Arıtılmış Suyun Mineral Değerleri

Arıtılmış Suyun Mineral Değerleri

Mineraller de insan sağlığı için elde edilmesi gerekenler arasında yer alır. Bu yüzden bazı kişiler su arıtma cihazlarının mineral değerlerini merak ediyor. Özellikle suyun arınması esnasında minerallerin ölüp ölmediğiyle ilgili endişe duyuyorlar. Bilmeniz gerekir ki temel mineral kaynağı kesinlikle su değildir. Çünkü minerallerin %99’u besinlerden, sadece %1’i sudan karşılanır.

Subaşlı başına mineral kaynağı olmadığı için su arıtma cihazlarının mineral öldürmesiyle ilgili endişe duymanıza gerek yoktur. Sizin için en önemli mineral kaynakları besinlerdir. Bu besinler arasında süt ve süt ürünleri, tuz, brokoli, muz, yumurta, koyun ve kuzu eti, yulaf ezmesi ve balık gibi besinler yer alıyor.

Arıtılmış Su Sağlığımıza Zararlı Mı?

Su arıtma cihazlarıyla ilgili akıllara gelen sorulardan bir tanesi de su arıtma cihazının sağlığa zararlı olup olmamasıdır. Suyun içerisinde insan sağlığına zararlı maddeler bulunur. Su arıtma cihazının işlevi de sağlığa zararlı olan yabancı maddeler arındırılmasıdır. Bu sebeple su arıtma cihazlarının insan sağlığına zararlı olduğunu söyleyemeyiz.

Arıtılmış Suyun Mineral Değerleri

Biraz önce verdiğimiz bilgiye göre damacana sularının sağlıksız olduğunu söylemek yanlış olmaz. Çünkü damacana sular herhangi bir arıtma işleminden geçmez ve içerisinde insan sağlığına zararlı olan maddeler bulunur. Eğer sağlığınıza önem veriyorsanız su arıtma cihazı kullanmak sizin için en iyi olacaktır. Fakat su arıtma cihazının insan sağlığına zararlı olduğu durumlar da vardır.

Su Arıtma Cihazının İnsan Sağlığına Zararlı Olduğu Durumlar

Su arıtma cihazlarının düzenli olarak bakıma ihtiyaçları vardır. Eğer su arıtma cihazı bakım yönünden eksikliğe maruz kalırsa uzun ömürlü çalışmaz. Su arıtma cihazının uzun ömürlü olmaması kısa sürelerde sürekli olarak arızalanması anlamına gelir. Cihaz arızalandığında da suyu yeteri kadar temiz arındıramaz ve bu da insan sağlığı için tehlike arz eder.

Suyun arındırılmamasının ne anlama geldiğini de bilmeniz gerekiyor. Su arınmadığı müddetçe ilk olarak içinde bulundurduğu zararlı maddeler yok olmaz. Aynı zamanda su arıtma cihazı düzgün çalışmadığı için su kötü kokar ve lezzetli olmaz. Suyun kötü koku ve tat barındırması da sizi her şekilde etkiler.

Filtreler Ne İşe Yarıyor?

Su arıtma cihazını ilk defa kullanan birçok kişi su arıtma cihazı modelleri içerisinde yer alan filtrelerin ne işe yaradığını bilmiyor. Ondan dolayı da suyun nasıl arındırıldığı, kokusunun ve tadının nasıl olacağı hakkında da bilgi sahibi değiller. Siz de bu konuda şüpheye düşüyorsanız hemen açıklık getirelim.

Su arıtma cihazında bulunan filtrelerin birbirinden farklı işlevleri vardır. Suyun zararlı maddelerden arınması, kötü tat ve kokuların önlenmesi, sudaki kirin temizlenmesi gibi birçok özellik su arıtma cihazı modelleri içinde bulunan filtreler sayesinde olur. Ondan dolayı su arıtma cihazı için her biri büyük önem taşır.

Filtrelerin Tehlikeli Olduğu Durumlar

Tıpkı su arıtma cihazının olduğu gibi su arıtma cihazı modelleri içinde bulunan filtrelerin de insan sağlığına zararlı olduğu durumlar vardır. Bu durumlar su arıtma cihazına düzenli bakım yaptırıp yaptırmamanızla alakalıdır. Filtrelerin belirli değişim süreleri vardır ve bu değişim sürelerinin aksamaması gerekir. Değişim süreleri aksarsa filtreler işlevini kaybeder.

