Su Arıtma

Su hayatımızın başlıca ihtiyaçlarından biridir. Hem vücudumuz hem kişisel temizliğimiz için oldukça fazla su tüketmekteyiz. Ancak büyüyen şehir hayatı ve çevre kirlilikleri nedeniyle temiz suya ulaşmak hem ülkemizde hem de dünya da her geçen gün daha da zorlaşmaktadır. Bu sebeplerden ötürü su arıtma günümüzde en sık kullanılan teknolojilerden biridir.

Büyük şehirlerde çok uzun yıllardır çeşme suyu içme amaçlı kullanılmamakla beraber son yıllarda yemek çay gibi mutfak kullanımında bile hazır su tüketimi fazlalaşmıştır. Bu da ev ekonomisi için artı bir masraf oluşturmaktadır. Hem ekonomik hem de hijyen açısından son zamanlarda ev kullanımına uygun su arıtma cihaz ve uygulamaları yukarıda saydığımız sebeplerden ötürü her geçen gün daha da artmaktadır. Özellikle küçük çocuğu olan ebeveynler fazla miktarda temiz suya ihtiyaç duymaları sebebiyle son zamanlarda ev tipi su artıma yöntemlerini tercih ederler.

Su arıtma aynı zamanda çevre için de önemli bir işlev görür. Pet şişelerde satılan temiz sular geri dönüşüme ulaştırılmadıkları takdirde çok sayıda çöp oluşmasına neden olurlar. Su artıma yöntemleri sayesinde hem kendi sağlığınızı korurken aynı zamanda çevre dostu olarak daha az sayıda çöp çıkmasında yardımcı olursunuz.

Su Arıtma Cihazı

Su arıtma cihazları artık evlerimizde daha sık kullanılmaya başlanmıştır. Ev tipi su arıtma cihazları temiz su ihtiyacı için oldukça ekonomik bir çözümdür. Gelişen teknolojiler sayesinde gönül rahatlığıyla ailenizin de kullanabileceği temiz sular bu arıtma cihazları sayesinde evlerde de kolaylıkla kullanılabilirler. Su artıma elbette ki endüstriyel alanlarda da sıkça kullanılmaktadır. Bazı sektörlerde atık sular su arıtma teknolojileri sayesinde dönüştürülerek üretimde tekrar kullanılabilmektedir. Bu her geçen su sorununun artmakta olduğu dünya için de çevre dostu bir uygulamadır.

Sağlığınız için içme suyunuzu arıtın

Kişisel olarak evlerimizde kullandığımız arıtma cihazları da kendi sağlığımız ve ekonomik oluşunun dışında yukarıda belirttiğimiz gibi pet şişe çöpü sayısının azaltılmasında oldukça yardımcı bir etken olabilmektedir. Hijyeninden çok emin olamadığımız damacana sularına da iyi bir alternatif oluştururlar. Çevre kirliliğinin her geçen gün artması nedeniyle sadece içme suyu değil yemek yapmak için meyve sebze yıkamak için hatta banyo için bile çeşme sularına güvenilmeyen bir dönemde yaşamaktayız. Su arıtma cihazları sayesinde ister sadece mutfak ister tüm ev için temiz su sağlamak hem ekonomik hem de ekolojik olarak iyi bir çözüm olanağı sağlarlar.

Günümüzde oldukça fazla sayıda su arıtma cihazı bulunmaktadır. Bilinen firmaların garantili ürünleri ve en önemlisi satış sonrası hizmetin kaliteli olduğu firmaları tercih etmek gerekir. Çünkü su arıtma cihazlarında bulunan filtrelerin mutlaka gerekli periyotlarda değişimi ya da bakımı yapılmak zorundadır. Bazı filtrelerin rutin bakımı evde kendi başınıza yapabileceğiniz gibi bazı bakım uygulamaları için uzman bir kişiden yardım alınması önerilir.

Su Arıtma Filtreleri

Su arıtma işinin yapıldığı filtrasyon sisteminin kaliteli ve sağlıklı filtreler ile oluşması çok önemlidir. Kullanılan filtrelerin uzak doğunun ucuz ve kalitesiz ürünleri olmamasına dikkat edilmeli, NSF veya TSE onaylı olmasına bakılmalıdır. Standart filtrelerinden fazla filtre konulması ekstra işlem yapmamakla birlikte, değişim zamanlarında ekstra maliyet oluşturmaktadır. Bu seçimin uzman kişiler ile sizin coğrafi konumuz ve ihtiyacınıza göre oluşturulması size uygun bir su arıtma cihazı oluşturmakta faydalı olacaktır. Su arıtma cihazı filtreleri 3 ön ve 3 ana filtre ile aşağıda isimleri ve özellikleri mevcuttur.

