Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi

Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi

Su arıtma cihazı tavsiyesi ile almak isteyen müşterilerimiz için en büyük seçenek internet üzerinden 10 yılı aşkın süredir hizmet vermekte olan ve bu süre zarfında yapmış olduğu satış, montaj, bakım, filtre değişimi ve binlerce yedek parça temini gibi işlemlerde hiç bir şikayeti oluşmamış Meridyen Su Arıtma Sistemleridir.

Açık Kasa Su Arıtma Cihazı Mı? Kapalı Kasa Su Arıtma Cihazı Mı?

Açık kasa su arıtma cihazlarının kapalı kasalarla farkını oluşturan en büyük etken açık kasa su arıtma cihazlarında eski tip karbon filtre kullanılmaktadır. Kapalı kasalarda ise inline filtre kullanılmakta ve aynı zamanda kapalı kasalarda ekstra mineral alkali filtre kullanarak Ph 8.5 sağlanabilmektedir. Bunun yanı sıra kapalı kasa cihazlar daha derli toplu olduğu için ömrü açık kasa su arıtma cihazlarına göre daha uzundur.

Kaç Aşamalı Su Arıtma Cihazı Almalıyım?

Su Arıtma Cihazı almaya karar verdiniz ve araştırmaya koyuldunuz bin bir markanın değişik ilan ve reklam kampanyalarını görmeye hazır olmalısınız.

 • 5 filtreli su arıtma cihazı
 • 6 filtreli su arıtma cihazı

7-8-9 filtreli hatta 10-11-12 filtreli modellere kadar yolu olduğunu göreceksiniz. Ancak kaliteli bir su arıtma cihazında 5 ana filtrenin yanı sıra 1 mineral + alkali filtreli bir su arıtma cihazının yeterli olduğunu söyleyebiliriz ekstra koyulan filtrelerin aynı işlevi yaptığını sadece filtre maliyetini yükselttiği bilimsel bir gerçektir yani 6 filtre 7 aşamalı bir su arıtma cihazı ile kaliteli su üretebilirsiniz.

Pompalı Su Arıtma Cihazı Mı? Pompasız Su Arıtma Cihazı Mı?

Su arıtma cihazı seçerken bulunduğunuz il, ilçe ve mahallenin yanı sıra bulunduğunuz kata göre pompalı ya da pompasız su arıtma cihazı ya da diğer adıyla motorlu yada motorsuz su arıtma cihazı seçmeniz gerekmektedir. Basıncın düşük olduğu yerlerde katlarda motorlu ya da pompalı su arıtma cihazı seçmeniz gerekmektedir. Satış öncesi bulunduğunuz yer ve katınızı söylemeniz durumunda satış ekibimiz o ildeki servisimiz ile görüşerek size uygun olan cihazı seçmenizde yardımcı olacaktır.

Bakımı Ve Filtre Değişimi Nasıl Olmalıdır ?

Su Arıtma Cihazları 6-12-24 ay gibi periyodik zamanlarda filtre değişim süreleri vardır. Filtre değişim zamanlarında uzman ekiplerin aynı zamanda cihazınızda herhangi bir sorunun olup olmadığı yönünde kontrollerini rutin olarak yapmaktadırlar. Ancak bunun yanında su arıtma cihazlarında yedek parça sorunları da sıkça gelmektedir. Şu da unutulmamalıdır ki; Sürekli arıtılmamış su içmek hasta olmanıza ve bir hasta yatağı ihtiyacı duymanıza sebep olabilir.

Meridyen Su Arıtma Sistemleri olarak cihazlarımızda 10 (On Yıl) yedek parça temin garantisi vermekteyiz.

8 Litre Su Arıtma Cihazı Mı? 12 Litre Su Arıtma Cihazı Mı?

Su arıtma cihazının içinde bulunan tankın 2,2 galon (8 Litre) ya da 3,2 galon(12 Litre) seçimi kullanıcı sayısına göre seçebilirsiniz. Şebeke suyunuz kesilmesi halinde arıtma cihazında seçtiğiniz litre ya da galon tankına göre hazır arıtılmış suyunuz olacaktır 4 kişilik bir aileden fazla ya da 4 kişiye kadar olan ancak su tüketimi fazla olan ailelerimiz için 12 litre (3,2 galon)su arıtma cihazı tavsiye ediyoruz.

Meridyen Su Arıtma Uyarıyor

 1. Aileniz ve kendiniz için su arıtma cihazı alırken mutlaka alacağınız cihazın tüm plastik aksamlarının dünya sağlık örgütünün onayladığı 5 numaralı plastikten üretilmiş olmasına dikkat edin.
 2. (Meridyen Su Arıtma 8 lt ve 12 lt’lik kapalı kasa cihazlarında 5 numaralı plastik kullanmaktadır)
 3. Su arıtma cihazının kalbi en önemli parçası filtreleridir. Reverse Osmosis System(Ters Osmoz) cihazlarda en önemli filtre Membran Filtredir. Cihazınızda kullanılan membran filtrenin uzak doğudan ithal kalitesiz filtre olmamasına dikkat ediniz.
 4. (Meridyen Su Arıtma Vontron marka membran filtre tercih etmekte ve tavsiye etmektedir)
 5. Su Arıtma Cihazınızda mutlaka pH (alkali) filtre olmasına dikkat ediniz.
 6. Kaliteli bir su 8.5 pH seviyesinde olmalıdır.
 7. (Meridyen Su Arıtma cihazlarında Pentek marka alkali mineral filtre kullanmaktadır)
 8. Meridyen Su Arıtma 8,5 pH garantisi veren tek firmadır.
 9. Satış sonrası teknik destek ve yedek parça temini garantisi vermeyen firmalar ile alışveriş yapmaktan çekinin.
 10. Su Arıtma Cihazı Aldığınız firmanın donanımının tam olduğuna emin olun.

Yıllardır size en uygun fiyat ile en kaliteli su arıtma cihazını sunmanın gururunu yaşıyoruz 81 ilde teknik destek ekibimizle sahada 7/24 çağrı merkezimizle telefon ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye çalışıyoruz.

En önemli prensibimiz sağlıklı ve kaliteli suyu sizlerle buluşturmak. Firmamızın su arıtıcı tavsiyesi: Meridyen

En büyük ve en güvenilir sloganımız ise

“SU ARITMA CİHAZI BİR KERE ALINIR; MERİDYEN’DEN ALINIR”

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


×