Evde Kendi İmkanlarınızla Su Arıtma Cihazı Nasıl Bakımı Olur

Evde Kendi İmkanlarınızla Su Arıtma Cihazı Nasıl Bakımı Olur

Su arıtma cihazı ev ve iş yerlerimizde musluklardan akan suların kalitesini yükselterek , kullanılabilir duruma getiren, içebilmemize olanak sağlayan cihazlardır. Bu cihazlar birçok teknik özelliğe sahiptir. Bunlardan en önemlisi kuşkusuz filtre sistemidir. Alkalin, mineral, detox, karbon, membran gibi birçok filtre seçenekleri mevcuttur.

Su Arıtma Cihazı İçinde Ne Var?

Su arıtma cihazlarında 3 ön filtre bulunur. Bu filtrelerden birincisi sediment filtredir ki ; bu su içerisinde bulunan kiri ,pası ve kum gibi minik parçacıkların giderilmesini sağlar. Diğeri aktif karbon filtre ; bu filtrenin görevi renk ,tat , koku dengesini düzenlemektir.

Rutin Bakım Nasıl Olmalı?

Nasıl ki kullandığımız birçok şey için bakım uyguluyorsak elbet teki su arıtma cihazı içinde bu bakımları uygulamamız gerekmektedir. Temiz, sağlıklı ve kaliteli su tüketimimi sağlayan bu cihazlara bakım yapılması gerekir. Performans ve işleyiş kalitelerinin daha uzun ömürlü olmasına olanak tanıyacaktır. Bu nedenle düzenli olarak bakımlarının yapılması hatta bu şişin bir rutine oturtularak buna uyulması daha iyi olacaktır. Bakımları da su arıtma cihazları modelleri ne olursa olsun kullanımları kadar basittir. Hepsinin bakımı filtreleri temizlenerek yapılır.

Su Arıtma Cihazı Markaları

Bu işlem için herhangi bir servi çağırmaya gerek yoktur. Cihaz sahibi kendisi filtreleri sökerek kolaylıkla temizleyip tekrar takarak kullanıma devam edebilir. Düzenli yapılan bakımın yanı sıra senede bir kez tüm filtrelerin değiştirilmesi tavsiye olunur. Bu cihaz performansının ilk günkü korunmasını sağlayacak sizin de tükettiğiniz su kalitesini aynı düzeyde koruyacaktır.

Ülkemizin her bölgesinde su her kesiminde muslukta yalın olarak akan su kalitesi aynı düzeyde değildir. Kimi yerlerde su daha yumuşak ve temiz akarken bazı yerlerde daha kireçli ve kirli akmaktadır. Bu da kullanılan filtre sisteminin dayanıklılık ömrünü değiştirmektedir.

Temiz suya sahip bir kullanıcının filtresi daha uzun süre temiz kalırken ,kirli ve kireçli suya sahip bir kullanıcının filtresi daha kısa sürede kirlenecek ve hatta aşınmalar, yıpranmalar oluşacaktır. Bu sebeple filtre değişimini senede bir kez yapmalıyız. Membran denilen parçaların ise senede iki kez değişmesi önem arz etmektedir.

Su arıtma cihazlarının parçalını sökmek ve tekrar yerlerine yerleştirerek takmak çok kolaydır. Bu nedenle bakımları ihmal etmemeliyiz. Ayrıca bakımı kendimizin yapabiliyor olması da su arıtma cihazı fiyatları düşünüldüğünde kısa sürede kendini amorti ediyor. Çünkü ekstra bir servis ya da temizlik bakım parası ödemek zorunda değilsiniz. Bakımı da kullanımı ve kurulumu kadar basittir. su arıtma cihazı artık evlerimizde, iş yerlerimizde bizi kaliteli ,temiz ve sağlıklı sularla buluşturuyor.

Su Arıtma Cihazı Ne Gibi Yararlar Sağlar

Hayat kaynağımız olan suyu hem temiz hem kaliteli ,hem de sağlıklı olarak tüketmek her canlının hakkıdır. Buna olanak sağlayan su arıtma cihazı modelleri bizlere birçok fayda sağlamaktadır.