Filtre (Sediment Filtre)

Sediment filtre, arıtmanın genellikle ilk girişinde bulunan filtrelerdir. Görece katı malzemelerin (tortu ve çamur gibi) tutulumunda kullanılır. Bu şekilde arıtmanın sonraki aşamalarında daha hassas filtreleme uygulanmasını sağlar.

Filtre (Granül Aktif Karbon Filtre (Gac)

Granül aktif karbon filtresi sudaki organik maddelerin arıtılmasında kullanılır. Suya renk veya kötü koku bırakan maddeler de yine bu filtreden geçicilere arındırılır. Sudaki klor da yine arıtmanın bu aşamasında temizlenir.

Filtre ( Blok Karbon Filtre (Cto)

Blok karbon filtre olarak da bilinen bu filtre türü sudaki kötü koku ve tadın temizlenmesinde kullanılır. Suya herhangi bir mineral ya da tat eklemesi yapmaz.

Filtre (Membran Filtre)

Arıtmanın hemen hemen en önemli parçalarından biridir. İster ev tipi olsun ister endüstriyel su arıtma cihazlarının en önemli parçalarından biridir denilebilir. Bu filtre türünde ekonomi yapıp kalitesiz ve güvenilir olmayan markalara yönelmek tavsiye edilmez. Suyun %100 içilebilir olmasını sağlayan filtreler olduğundan dolayı kaliteli bir filtre tercih edilmesi önerilir. Endüstriyel kullanıma uygun bazı çeşitleri yıkanıp tekrar kullanılabilir özelliktedir.

Filtre (Tatlandırıcı (Post Karbon Filtre)

Genellikle ev tipi su arıtma cihazlarının son aşamasında kullanılan filtrelerdir.  Bu aşamadan önce kullanılan filtreler nedeniyle suda kaybolan minerallerin de eklenmesini sağlayan mineral taşların ve Hindistan cevizi kabuğunun bulunduğu bu filtre suyun acı tadını yok ederek kolay bir içim sağlar. Ayrıca bu filtreleme sayesinde suyun Ph değeri de uygun görülen seviyeye getirilir. Bu filtre içeriğinde hiçbir kimyasal madde barındırmaz, arıtmanın son aşaması olduğu için bu ayrıca önemli bir detaydır.

Filtre (Pentek Filtre)

Pentek filtreler de karbon ve alkali filtrelerde olduğu gibi suya gerekli minerallerin katılabildiği ve suyun ph değerinin istenen seviyeye getirildiği aşamalarda kullanılan filtrelerdir.

Filtre (Alkali Filtre)

Reverse ozmosis cihazların son aşaması olan bu filtre suyun önceki filtreleme aşamalarında kaybettiği tüm minerallerin eklendiği son aşamadır. Suyun alkali seviyesini düzenler ve uygun görülen 8 – 8,5 ph seviyesine getirir. Suyun yumuşak içim tadını veren de yine bu filtreleme işlemidir.

Filtre (Mineral Filtre)

Mineral filtre suyun sağlık için gerekli olan minerallerin sağlanmasına yarayan bir filtre türüdür. Kalsiyum, potasyum, sodyum ve magnezyum gibi gerekli minerallerin eklenmesini sağlar.

Su Arıtma Cihazı Musluğu

Arıtma cihazından filtrelenen suyun verildiği su arıtma cihazı musluğu bazı markalara özel olabildiği gibi piyasada her modele uyumlu standart çeşitlerini de bulmak mümkündür. Ev tipi cihazlarda genel olarak mutfak tezgâhına monte edilen musluklar dizayn olarak şık bir tasarıma da sahip olup genel mutfak dekorasyonuna uyumlu bir görünümleri de vardır.

günlük su içmenin faydaları
Günlük su tüketiminizi arttırın

Su Arıtma Cihazı Tankı

Kapasiteleri, model ve markaya göre çeşitlilik göstermekle birlikte ev tipi cihazlarda genel olarak 12 ve 8 litre civarında bir kapasiteye sahiptirler. Filtrelenen temiz suyun depolanması amacı ile kullanılırlar. Böylece cihaz musluğu açıldığında beklenmeden temiz su temin etmek mümkündür. Bu depolara kimi zaman pompa da eklenmektedir. Bu şehir binalarında genel olarak ihtiyaç duyulmamaktadır. Hidroforu olmayan binalarda kullanılmaktadırlar.

