Manyetik Kireç Önleyici

Manyetik Kireç Önleyici

Manyetik kireç önleyici, mıknatıslardan oluşur ve mıknatısların bir araya gelmesi ile manyetik ortamdan geriye kalan suyun, fiziksel bazı özelliklerinin değişmesine dayanarak, görev yaparlar.

Manyetik kireç önleyici, kristal bir yapı farkı sağladıktan sonra, su da bulunan kireçleri, yani kalsit olarak adlandıran kristalleri, farklı bir çeşit olan Aragonit kristaline çevirir. Kalsit taş haline gelebilen sert bir kireç türüdür. Tesisatları da çoğunlukla tespit edilir. Manyetik kireç önleyici, kalsit gibi kireç taşını, yumuşak ve su ile giderilebilir olan aragonitlere dönüştürür. Bu değişim sonucunda tesisatlar da tıkanma ve yoğun kireçlenme, engellenmiş olur.

Manyetik kireç önleyiciler, yapı gereği, son teknolojiye uygun olarak üretilmiş olan, etkili bir kireç önleyicidir. Kireçli sular da magnezyum karbonat ve kalsiyum karbonat gibi, maddeler bulunur. Sert ve kirli sular, aynı zaman da kireçli sulardır. Kireçli ve sert sulardan dolayı, zaman için de makinelerin tesisatın da tıkanma ve başka sorunlar meydana gelebilir. Bu konu da firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Manyetik Kireç Önleyicilerin Kullanım Prensibi

Manyetik kireç önleyiciden bahsedildiği zaman, ilk olarak akla mıknatıslar gelir. Mıknatısların ortaya gelmesi sonucun da manyetik bir alan oluşur. Manyetik dalgalar, suyun içinden geçer ve kireçli suda ki sert molekülleri ayırır. Böylelikle tekrar kireçli bir su oluşumu engellenmiş olur. Manyetik kireç önleyiciler, bir su arıtma cihazının yaptığı gibi, kireçli suyu filtreler. Bu cihazla, aynı görevi üstlenir de denilebilir. İnsanlara pek çok faydası olan manyetik kireç önleyici, kullanımı basit ve pratik olan bir üründür. Takıldığı gün, kullanılabilir. Kullanım açısından dost denilebilecek bir üründür.

Manyetik Kireç Önleyici

Nakit Ödemede Sürpriz İndirimler

Gelişen teknoloji ile birlikte, günümüzde pek çok ev de tercih edilen manyetik kireç önleyiciler, özellikle makinelerin ömrünün uzun olması için tercih edilir. Her marinanın, manyetik kireç önleyiciye ihtiyacı vardır. Günümüz de şehir sularının, kirli ve kireçli olduğu herkes tarafından bilinir.

Bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi neredeyse, her gün kullanılan makinelerdir. Bu makinalar için kullanılan, toz kireç önleyicilerin pek bir faydası bulunmaz. Devamlı bu ürünleri almak, hem bütçeyi yorar hem de kalıcı olarak bir çözüm sunmaz. Bunun için ekonomik ve kalıcı olan manyetik kireç önleyici tercih edebilirsiniz.

Manyetik Kireç Önleyici Çalışma Sistemi Nasıldır?

Manyetik kireç önleyiciler, cihazın ortamından su geçerken, doğal bir manyetik alan oluşturur. Bu alan da geri de kalan ve kireci taşıyan askıda ki mineraller, yoğun bir şekil de manyetik ortama maruz kaldıktan sonra, bazı fiziksel değişimler geçirirler.

Su manyetik alanın etkisin de kaldığı zaman, için de yer alan negatif su molekülleri ile kimyasal maddeler, pozitif bir yükleme ile karşı karşıya kalırlar. Aragonit kristaller dönüşürler ve için de bulunan sert kireç katları, parçalanarak su yumuşak hale gelir. Negatif yüklüyorken, pozitif yüklü olurlar. Burada ki amaç, aragonit olarak adlandırılan parçaların, birbiri ile yapışmasını engeller ve kireç oluşumunun önüne geçer.

Manyetik alan karşısın da değişime uğrayan, suda ki kireçler, direk olarak su ile akar. Makina da ya da borular da bir tıkanıklık ve kireçlenme yaşanmaz. Manyetik kireç önleyici kullanımı kesinlikle tavsiye edilir. Bu şekil de makinalar da tıkanma görülmez ve performansları beklenilen düzey de olur.