Her filtre farklı işlevlere ait olsa da birbirine bağlıdır. İçlerinden biri işlevini kaybettiğinde diğerleri de düzgün çalışmamaya başlar. Filtrelerin düzgün çalışmaması su arıtma cihazının faydalarından yeteri kadar faydalanamamanız anlamına geliyor. Mesela membran filtre zamanında değiştirilmezse su zararlı maddelerden arınmamış olur. Zaten cihazın amacı bu olduğundan membran filtre işlevini kaybettiğinde cihaz hiçbir işinize yaramaz.

Kalite Önemli Bir Faktör Müdür?

Sağlığınız için çok önem taşıyan su temiz olmalıdır. Eğer sağlıklı bir yaşam için su arıtma cihazı kullanmaya karar verdiyseniz kesinlikle kaliteli olup olmadığına dikkat etmeniz şarttır. Çünkü su arıtma cihazı kaliteli olmazsa kullanmanızın hiçbir anlamı kalmaz. Hatta suyun daha kirli ve sağlıksız olmasına sebep olur.

Arıtılmış Suyun Mineral Değerleri

Su arıtma cihazını ilk defa kullanacaksanız daha önce cihazı kullanan birileriyle ya da direkt firmalarla iletişime geçmeniz gerekir. Eğer tek başınıza su arıtma cihazı modelleri arasında seçim yapmaya kalkışırsanız hata yapabilirsiniz. Üstelik bu konuda bilgi sahibi olmadığınız için hata yaptığınızı bile anlamazsınız.

Kalite – Firma İlişkisi

Araştırma yaparken su arıtma cihazları hakkında firmalardan bilgi almanız daha sağlıklı olabilir. Fakat firmalarda da kaliteli olduğu gibi kalitesiz olanları da vardır. Bunun sebebi de su arıtma cihazına duyulan artışla birlikte firma artışının da meydana gelmesidir. Bu sebeple kaliteli bir firma bulmadan hareket etmemeniz en sağlıklısı olacaktır.

Su arıtma cihazı hakkında bilgili ve tecrübeli firmalarla görüşürseniz, firma sizi rahat kullanabileceğiniz kaliteli ürünlere yönlendirecektir. Böylece uzun ömürlü bir su arıtma cihazı kullanarak sağlıklı şekilde yaşayabileceksiniz. Kalitesiz ve tecrübesiz firmalar büyük ihtimalle kendi çıkarına uygun olan ürünler sunacaktır. Bu da sizi hem sağlık hem de maddiyat bakımından zarara uğratabilir.

Fiyatlandırma Önemli Bir Faktör Müdür?

Her üründe olduğu gibi su arıtma cihazlarında da fiyatlandırma önemli bir faktördür. Fakat her zaman kaliteli ürünün fiyatının fazla olacağını düşünmeniz de doğru olmaz. Bu düşünce yapısına sahip insanlar genellikle fiyata odaklanır. Oysaki kaliteye de aynı derecede önem verilmesi gerekiyor.

Kaliteli ürünün pahalı olduğuna dair düşünceler barındıran insanlar, firmayı sunduğu fiyata göre değerlendirir. Kimisi de sadece bütçesini düşünerek uygun fiyat söyleyen firmayla kalitesine dikkat etmenden anlaşır. Her iki anlayış da riskli ve yanlıştır. Çünkü alacağınız hizmet sağlığınızı doğrudan etkiler, ön yargılı davranarak en çok kendi sağlığınıza zarar vermiş olursunuz.

Fiyat – Firma İlişkisi

Firma sayısı arttıkça kalite düşüşüne rastladığımız doğrudur. Özellikle hangi firmanın daha kaliteli olduğunu anlamamız için uzun uğraşlar sarf etmemiz gerekir. Aynı durumun fiyatlandırmalar üzerinde de etkisi olduğunu belirtmek yanlış olmaz. Çünkü firma sayısı arttıkça aynı şekilde fiyatta değişkenlik de meydana gelmiştir.

Bütçenizi aşsa bile güvenilir bir fiyat ödemek istiyorsanız piyasayı araştırarak hangi firmanın güvenilir olduğunu anlamanız mümkündür. Piyasa değerleriyle firmanın bahsettiği fiyatları karşılaştırınca hangisinin piyasayla paralel olduğunu görebilirsiniz. Bütçeniz daha ağır basıyorsa bu sefer de firmaların fiyatlarını birbiriyle karşılaştırmanız yeterli olacaktır. Fakat kalite – fiyat ilişkisi hakkında söylediklerimizi düşündüğünüzde bu yöntemin riskli olduğunu anlayabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


×