Arıtılmış Suyun Ph Değeri Alkali Olmalı

Arıtılmış Suyun Ph Değeri Alkali Olmalı

Sağlıklı bir su tüketimi sağlamak için mutlaka arıtılmış su tercih etmek gerekiyor. Arıtılmış su pH değeri bakımından gerekli olan değere ulaşıyor. Su hem asidik hem de bazik bir değere sahiptir. Bir suyu mutlaka 6.5 ile 9.3 arasında bir değere sahip olması gerekir. Fakat tüketilen musluk suyunda böyle bir değeri ulaşmak mümkün olmadığı için mutlaka su arıtma cihazları tercih ederek ideal ph değerine ulaşmak gerekir.

PH değeri su arıtma cihazının kalitesine bağlı olarak da değişim gösteriyor. Su arıtma cihazları suyun ph ve mineral değerini en iyi şekilde ayarlıyor. Böylece tüketilen suyu çok daha sağlıklı ve çok daha lezzetli bir hale geliyor. Kalitesiz ve doğru tüketilmeyen su insan sağlığına yarardan çok zarar veriyor. Vücudumuza zarar vermemek adına mutlaka iyi araştırılmış bir su arıtma cihazı alarak faydalı bir su tüketimi sağlamak mümkün olur.

Suyun Ph’sı Kaç Olmalıdır?

Su 0 ile 7 arasında olduğu zaman asidik bir su haline geliyor. Aynı zamanda 7 ile 14 arasında olduğu zaman da bazik bir hale geliyor. 7 nötr bir değerdir. Suyun olması gereken bir pH değeri bulunuyor. Hem asit hem de basit bir değere sahip olması gerekir. Yani 7 gibi nötr bir değere sahip olması gerekiyor. 7 ile 14 arasında olan sulara asidik su adı veriliyor. Böyle sularını içerisinde daha fazla karbondioksit, kalsiyum bikarbonat ve alkali tuzlar bulunuyor. Asit derecesi ne düşüren şeyler ise potasyum, kalsiyum ve magnezyumdur.

Suyun içerdiği maddeler sebebiyle pH değeri değişiyor. Ph değeri nötr ile hafif alkali arasında olmalıdır. Arıtılmış bir suyun pH değeri 6.5 ile 8.5 arasında değişiklik gösteriyor. Bu şekilde çok daha faydalı bir su tüketimi sağlamak mümkün olur. PH değeri ile sertlik derecesi arasında doğru orantı bulunuyor. Magnezyum ve kalsiyum miktarının toplamı sertlik değerini gösteren bir ifadedir. Arıtılmış suyun uzun 8.5 pH değerine sahip olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Su Arıtma Cihazının Kalitesi PH’yı Etkiler Mi?

Su arıtma cihazları şebeke suyunu daha içilebilir bir hale getirerek insanlara sunuyor. Su arıtma cihazları sayesinde Suyun pH değeri ayarlanır ve içerisine mineral maddeler eklenir. Böylece su daha kaliteli bir hale gelir. Tercih edilen su arıtma cihazlarının kalitesine bağlı olarak pH ve mineral değeri değişiklik gösteriyor. Bunun temel sebebi ise filtreler oluyor. Kalitesiz filtreler iyi bir pH değeri ayarlama konusunda fayda sağlayamıyor. Böyle olunca da insan sağlığı için faydalı bir su elde etmek mümkün olmuyor.

Kaliteli bir suyu arıtma cihazı tercih edildiği zaman filtreler çok faydalı bir işleve sahip olduğu için ph değerini en iyi şekilde ayarlıyor. İnsan sağlığı açısından tüketilen suyun pH değeri çok önemlidir. Bazı sular çok asidik bir yapıda olurken bazı sularda çok bazik bir yapıda oluyor. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalmamak adına mutlaka ideal ph değerini ortaya koyan su arıtma cihazlarını tercih etmek gerekir.

