Ramazan Ayında Suyun Önemi

Ramazan Ayında Suyun Önemi

Yaklaşan ramazan ayıyla beraber aslında dünyada ve ülkemizde olan pandemi hastalığı korona virüs hastalığı yüzünden buruk bir ramazan ayı karşılayacağımız aşikar. Ancak temennimiz Ramazan ayı sonrasında Ramazan bayramını tüm sevdiklerimizle beraber olarak karşılamak istiyoruz. Ramazan ayında hem korona virüs hastalığı yüzünden aynı zamanda tutacağımız oruçlar için dikkat etmemiz gereken en önemli besin tabi ki su. Batı bölgelerimizde havaların sıcak olması beklendiği açısından düşünürsek İstanbul başta olmak üzere Marmara, Ege, Akdeniz, Trakya kısmi batı Karadeniz ve İç Anadolu bölgelerinde havanın sıcak olacağını düşünürsek bu bölgelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın aklına daha çok gelecek.

ramazan ayında suyun önemi

Sabah namazı ile akşam namazı arasındaki oruç zamanının uzunluğunu düşündüğümüz zaman bu zaman diliminde hem kafa sağlığımız hem vücud sağlığımız için vücudumuzun su dengesini sağlamamız gerekmekte. Sıcak havalarda vücut ısı dengesinden dolayı daha fazla ihtiyaç duyuyor.

İftarımızı SU ile açmalıyız

Akşam ezanıyla beraber orucumuzu açarken hem dengeli beslenmek vücut ısısının dengesini sağlamak için orucumuzu SU ile açmalıyız. Çorba ya da iftariyelik ile devam ettikten sonra ana yemeğe geçmeden sindirim sistemi için ara vermeliyiz bu arada büyük bir bardak su ile vücudumuzun sindirimine yardımcı olabiliriz. Günlük ortalama 1.5 litre su kaybınız olacağı için iftar da tükettiğiniz su size yeterli olmayacaktır iftar sonrası içeceğiniz kahve, çay veya soğuk bir meşrubat da ‘SU’ yerine geçmeyeceği için iftar ile sahur arasında vücudunuzun ihtiyacı kadar SU tüketimi yapmanız gerekmektedir. Mutlaka sahura kalkmanız yemekten önce ve niyetlenmeden önce 2 şer bardak su içmeniz gerekmekte aksi takdirde iftara olan süreyi çokça uzatmış olacağız.

Suyun vücudumuza etkisi

Ramazan ayı ile beraber tüm aylarda su dengemizi koruyarak vücudumuzun;
Vücudumuzdaki toksinlerin atılmasını sağlayarak cildimizi gençleştirebiliriz.

Suyun Başlıca Faydaları

-İç organlarımızın sağlıklı çalışmasını sağlayabiliriz.
-Sindirim sistemimizi düzenleyebiliriz.
-Kan dolaşımımızı hızlandırabiliriz.
-Kilo vermemizi hızlandırabiliriz.
-Saç köklerimizi güçlendirebiliriz.
-Cildimizde sivilce ve siyah nokta oluşumunu engelleyebiliriz.
-Suyun faydaları tabii bunlarla bitmiyor.
-Eklem ağrılarınız için.
-Zihin açıklığı için.
-Stresi engellemek için.
-Ağız kokusu için.
-Karaciğer ve böbrek sağlığımız için.
-Reflü ve gastriti için.
-Krampı önlemek için.
Kısacası sağlıklı bir yaşam için hayatımızın her alanında sağlıklı bir yaşamımız için bizim en doğal ve en önemli yardımcımız su.

Su içmek kadar sağlıklı ve kaliteli su içmek de çok önemli yani değerleri içindeki mineralleri alkali pH değeri içtiğimiz suyun kalitelisini belirlemekte. Son zamanlarda da tabi ki bu ‘SU’yun nasıl taşındığı nasıl saklandığı şu geçirdiğimiz pandemi döneminde çok önem kazandı damacana sularda virüslerin 8 gün gibi uzun süre yaşadığı plastik sularda bekleme sürelerinden ve maruz kaldığı zararlı güneş ışıkları sebebiyle bayağı soru işaretleri oluşturmakta.Sipariş verilen suyu getiren arkadaş ile mecburen sosyal temasın olması da aslında çoğu kişiyi ‘Su Arıtma Cihazına’yöneltmiş durumda.

Su Arıtma Cihazını Nasıl Seçmeliyim

Her tavsiye su arıtma cihazı kaliteli arıtma cihazı olmayabilir peki kaliteli su arıtma cihazı nasıl olmalıdır.
Tüm plastik aksamlarının Sağlık bakanlığının onayladığı 5 numaralı plastikten üretilmelidir.
Reverse Osmosis System(Ters Ozmos) cihazlarda membran filtrenin kaliteli olduğundan emin olunmalıdır.
Kullanılan tüm filtrelerin uzak doğunun sağlıksız ucuz filtreleri olmadığına emin olunmalı.
Satış sonrası teknik servisi olan firma seçilmeli.
Garantisiz faturasız cihaz kabul edilmemeli.
Ömür boyu parça garantisi veren firmalar tercih edilmeli.

Meridyen Su Arıtma Sistemleri olarak sizlerin kaliteli ve sağlıklı yaşamınız için 10 yıl önce en iyi su arıtma cihazını, en kaliteli su arıtma cihazını ve en uygun ekonomik su arıtma cihazını üretmek için yola çıktık 81 ilde yetkili hızlı servis ağımız ile yerinde tecrübeli ekibimiz ile hizmet vermeye çalışıyoruz. Kullandığımız filtreleri sağlık ekibimizle büyük bir titizlikle seçiyor ve size maliyetler düzeyinde fiyatlandırma yaparak sağlıklı, kaliteli ve ekonomik su arıtma cihazı ile buluşturmaya çalışıyoruz.
Biz 10 yıldır tek bir slogan ile çalışıyoruz;

Su Arıtma Cihazı bir kere alınır Meridyen’den alınır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


×