Su Arıtma Plastik Aksam

Su arıtma cihazlarında kullanılan plastik aksamlar genel olarak filtre, bağlantı dirsekleri,  su kabloları ve kelepçelerdir. Bunların kullanılan cihaza uygun olması gerekir. Su artıma cihazının temin edildiği firmadan alınan yedek parça niteliğindeki plastik aksamlar daha güvenilir olacaktır.

Su Arıtma Servisi

Su arıtma cihazları kurulumundan sonra uzman bir bakım isteyen cihazlar olduğu için sonrasında servis ihtiyacı duyulmaktadır. Genel olarak alınan cihazın yetkili servisinin kullanılması önerilmekle birlikte işinde uzman kişilere de ulaşmak sektörün gelişmesiyle birlikte kolaylaşmıştır. Su arıtma cihazı mutlaka servisin montaj yapmasını gerektirir. Su hayati bir öneme sahip olduğu için kurulum bakım ve onarım çalışmaları mutlaka işinin ehli kişiler tarafından yapılmalıdır. Yanlış yapılacak bir işlem suyun gerektiği kadar temizlenmemesine yol açacağı için uzman yardımı muhakkaktır.

İlk aşamada kurulumun firma yetkili servisi tarafından yapılıp, kullanıcıya kendi yapabileceği küçük bakım ya da filtre değişimi gibi işlemler ve cihazın kullanımı için gerekli bilgiler verilmektedir. Cihazın sorunsuz çalıştığı servis tarafından denenmelidir.

Kurulumdan sonra hangi periyotlarla bakım ve filtre değişimi yapmak gerektiğini firmanızdan ya da servisinizden öğrenmeniz mümkündür. Bazı servisler bu çizelgeyi sizin adınıza taklip ederek filtre değişim zamanlarında bilgilendirme hizmeti de vermektedirler. Bu şekilde değişim zamanın gelmiş filtrelerinin kullanım ömrü bitmeden önlem almak mümkün olabilir. Filtre değişimi ve cihazın genel bakımı su arıtma cihazı kullanıcıların ertelemeden zamanında yapması gereken hayati bir işlemdir. İçilen ya da yemeklerde kullanılan suyun temizliği sağlık açısından elzemdir.

Ancak filtre değişimi ve rutin bakımı yapılmayan cihazlardan güvenle su kullanmak mümkün değildir. Bazı filtrelerin değişimi kullanıcı tarafından yapılabilecek kadar kolay olabilirken bazı filtrelerin temizlenmesi, bakımı veya değiştirilmesi gibi işlemler uzman bir servis tarafından yapılması zorunludur. Gerekli filtrelerin temini de yine güvenli ve kaliteli yerlerden temin edilmelidir. Sürekli çalışılan servisler de gerekli filtre ve parçaların da rahatlıkla bulunmasında yardımcı olabilirler. Olası arızalarda yetkili servisin hizmetinden faydalanmak önemlidir. Cihazı tanıyan ve yedek parça temininin de kolay yapılabileceği servisler kolaylaştırıcı bir çözüm olacaktır.

Taşınma ve nakil işlemlerinde de cihaz ilk defa kuruluyormuş gibi servis hizmetinden yararlanmalıdır ki su temizliği güvenli ve kaliteli olabilsin. Sağlık söz konusun olduğu için kurulum ve bakım işlemleri tasarruf yapılabilecek kalemler değildirler. Sağlıklı bir su kullanımı için cihazın kullanım kurallarına muhakkak uyulmalı, gerekli bakım ve değişim işlemleri zamanında yapılmalıdır.

Filtre Değişim Zamanları

Filtre değişim zamanları kullanılan suyun sertliğine içeriğine göre değişiklik gösterir. Ayrıca kullanılan suyun miktarı da yine değişim zamanlarında değişiklik gösterecektir. Standart kullanımlar dikkate alınarak genel olarak filtre değişim zamanları aşağıdaki gibidir.