Manyetik Kireç Önleyici Nasıl Takılır?

Manyetik kireç önleyici takarken, bulunan aparatın, cihazlara bağlantı yapılabilecek bir bölümü bulunmaz. Sadece borulara bağlanabilir. Bu da yatay ya da dikey şekil de yapılır. Cihazların giriş ya da çıkış bölümüne takılarak kurulumu yapılır. Cihazlar da vida dişleri bulunur. Bunlara, erkek ya da dışı vida ismi verilir. Dışı olan vidalar birbirine denk gelecek şekil de erkek olan vidalar da aynı şekil de borulara yerleştirilir. Manyetik kireç önleyiciler üretilirken, kendi çaplarına uyumlu olacak borulara bağlanacak şekil de üretilir.

Manyetik kireç önleyiciler ev kullanımı için idealdir. Evlerin giriş su saatine, dairelerin girişin de bulunan ev tesisatına ve evin için de bulunan makinelere takılabilir. Montajı kolaydır. Uzun süre çözüm sunar ve etkili bir üründür.

Manyetik kireç önleyiciler hem ev, hem iş yeri hem de villalar için uygundur. Bu ürün sayesin de makinalar da herhangi bir kirece bağlı sorun yaşanmaz. Manyetik kireç önleyiciler bakım istemez.

Herhangi bir ekstra masrafı olmaz ve elektrik harcamaz. Suyun biyolojik özelliklerin de bir değişim yaşanmaz. Manyetik gücü sayesin de kireci parçalar ve su ile birlikte akıp gitmesini sağlar. Üründen memnun kalınmadığı takdir de 6 ay için de iade edilebilir. Manyetik kireç önleyiciler, 10 yıl garantilidir. Ömrü çok uzundur.

Kireçli Suya Maruz Kalan Makinalarda Görülen Problemler Nelerdir?

 • Makina kireçlendikçe, temizleme kalitesi de düşer.
 • Kireçli sudan dolayı, makinelere daha fazla deterjan harcanır.
 • Sürekli arızalanma ve parça değiştirme sorunu yaşanır.
 • Makina daha fazla elektrik ve enerji harcar.

Manyetik Kireç Önleyici Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Manyetik kireç önleyici kullanmanın avantajları şunlardır:

 • Manyetik kireç önleyici kullanımı sayesin de kimyasal kireç önleyici kullanmaya gerek kalmaz.
 • Maddi olarak tasarruf etmeyi sağlar. Aynı zaman da makinalar daha az elektrik yakar.
 • Kireç oluşumuna mani olduğu için, makina için kullanılan deterjanların, daha iyi bilir sonuç vermesini sağlar. Daha az deterjan kullanıldığı için, bulaşıklar ya da çamaşırlar daha temiz çıkar.
 • Çamaşırlar yumuşak olur ve kolay ütülenir. Manyetik kireç önleyici kullanarak, bu farkı görebilirsiniz.
 • Manyetik kireç önleyici, evinize kısa bir süre için de kurulur.
 • Bulaşıklar da kirece bağlı oluşan, lekeleri giderir. Makineye tuz kullanmaya gerek kalmaz. Bu açıdan da ekonomiktir.
 • Uygun fiyatlı olan manyetik kireç önleyiciler, bütçeye katkı da bulunur.

Özellikle çamaşır makinesi açısından, çok fark gösterir. Çamaşır makinesi kirece karşı dayanıksızdır ve sürekli arızalanır. Manyetik kireç önleyici kullanılan makinalar da arıza yaşanmadığı tespit edilmiştir. 

Manyetik Kireç Önleyici

Su Arıtma Cihazı Tavsiyeleri

Kireçli suya maruz kalan makinalar, çalışmakta güçlük çeker. Makina zorlandığı için arıza verir. Oluşan bu sıkıntıyı kesin olarak çözmek için, mutlaka son teknolojiye uygun olarak tasarlanan, manyetik kireç önleyici kullanılmalıdır. Takıldığı andan itibaren, kireci parçalar ve toz haline getirir. Manyetik kireç önleyici çalışma sistemin de cihaza giren su ilk başta kireçlidir ve daha sonra kireç parçalara ayrılarak yumuşar. Ters kutuplar da olan moleküller sayesin de kireç oluşumu engellenir. Siz de manyetik kireç önleyici bağlatmak isterseniz, firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


×