Su İçmek Corona Virüsü İçin Bağışıklık Sistemini Güçlendiriyor

Su İçmek Corona Virüsü İçin Bağışıklık Sistemini Güçlendiriyor

bağışıklık Sistemi İçin Su Tüketin

Dünyayı ve Türkiye’de etkisi görünen, bir çok insanın hayatını zorlaştıran corona virüsü, ülkemizde şu an için az bir kişide görünmüştür. Corona virüsü, insanların hayatlarını zorlaştırıyor ve bir çok şekille insana bulaştığı anlaşılmaktadır. Günümüzün en büyük problemi olan bu virüse karşı neler yapabiliriz? Corona’ya karşı nasıl önlemler alabiliriz? Bünyemizi, bağışıklık sistemini ve metabolizmamızı nasıl güçlendirebiliriz? Corona virüsüne bulaşmadan bu süreci nasıl atlatabiliriz diye düşünürken en büyük yaşam kaynağımız olan su içmeyi ihmal etmememiz gerekmektedir.

Su İçmek Corona Virüsüne Karşı Bağışıklık Sistemini Güçlendiriyor

Günde yaklaşık olarak 2-2,5 litre su içilmesi halinde corona virüsüne karşı daha sağlam bir şekilde bağışıklık sistemimizi güçlendirmiş olabiliriz. Normal şartlarda ortalama bir insanın günde yaklaşık olarak 2 litre su tüketmesi gerektiğini her seferinde söyleyen uzmanlar, bu sefer de corona virüsü için miktarı biraz daha arttırıp 2,5 litrenin üzerine çıkılması gerektiğini söylemekteler. Dışarıda geçirdiğimiz zaman içinde insanlar ile olan temaslar, aynı ortamda nefes alma, temaslar yüzünden bulaşma yolları çok fazla olan corona virüsünün bulaşma ihtimalini arttıran durumlar hayatımızda söz konusu.

Alkali Su Corona Virüsüne Savaş Açıyor

Alkali su ph değeri yüksek demektir. pH değeri yüksek suyun en önemli etkisi mineralce zengin ve değerlerinin yüksek olmasıdır. Günümüz hastalıklarına karşı daha dirençli ve bağışıklık sisteminin güçlü olması için su içme konusunda özen gösterilmesi gerekmektedir. ph değeri yüksek, alkali ve mineralce zengin su kaynaklarını tercih etmeniz bağışıklığınız için önem arz etmektedir.

Corona Virüsü İle Evimizin Her Yerinde Mücadele Etmeliyiz

Evimizin hemen hemen her yerinde su kullanmaktayız. Yaşanılan corona virüsüne karşı mücadeleyi evimizin her köşesinde kaliteli ve uygun fiyata su ile sağlayabiliriz. Günümüzde suyun kullanılmadığı hiçbir yer kalmamakta. Çay-kahve yaparken, bitkileri sularken, yemek yaparken hatta ütü yaparken kullanılan suyun da temiz ve kaliteli olması corona virüsüne karşı olan mücadeleyi arttırmaktadır. Arıtma cihazınızdan alacağınız alkali su sayesinde hem uygun fiyata elde etmiş olursunuz hem de corona virüsüne karşı mücadeleyi sağlamlaştırmış olursunuz.

Corona Virüsü Ağız Yoluyla Bulaşmakta

İçtiklerimiz ve yediklerimize dikkat ederek corona virüsüne karşı daha sağlam bir bünyeniz olur. Dişleriniz fırçaladıktan sonra temiz su ile çalkalamanızı öneririz. Ellerinizi yıkadıktan sonra temiz kağıt havlu yada selpak ile kurutmanızı öneririz. Yemeklerinizi ve içeceklerinizi temiz alkali su ile yapmanızı öneririz.

Su arıtma cihazı bir kez alınır; Meridyen Su Arıtma’dan alınır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


×