 • Membran filtre – ortalama 2 yıl
 • Sediment filtre – ortalama 6 ay
 • Granül Aktif karbon filtre – ortalama 6 ay
 • Block Karbon filtre – ortalama 6 ay
 • Post carbon filtre – ortalama 1 yıl
 • Mineral filtre – minimum 12 ay ile 24 ay arası.
 • Alkali filtre – 1 – 1,5 yıl arası.

Filtre Değişim Ücretleri

Filtre ücretleri geniş bir aralığa sahiptir. Değiştirilecek filtrelerin çeşidi ve markasına göre değişiklik gösterecektir. Bazı filtrelerin fiyatları markalarına göre de farklılık gösterir.

Yedek Parça Temini

Su arıtma cihazlarının yedek parçalarının temini günümüzde oldukça kolaydır. İnternet sitelerinden bile bulunabilecek yedek parçaların kaliteli ve güvenli olmasına özen göstermek gerekir, ayrıca cihazınız ile uyumlu olmasına da dikkat edilmelidir.

Su Arıtma Cihazı Modelleri

Su arıtma cihazları gelişen teknoloji ile birlikte oldukça fazla çeşitte bulunmaktadır. Kolay erişimi olan bu cihazların güvenilir ve kaliteli olması sağlığımız için hayati bir öneme sahiptir. Kullanım alanına göre en verimli cihazın seçilmesinde bir uzman yardımı alınması yerinde olacaktır.

Su arıtma cihazları endüstriyel kullanım ve ev tipi kullanım olmak üzere iki ana grupta incelenebilir. Bunun dışında kullanım yeri ve amacına göre de cihaz türleri farklılıklar gösterir.

Doktor Tavsiyeli Su Arıtma Cihazı
Doktorların 1 numaralı tavsiyesi Meridyen Su Arıtma Sistemleri

Kullanım amaçlarına göre su arıtma cihazlarını aşağıdaki gibi gruplandırmak mümkündür.

Saf Su Sistemleri

Bu sistemler özel ürün üretimlerinde kullanılır ve daha çok endüstriyel kullanım için uygundur.

 • Reverse Osmosis Sistemleri
 • Deiyonize Saf Su Sistemleri
 • Ultra Saf Su Sistemleri
 • Distile Su Sistemleri

Genel Su Arıtma Sistemleri

 • Su Geri Kazanım Sistemleri
 • Su Yumuşatma Sistemleri
 • Deniz Suyu Arıtma Sistemleri
 • Aktif Karbon Filtreleri

İçme Suyu Sistemleri

 • Ev Tipi Arıtma Sistemleri
 • Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri

Dezenfeksiyon Sistemleri

Bu sistemlerin hangisi sizin ihtiyacınıza göre ve hangisi kullanım alanınıza uygun gibi soruların mutlaka bir uzman tarafından cevaplanması gerekir.

Ev tipi su arıtma cihazlarında genel olarak tezgâh altına konulan depolu arıtma cihazları tercih edilir. Özel cihaz musluğu tezgâh üzerine monte edilerek kolay bir kullanım sağlar. Bunun dışında özel filtreli sürahi tipi cihazlara da rağbet gösterilmektedir. Ancak bu hızlı temiz su sağlanmasında yeteri kadar etkili değildir. İçerisindeki filtreler de monte cihazlara göre daha azdır denilebilir. Fazla sayıda temiz su kullanımı için monte depolu cihazların tercih edilmesi önerilir.

Musluk başına takılan cihazlar da yine sıkça kullanılan su arıtma cihazı modellerinden birisidir. Ancak yine aynı şekilde filtreleme sistemleri monte cihazlara göre daha kısıtlı olacaktır. Görece daha temiz su kaynağına ulaşılabilen yerlerde suyun tadının yumuşatılması ihtiyacı halinde bu sürahi tipi ve musluk aparatı tercih edilebilir. Sürahi tipi su arıtma cihazları kolay kullanımı sebebiyle kurulum ya da servis hizmeti gerektirmez. Mağazadan aldığınız ürünü direk kullanabilirsiniz. Diğer cihazlar için bir uzman servis hizmetine ihtiyaç vardır.