Aynı zamanda kaliteli su arıtma cihazları su içerisinde yer alan zararlı mikroorganizmaları ve bakterileri ortadan kaldırır. Bu gibi faydaları göz önünde bulundurduğunu zaman su arıtma cihazları damacanalara göre çok daha faydalı bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Su Arıtma Cihazı Tercihinde Firma Önemi

Su arıtma cihazı tavsiyesi alırken mutlaka firma araştırmasını iyi bir şekilde yapmak gerekiyor. Su arıtma cihazlarına olan önem arttıkça merdiven altı firmalar ortaya çıkmaya başlıyor. Bu firmalar insan sağlığına faydalı bir su tüketimine sağlayacak su arıtma cihazları üretmediği için hem bütçenize hem de sağlığınıza büyük bir zarar veriyor.

Bu sebeple mutlaka bilinen Bu sebeple mutlaka bilinen ve müşteri memnuniyeti sağlayan firmaları tercih etmek gerekiyor. Su arıtma cihazlarının pek çok firması bulunuyor. Durum böyle olunca aralarından tercih yapmak son derece zor oluyor. Bu sebeple mutlaka filtre kalitesine önem vererek tercih yapmak gerekiyor.

alkalin seviyesi yüksek
alkalin seviyesi yüksek su üretins

Suyun daha kaliteli bir hale gelmesine yardımcı olan şey filtre konusu oluyor. Filtre hem pH düzenlemede hem de mineral maddelerin ortaya çıkmasında çok büyük bir önem taşıyor. Kaliteli bir filtre tercih edildiği zaman çok daha sağlıklı bir su elde etmek mümkün oluyor. Hala su arıtma cihazı almamış olan kişilerin mutlaka sağlıkları için ve aynı zamanda konforlarını sağlayabilmek adına kaliteli bir su arıtma cihazı satın alması gerekiyor.

Su Arıtma Cihazlarının Damacanaya Göre Faydaları

Su arıtma cihazları damacana sulara göre çok daha faydalı oluyor. Hem sağlık açısından hem de bütçeniz açısından su arıtma cihazları daha çok ön plana çıkan cihazlar arasında yer alıyor. Damacana sular uzun süre plastik şişeler içerisinde bekletildiği için zararlı ve kimyasallar ile bir arada oluyor. Aynı zamanda bir süre sonra mikropların üremesi de söz konusu oluyor. Fakat söyletme cihazlarında böyle bir durum söz konusu değildir.

Damacana suların pH değeri daha bazik olurken su arıtma cihazlarının pH değeri olması gerektiği düzeyde karşımıza çıkıyor. Damacana suların sürekli değiştirme masrafı oluyor. Fakat su arıtma cihazlarında böyle bir durum söz konusu olmadığı için bütçeniz konusunda çok daha büyük bir fayda sağlıyor.

Bu sebeple mutlaka su arıtma cihazlarının tercih ederek her konuda kendinize büyük bir fayda sağlayabilirsiniz. Sürekli damacana su taşımak gibi bir problem de ortaya çıkıyor. İnsanların konforunu zararlı yönde etkileyen durumlardan bir tanesidir. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalmamak adına su arıtma cihazlarının tercih ederek konforunuz da en üst seviye çıkarmanız mümkün oluyor.

Filtrelerin Faydaları

Su arıtma cihazları içerisinde pek çok filtre bulunuyor. İçerisinde yer alan filtreler sayesinde su en ince ayrıntısına kadar arındırılarak insanlara sunuluyor. Bu şekilde çok daha sağlıklı bir suyu erişim mümkün oluyor. Filtrelerin belirli bir kullanım ömrü bulunuyor. Kullanım ömrü dolmuş olan filtrelere mutlaka zamanında değiştirmek gerekiyor.

Filtreler suyun ph değerini ve mineral değerini ayarlıyor. Aynı zamanda suyun tat ve koku bakımından daha ideal bir hale gelmesine yardımcı oluyor. Suyun toprak ve toz gibi oluşumlardan ayrışmasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda şebeke suyu içerisinde bulunan zararlı mikroorganizma ve bakterileri ortadan kaldırarak çok daha sağlıklı bir su elde etmemize yardımcı oluyor.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


×