek alarak su arıtma cihazı bakımını yaptırmanız mümkündür.

Periyodik bakımlar yapılmaz ise ürününüzde tıkanmalar, kötü koku vb. sorunlar ortaya çıkabilir. Yetkili belgesi olmayan firmalara periyodik bakım yaptırmayınız.  Cihaz bakım çizelgesini mutlaka dikkate alınız. Cihazınızın filtrasyonunda herhangi bir tıkanıklık, tat ve koku değişikliği olduğunda mutlaka yetkili firmamıza ulaşmalısınız. Servis ağının önemi burada devreye girmektedir.

Su Arıtma Sistemlerindeki Servis Ağı Nedir?

Satın almış olduğunuz su arıtma sisteminin kullanım ömrü boyunca satış sonrası hizmetleri sağlamak, ihtiyacınızın tam anlamı ile giderilmesine olanak sağlamak için kurulmuş servis istasyonlarıdır. Servis istasyonları direk imalatçı ya da ithalatçı firmalar tarafından kurulabilir ya da önceden sözleşme yapılmış firmalar tarafından satış sonrası hizmet sağlanabilmektedir. Firmamızdan bu konuda profesyonel olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir.

Kullandığınız su arıtma sisteminin servis ağının genişliği tercih edilme sebebini arttırmaktadır. Kendi servis ürünlerini tercih etmeniz halinde su arıtma sisteminizin ömrünün daha uzun olmasını sağlarsınız. Kullandığınız servis ağının size sağlanacak hizmet açısından daha güvenilir ve hızlı olması, bulunduğunuz bölgedeki yoğunluk ve talep ile orantılıdır.

Gerekli filtre imkânının sunulması, cihazınızın gerekli bakımlarının periyodik olarak yapılması bu servis ağı ile gerçekleştirilmektedir. Servis hizmeti aldığınız firmanın güvenilir olup olmadığını aldığı belgelerden öğrenebilirsiniz. Firmamız bu konuda tamamen size güven sağlamak amacını taşımaktadır.

Aldığınız su arıtma sistemi kadar servis desteğinin sağlanması da firmalar tarafından büyük önem taşımaktadır. Sağlığımız ile ilgili olan her konuda servis ağlarının çalışma sistemi büyük önem taşımaktadır.  Firmaların yedek parça temin etmeleri, bu süreyi en kısaya indirgemeye çalışmaları servis ağları ve firma için önem taşımaktadır. Bir telefon ile gerekli bilgileri alabilmeniz, gerekli desteğin sağlanması sizin mağdur olmanızı engellemek açısından önemli bir konudur. Biz siz değerli müşterilerimizin gereksinim duyduğu bütün yedek parçalara sahiptir.

Su arıtma sistemini aldığınız bölgedeki servis desteğinden tam anlamı ile yararlanabilmeniz için firmalar ürünü teslim ettikten sonra sizin bilgilerinizi servis ağına iletmektedir. Servis ağınız sizi arayarak ürün ile ilgili gerekli bilgileri vermekte ve filtrelerin kullanım sürelerini açıklamaktadır. Size gerek duyduğunuz bilgileri telefonda verebilir, cihazınızın arıza tespiti ya da periyodik bakımı için bizi ziyaret edebiliriz.

Yetkili olmayan, belgesi mevcut olmayan firmalardan servis desteği almanız, cihazınızın bakımlarının ve filtre değişiminde yanlışlıklar olmasına sebebiyet verebilir.  Bu sebep den ötürüdür ki belgeleri mevcut olmayan firmalardan servis desteği talep etmeyiniz. Detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yap