Tezgâh Altı Su Arıtma Cihazları

Tezgâh altı su arıtma cihazları ev tipi kullanıma ve küçük gıda işletmeleri için uygundur. Mutfak tezgâhı altına yerleştirilen arıtma cihazı genelde depoludur. Kullanılan musluk suyu basıncına bağlı olarak pompalı veya pompasız seçenekleri de mevcuttur. Sudaki kötü koku ve tadı giderir zararlı maddelerin tutulumunu sağlar. Direk içmek üzere kullanılabileceği gibi yemek yapımında da kullanılabilir. Ayrıca suda bulunan fazla kirecin tutulumunu sağladığı için küçük mutfak aletlerinde kireçlenmeyi de önler.

Zümrüt Model Su Arıtma Cihazı

Standart olarak 6 filtre işlemi yapan cihaz şık görünümlü kapalı kasası ve hacmi ile hem yer kaplamaz hem de görsel olarak da rahatsızlık vermez. Genel olarak tezgâh altına montajı yapılan cihaz mutfağın dekorasyon durumuna göre bu görselliği ile açık bir alanda da kullanılabilir. 12 litrelik hacmi olan Zümrüt model cihazlar su filtrelemek için elektrik harcamazlar bu sebeple ekonomiktir. Tercihe göre ilave filtre eklemek de mümkündür.

Bronz Model Su Arıtma Cihazı

8 litrelik su hacmi ile ev tipi kullanıma uygun Bronz model su artıma cihazı deposu paslanmaz çelikten yapılmıştır. Bu sebeple su depolamanın da sağlıklı şekilde yapılabildiği bu modelde 6 filtre bulunmaktadır. Şık bir görünüme de sahip olan cihaz kapalı kasadır ve mineral alkali filtresi sayesinde suyun ph seviyesini de sağlıklı seviyeye yükseltir. Suyun tadının yumuşak olması için son aşama filtresinde Hindistan cevizi kabuğu kullanılmıştır.

Smart Model Su Arıtma Cihazı

Smart su arıtma cihazı 8 litrelik kapasiteye sahiptir. 5 aşamalı filtre işlemi yapılır. Kinetik su enerjisi ile çalışan cihaz ekonomiktir. Kapalı kasa olan bu cihaz ergonomik ve şık görünümlüdür. Ayrıca smart su arıtma cihazları led göstergesi ile cihazın bakım zamanını su üretimi yaptığı gibi bilgileri de göstermektedir. Bu özelliği ile kaliteli ve kolay bir kullanım sağlamaktadır. Ev tipi denilebilecek bu model ofis ve küçük işletmeler için de idealdir.

Açık Kasa Su Arıtma Cihazı

Açık kasa su arıtma cihazlarında filtre yuvaları ayrı ayrı plastik yuvalarda bulunmaktadır. Depoları 8 ve 12 litre arsında değişkenlik gösterir. Formları nedeniyle filtre değişimleri kolaylıkla yapılabilir. Ancak bu cihazların tezgâh altına montajı gerekmektedir. Tezgâh üzerinde çok yer kaplayabilirler. Diğer su arıtma cihazı çeşitlerinde olduğu gibi musluğu ile birlikte satılmaktadırlar. Genel olarak 5 aşamalı filtre kullanılır.

Tezgâh Üstü Su Arıtma Cihazları

Tezgâh üstü cihazlar mutfak tezgâhı altına yeri olmayanlar için ideal bir çözümdür. Kompakt ve şık görünümlü seçenekleriyle hem görünüşü güzel hem de kullanışlı ürünler bulmak mümkündür. Yer sıkıntısı olanlar için daha küçük modeller de mevcuttur. İki filtreli üzerinde sabit musluğu olan modeller de tercih edilebilir. Bunun dışında şık görünümlü tezgâh üzerinde kullanılabilecek ebatlarda su arıtma sebilleri de bu şekilde kullanıma uygundur.

Restoranlar için su arıtma cihazı

restauranlar için su arıtma cihazı
Restauran ve cafeler için en iyi su arıtma cihazı

Ayrı şık musluğu olan küçük ve ergonomik modeller de yine tezgâh üstünde kullanılabilecek ürünler arasındadır. Yine diğer su arıtma cihazlarında olduğu gibi filtre değişim ve bakım zamanlarına dikkat etmek sağlık açısından unutulmaması gereken ayrıntılardır. Tezgâh üstü kullanıma uygun modeller genel olarak kolay kullanımlıdır ve kurulum için servis gerektirmeden direk kullanılabilir. Ancak yine uzman bir kuruluma ihtiyaç duyulan modeller de mevcuttur.