  • Su yaşam kaynağı olması sebebiyle sağlıklı bir bünye içinde en temel ihtiyaçlardan biridir. Böbreklerimizin düzenli çalışarak işlevini yerine getirebilmesi için hiç kuşkusuz ki suya ihtiyaç var. Temiz su Böbreklerin düzenli ve sağlıklı çalışmasını sağlar. Arıtmadan akan yumuşak ve temiz su böbrekler tarafından daha rahat kabul edilir. böylece sistem daha düzenli ve sağlıklı bir şekilde işleyişini sürdürür.
  • Arıtılmış su ile yapılan çay ,kahve gibi içecekler daha kaliteli bir damak tadı bırakır. Bu nedenle evlerin yanı sıra cafe ve restoranlarda da Su arıtma cihazı kullanımı oldukça artış göstermeye başlamıştır. Bu artışın en önemli sebeplerinden bir diğeri de tabii bakımının cihaz sahibi tarafından servise ihtiyaç duyulmadan kolaylıkla yapılabiliyor olması
  • Kilolarından şikayetçi olanlar içinde su vaz geçilmez bir ihtiyaçtır. Tokluk hissi vermenin yanı sıra vücuttan ödem atabilmek için bol su içilmesi gerekmektedir.

Ne Sıklıkta Su Arıtma Cihazı Bakımı Yapılmalı?

Kullanıcısı olduğumuz cihazın uzun ömürlü olmasını ve ilk günkü performansını korumasını isteriz. Bunun içinde su arıtma cihazı bakımımızı düzenli olarak yapmalıyız. Parçalarının çok kolay bir şekilde sökülüp tekrar bir araya getirilebiliyor olması işimizi oldukça kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda bize inanılmaz bir zaman ve bütçe tasarrufu sağlamaktadır. Çünkü servis çağırıp gelmesini beklemek gibi bir zorunluluğumuz ve bu iş için ayırmamız gereken bir temizlik parası bulunmamaktadır.

Yapmamız gereken tek şey filtreleri yerinden çıkartarak güzelce temizlemek sonra da tekrar yerine yerleştirmek. Bu iş sakın gözünüzü korkutmasın çünkü parçaları sökmek ,t5emizlemek ve tekrar yerleştirmek musluktan suyu akıtmak kadar basit bir işlemdir. Çünkü tüm su arıtma cihazı modelleri bu işlemin kolay yapılabilmesi üzerine tasarlanmıştır. Bu temizleme işleminin yanı sıra size önerilen performansı ilk günkü gibi tutacak olan bir diğer şey filtrelerin senede bir kez değiştirilmesine dikkat edilmesidir.

Cihaz temizliğini yapmak çok basit olması nedeniyle bunun bir sisteme ve rutine oturtulması gerekir. Bu şekilde temizlik ihmal edilmemiş olur. Böylece cihaz performansınızın ilk günkü gibi devam etmesini sağlamış olursunuz.

Bakımı düzenli ve güzel yapılan bir su arıtma cihazı çok uzun süre size kaliteli ve temiz bir su kullanımı sağlamaya devam edecektir. Bakım rutininizi ayarlarken bulunduğunuz bölgenin su kalitesini ve suyun temizlik ,kireçlilik oranını da göz önünde bulundurmak çok önemlidir.

Su Arıtma Cihazı Fiyatları

Suyu genel olarak temiz olan bir cihaz sahibinin yapacağı temizlik sıklığı ile kireçli ve genel su temizli olumsuz olan bir kullanıcın yapacağı cihaz temizlik sıklığı elbette ki aynı olmayacaktır. Biri daha seyrek temizliğe ihtiyaç duyarken ve filtre yıpranma olasılığı daha düşükken, diğeri daha sık bakım ve temizlik yapmak durumunda kalacaktır. Hatta filtresi daha fazla yıprana bileceği için değiştirme sıklığı da buna göre farklılık gösterecektir.

Kendimize ve kullandığımız göz önünde bulunan her türlü eşyamıza ,aletimize, makinamıza nasıl bakım yapmak zorundaysak verim alış kalitemizin devamlılığı için bu cihazlarında bakımını yapmalıyız. Aynı zamanda su arıtma cihazı fiyatları düşünüldüğünde aldığımız hizmetin, tükettiğimiz suyun kalitesinin yüksek olması, bakımının kendimiz tarafından yapılabiliyor olması, parçalarının kolay sökülüp takılabilir olması gerçekten bir tercih sebebidir.

Kaliteli, sağlıklı, temiz su tüketimi yapabilmek ve uzun süreli bir su arıtma cihazı kullanımı sağlayabilmelidir. Bunun için oldukça basit olan bakımları ihmal etmemeliyiz. Ve kendi bulunduğumuz bölgenin su kalitesine göre bu bakımları bir düzene oturtmaya gayret etmeliyiz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


×