Su Arıtma Sebili

Su sebilleri içerisinde yer alan özel filtreli modelleri ile su arıtma cihazı olarak da görev yapabilirler. Bu ürünler tezgâh üstü kullanımına uygun olarak küçük ebatlarda olabileceği gibi kullanım yerinde ayrı bir dekorasyon görevi de üstlenebilecek şıklıktaki diğer modelleri de bulunmaktadır. İçerisindeki filtreler sayesinde sudaki zararlı maddelerden arındırılır, kötü koku ve tat kaybolur. Diğer arıtma cihazlarında olduğu gibi son aşamadaki alkali filtrelere sayesinde ph değeri yükseltilen ancak sertleşen su yumuşatılarak daha kolay bir içim sunar. Yine bu alkali filtreler sayesinde arıtma sırasında kaybolan magnezyum, sodyum, potasyum gibi yararlı minerallerin eklenmesi yapılır.

Oldukça kullanışlı olan bu sebiller normal sebillerde ki gibi sıcak ve soğuk su seçeneği sunar. Bu şekilde temiz ve sıcak suya ulaşmak da aynı anda mümkündür. Bu da günlük hayatta oldukça kullanışlı bir seçenektir. Su arıtma sebilleri sadece evlerde değil ofis ve iş yerlerinde de rahatlıkla kullanılabilecek ürünlerdir. Yine bakım e filtre değişimlerinin yetkili servisler tarafından yapılması önerilmektedir. Kurulumu için özel bir hizmete gerek duyulmayan su sebilleri son yıllarda oldukça sık tercih edilen ürünlerdendir.

Bina Girişi Su Arıtma Cihazı

Su artıma sistemleri bina girişlerinde de yapılabilmektedir. Bu sistemler sayesinde binaya giren tüm şebeke suyu temizlenmektedir. Bu sayede sadece içme suyu değil banyo temizlik gibi tüm su kullanım alanlarda temiz su tüketmem mümkündür. Bina girişi su arıtmaların bir avantajı da sudaki kireci temizlemeleri sebebiyle bulaşık ve çamaşır makinesi gibi su tüketen cihazların kullanım ömrünün uzamasıdır. Bu sitemlerin sadece daire için olanları da mevcuttur. Su saatinin çıkışına monte edilen cihaz sayesinde tüm dairenize gire şebeke suyu temizlenir.

Ro-2020 Kafe Restaurant Özel Su Arıtma Cihazı

Kafe ve restoranlarda su tüketimi oldukça fazladır. Ancak iyi ve sağlıklı bir hizmet vermek için temiz su kullanımı büyük bir önem taşır. Bu tür yerlerde arıtmanın oldukça hızlı ve depolamanın da günlük su ihtiyacı doğrultusunda olması gerekir. RO-2020 özel arıtma cihazı sayesinde kafe ve restoranlarda gerekli temiz su istenen hız ve miktarda sağlanacağından iş hayatında oldukça konforlu ve sağlıklı bir seçenek sunar.

Endüstriyel Su Arıtma Cihazı

Endüstriyel su arıtma cihazları oldukça çeşitlidir. Saf su elde etme yöntemleri, dezenfeksiyon sistemleri ve su dönüştürücü sistemleri gibi oldukça farklı kullanım alanları mevcuttur. Büyük fabrikalarda yapılacak arıtma sistemleri için mühendislik hizmeti alınmalıdır. Su arıtma projeleri işletmenin kullanım amacı doğrultusunda yapılır ve modellenir.

Su Arıtma Cihazı Kullanım Alanları

Evsel Kullanım

Evsel kullanım için yukarıda da bahsettiğimiz gibi oldukça fazla seçenek mevcuttur. Her bütçeye ve kullanım ihtiyacına uygun modeller kolay ulaşılabilir durumdadır.

İçme Suyu

İçme suyu su arıtmada ilk tercih sebebidir. Birçok filtre seçeneğiyle istenilen şekilde arıtılan su mineral eklemeleri sayesinde sağlıklı, güvenilir ve kolay içime sahiptir.

Çay – Kahve Yapımı

Çay kahve yapımında yumuşak su tercih edilir. Ph seviyesi yükseltilen suyun sertleşmesi kaçınılmazdır. Bu işlemden sonra alkali filtreler ile suyun yumuşatılması sağlanır ve lezzetli çay ya da kahve yapımı mümkün olur.

Yemek Hazırlamada

Her geçen gün artan çevre kirliliği nedeni ile sularımız da kirlenmektedir. Bu sebeple yemek hazırlamada da şebeke suyu kullanımı günden güne azalmıştır. Çok miktarda su tüketiminin yapıldığı mutfakta hazır damacana suları oldukça maliyetli olmaktadır. Su arıtma cihazları sayesinde hem ekonomik hem de temiz suya ulaşmak mümkündür.

Bitkilerde Ve Ütü Kullanımında

Bitkilerde de çok kireçli su tüketmek zararlı olabilir. Bitkiler de insanlar gibi birçok minerale ihtiyaç duyarlar. Bitki sulaması için hazır alınan temiz su kullanmak ise oldukça lüks bir tüketimdir. Arıtma cihazı bulunan mekânlarda bitkiler için de temiz su kolaylıkla sağlanabilir.

Ofis Ve Küçük İşletmeler

Ofis ve az sayıda çalışanın olduğu küçük işletmelerde ev tipi için kullanılan tüm su arıtma cihazlarını kullanmak mümkündür.

Kafe – Restaurantlar

Kullanılan suyun lezzeti tüm yiyecek ve içeceklerin tadını da etkileyeceği gibi halka hizmet veren işletmelerde sağlık açısından da temiz su kullanımı olmazsa olmaz bir gerekliliktir. Temiz su kullanımı halk sağlığı açısından bu işletmelerin sorumluluğunda olması sebebiyle ekonomik olarak arıtma cihazlarının kullanılması önerilmektedir.

Endüstriyel Alanlar

Endüstriyel alanlarda temiz su tüketiminin mutlaka kullanılması gereken özel üretim yapan işletmeler mevcuttur. Bu işletmeler su dönüştürme sistemleri de kullanabilmektedirler. Her işletmenin kullanım amacına uygun bir cihaz bulması mümkündür. Burada önemli olan kurulum ve montaj sonrası bakım ve onarım işlemlerinin uzman yetkili kişi ya da ekipler tarafından yapılmasıdır.

Meridyen Su Arıtma Ekstra Ürünler

Standart su artıma cihazlarının yanı sıra artıma ürünleri oldukça çeşitlidir Bu cihazlarla birlikte ya da ayrı olarak kullanılabilecek çok sayıda yan ve tamamlayıcı artıma ürünleri de bulunmaktadır.

Mineralli Duş Başlığı

Hem şık görünümü hem de arıtma özelliği sayesinde son yıllarda sıkça kullanılmaya başlayan mineralli su başlığı kolay kullanımı sayesinde oldukça tercih edilir olmuştur. Binanızda arıtma sistemi yok ise banyo sularınızda da şebeke suyunu kullanmak durumundasınız. Bu duş başlığının içerisinde bulunan filtreler sayesinde kullanım anında arındırma işlemi yapılır.

Yine bu filtrelerin içeriğinde bulunan mineraller sayesinde sadece temiz su ile banyo yapmak dışında negatif enerjinizin alındığı bir şifalı banyo keyfine sahip olunabilir. Uygun fiyatta bulmak mümkündür. Özellikle küçük çocuk ve bebekli ailelerin güvenle kullanabileceği ürünlerdir. Kireçten arındırılmış su elde edilmesi sayesinde hassas ciltler için yumuşak bir su kullanımı sağlar.

Kireç Önleyici

Kireç önleyici filtre; çamaşır ve bulaşık makinesi gibi elektronik cihazların şebeke suyu bağlantı girişine takılır. Makinelere gelen suyu kireç ve zararlı maddelerden arındırır. Bu sayede hem makinelerinizin ömrü uzatır hem de daha hijyenik sonuçlar elde etmenizi sağlar.

Su Arıtma Sebil Aparatı

Damacana ile kullanılan sebiller için uygundur. Damacana yerine kullanılan bu aparat arıtılan suyun depolanmasında kullanılır. Bu depolanan su sebilden sıcak ve soğuk olarak kullanılabilir. Kolay bir kuruluma sahip olan aparat sayesinde sebilde damacana kullanılmasına gerek olmaz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


×